Jump to content
BulForum.com

Разделяне и обединяване на HDD


zynth

Recommended Posts

Имам въпрос, свързан с хард диска на лаптопа ми. Разделен е фабрично на 2 дяла и тъй като не ми се преинсталира, но C: съм го запълним почти, има ли вариант, да кажем 10 ГБ да ги преместя от другия дял в този (от неизползваното място, имам достатъчно много) и ако има с какъв софтуер се прави и може ли нещо да се случи не както трябва?

Link to comment
Share on other sites

Имам въпрос, свързан с хард диска на лаптопа ми. Разделен е фабрично на 2 дяла и тъй като не ми се преинсталира, но C: съм го запълним почти, има ли вариант, да кажем 10 ГБ да ги преместя от другия дял в този (от неизползваното място, имам достатъчно много) и ако има с какъв софтуер се прави и може ли нещо да се случи не както трябва?

 

Вградения Disk Management на Windows 7 има опция за EXPAND. Не съм сигурен, но мисля, че и XP има тази опция.

Link to comment
Share on other sites

Може и то как :wacko: Като прехвърляш от втория на първия дял ще останеш без информацията на Д-то :angry1

Трябва прехвърляната област да е празна, но по технология информацията се записва от началато към края и без копиране на друг дял или диск на цялата информация, няма как да освободиш първите сектори на дяла от който ще вземаш. (Разширяването се реализира чрез преместване на границата м/у двата дяла, но без прехвърляне на файловата таблица!!!)

 

Ако е както предполагам за ХР, виж последните терзания в тази тема http://www.bulforum.com/index.php?showtopic=108048

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...