Jump to content
BulForum.com

Recommended Posts

Здравейте,

 

Днес се прибрах, всички мивки бяха замръзнали и се наложи да ги размразя и премахна от трабите леда.

Подкарах някой чешми.

Включих пералнята. Оказа се че към нея водата се подава без проблем. След час обаче пералнята взе да пищи и накрая огасна.

Отивам да видя. Прането е мокро и е с топла вода. Влючвам пералнята и започва едно бучене! Все едно мотор се върти ама се мъчи.

И сама се изключва. Пробвах я няколко пъти. Прегледах маркуча за източване на водата, няма вода в него нито е замръзнал.

Някакви идеи? Нещо помпата за водата да не е замръзнала и сега да се е прецакала?

 

Благодаря.

Link to comment
Share on other sites

Само техник може да ти каже със сигурност какво е. Пералнята по принцип не задържа вода в себе си, така че едва ли е замръзвала.

Link to comment
Share on other sites

Не съм техник, но съм сменил много перални вкъщи понеже винаги имам по 2 броя едната е за работни дрехи. Отвори си филтъра и виж там водата да не е замръзнала защото е долу ниско в корпуса. А може и да ти е запушен

 

 

Ако е замръзнал филтъра или помпата не ръчкай с остри предмети щото ще я прецакаш. Сложи една духалка на макс и одтави да затопли под корпуса на пералната за 20 минути.

Link to comment
Share on other sites

Не съм техник, но съм сменил много перални вкъщи понеже винаги имам по 2 броя едната е за работни дрехи. Отвори си филтъра и виж там водата да не е замръзнала защото е долу ниско в корпуса. А може и да ти е запушен

 

 

Ако е замръзнал филтъра или помпата не ръчкай с остри предмети щото ще я прецакаш. Сложи една духалка на макс и одтави да затопли под корпуса на пералната за 20 минути.

Тази сутрин отворих пералнята, включих я, и пак започна - мрън мрън, и изведнъж изфърли 7см лед и всичко си тръгна. Зглобих я и всичко е оки :)

Благодаря на всички.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...