Jump to content
BulForum.com

Неработещ хард.


Recommended Posts

Здравейте.

Знае ли някой приличен сервиз в Пловдив,където да възстановяват информация от неработещ хард диск на лаптоп.

Мисълта ми е да не ми одерат кожата.Трябват ми 2-3 ГБ снимки от него,а мисля,че само има неработещи сектори.

В един сервиз ми казаха 15 лв. диагностика и после по 20 лв. на ГБ...

И къде купуват лаптопи 2-ра ръка.Моделът е: http://hardview.net/pov-mobii-9010-notebook-reviews/

:confused :blink: :confused

Link to comment
Share on other sites

Съжалявам, че ще трябва да ти го кажа, но наистина е много скъпо това начинание и яко дерат кожи. Никога не ми се е налагало да стигам до посочената от теб процедура, но от приятел знам, че най-качествено възстановяване правят в София на неприлично високи цени. Съветът ми е или да ги прежалиш тези снимки, или да се оръсиш, или да потърсиш някой познат с познания в областта. А лаптопът ти ще го купят почти във всеки магазин за компютърни части втора употреба на много ниска цена. Ако си решил да се отървеш от него, по-добре си го продай сам онлайн - интернет е безбрежно място с много купувачи :).

Успех!

Link to comment
Share on other sites

Здравейте.

Знае ли някой приличен сервиз в Пловдив,където да възстановяват информация от неработещ хард диск на лаптоп.

Мисълта ми е да не ми одерат кожата.Трябват ми 2-3 ГБ снимки от него,а мисля,че само има неработещи сектори.

В един сервиз ми казаха 15 лв. диагностика и после по 20 лв. на ГБ...

И къде купуват лаптопи 2-ра ръка.Моделът е: http://hardview.net/pov-mobii-9010-notebook-reviews/

:confused :blink: :confused

 

Какво ще рече "неработещ хард диск"?Какви са му признаците?

Link to comment
Share on other sites

Какво ще рече "неработещ хард диск"?Какви са му признаците?

Незнам.Не съм го носил на диагностика.Просто неможе да зареди ОС и ми изписва нещо от сорта че неможе да ми го подкара хардиска и да пробвам с рестарт.

Link to comment
Share on other sites

Виж в биос засича ли ти харда и ако да - пусни си някакво live ubuntu, за да си запазиш информацията някъде. Ако не го засича, на лаптоп не знам дали може да има проблем с кабела, който свързва харда с дъното, но евентуално може да се провери.

 

Също, хубаво ще е да постнеш точно каква грешка ти се изписва на екрана при пускане на компютъра.

 

EDIT: и сега се сетих, че в сервиза "диагностиката" ще представлява да ти пуснат някаква програма за тест на харда, което можеш и сам да направиш. Виж каква марка е твоят хард и свали от сайта на производителя съответната програма за тест (а понякога и repair) на хард, която да работи на буутващо cd/флашка.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...