Jump to content
BulForum.com

Дървен материал за покрив


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Купувал ли е някои скоро?

И ако да какви впечатления има от различните складове?

 

Да, купувал съм и то съвсем скоро. Знам къде го има най евтино въпреки че и там в последно време скочиха малко сените за ради ДДС-то. Ама имай в предвид, че дървесината е добре да се обработи веднага щом я купиш иначе няма гаранция че ще я опазиш докато ти я качат на покрива а и след това.

Ако те интересува пиши на лично за повече инфо.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Понеже се занимавам предимно с дървени конструкции ще изкажа и моето мнение. Най-добре е материала, който ще купуваш да е подсъхнал и импрегниран против гъби, плесени и дървояди. Съществуват различни методи на импрегнация на дървения материал като: обмазване, пиотапяне и импрегнация в автоклав под налягане. Третия метод е най-добрия, защото осигурява максимално дълъг живот на дървесината посредством дълбокото проникване на импергнанта. Работя с една фирма, която е много коректна, а ето и нейните данни:

Ювикс Импрегнейшън ЕООД,

Гара Искър, улица 5007

София 1528

България

email: manager@uvix-bg.com

 

Надявам се да съм помогнал!!!

 

Строителство на нискоенергийни сглобяеми къщи

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Понеже се занимавам предимно с дървени конструкции ще изкажа и моето мнение. Най-добре е материала, който ще купуваш да е подсъхнал и импрегниран против гъби, плесени и дървояди. Съществуват различни методи на импрегнация на дървения материал като: обмазване, пиотапяне и импрегнация в автоклав под налягане. Третия метод е най-добрия, защото осигурява максимално дълъг живот на дървесината посредством дълбокото проникване на импергнанта. Работя с една фирма, която е много коректна, а ето и нейните данни:

Ювикс Импрегнейшън ЕООД,

Гара Искър, улица 5007

София 1528

България

email: manager@uvix-bg.com

 

Надявам се да съм помогнал!!!

 

Строителство на нискоенергийни сглобяеми къщи

 

 

Потвърждавам че фирмата е много коретна. Познавам Юри и Вили от поне 8-9 г. Няма да ви подвадат, да ви измамят.Това е семеен бизнес, в който името и думата са най-скъпите.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Позабавих се доста с отговора ама все пак може да съм полезен на някой.

Намира се зад бензиностанция "Векта" до Ален Мак и май там е единственото място на което може да ти разбичат греди до 7 метра линкче

 

Може и още едно място да се пробва (и техния материал не е лош) там линк няма намира се на разклона за браниполе (в лявата част на разклона) до овощния разсадник ето телефон за връзка 0889 295 348 - Неджми

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Много е важно при закупуването на дървения материал той да е добре обработен и сух. В противен случай след монтажа при повишаване на температурите лятото, ще започне процес на съхнене свързан с "измятане" на конструкцията. Не се подвеждай по най- ниска цена която ще ти дадат в складовете. Най- ниската цена често е постигната чрез прескачане на процеса със съхненето на дървения материал.

Link to comment
Share on other sites

Предупреждавам, че сух, прав материал МНОГО трудно се намира. Аз досега не съм видял. Отделно цената му е ужас... 

 

НИКОГА не се реди в жега и никакво излагане на пряка слънчева светлина! Само след обработка и покриване.  

Link to comment
Share on other sites

Предупреждавам, че сух, прав материал МНОГО трудно се намира. Аз досега не съм видял. Отделно цената му е ужас... 

 

НИКОГА не се реди в жега и никакво излагане на пряка слънчева светлина! Само след обработка и покриване.  

 

съгласен съм напълно. миналата година правих едни рамки за капандури по покрив. Беше лятото направихме ги, сковахме ги, качихме ги на покрива, на следващия ден бяха станали с по 2-3 см изметване. Криви като макарон :)

Link to comment
Share on other sites

Ако някой все още търси дървен материал за покрив, имам известно количество останал, който си е изсъхнал на естествено проветрение и май имам само една греда изметната от него. Голяма част е обработен против гъби,плесен и дървояд. Ако имате интерес ще следя темата пишете на лично за контакт.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...