Jump to content
BulForum.com

Помощ при избор на телевизор LG


Ramiresss

Recommended Posts

Здравейте,значи трябва ми компетентно мнение за следния модел телевизор LG 42LE5500 . Ако някой има информация,впечатления или нещо друго за модела нека ги сподели. Благодаря предварително !!!

Link to comment
Share on other sites

Аз съм собсвеник на този телевизор и като минус мога да кажа само липсата на DTS поддръжка. Ще поясня, в случай че не знаеш DTS е audio кодек, който се използва предимно във филмите с високо качество(HD 720p, 1080p), които се намират по торентите. На въпросните филми няма да имаш звук освен ако, не си прекодираш ръчно звука на AC3 или AAC или не използваш, някой DLNA сървър с transcoding поддръжка.

 

Ако си гледаш филмите през HDMI, този проблем разбира се изчезва, но за какво ще взимаш телевизор с DLNA, ако само ще го ползваш за кабелна и монитор на компютър. :)

 

Като изключим това, телевизора вади перфектна картина.

Link to comment
Share on other sites

Имаш предвид ,че тези филми няма да имат звук когато се пускат през USB ? И ако е така не може ли да се оправи този проблем с прословутото флашване ? А също така имам още 1 въпрос,как се даржи със спортните канали на цифрова телевизия добра ли е картината има ли замазване ? И благодаря за отговора !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Прословутото флашване е за модели от 2009 и служи за да активира Divx-HD, което няма нищо общо с DTS.

 

Телевизора има опция да генерира 200Hz картина( с разни там алгоритми ), което прави спортните програми много така "изчистени" за гледане. Няма замазвания.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Аз съм собсвеник на този телевизор и като минус мога да кажа само липсата на DTS поддръжка. Ще поясня, в случай че не знаеш DTS е audio кодек, който се използва предимно във филмите с високо качество(HD 720p, 1080p)

 

Да ти поясна и аз за DTS.

Link to comment
Share on other sites

Значи спрял съм се на следните модели LED SHARP LC-46LE705E , LED LG 42LE5500, LED LCD Sony KDL46EX710AEP , LED LCD PANASONIC TX-L42D25E , кой от тези модели бихте ми препоръчали ,като се има предвид че при мен водещото е добра картина при цифрова на Булсат и да не замазва на спортните предавания.Благодаря предварително !!!

Link to comment
Share on other sites

Щом гледаш и други марки освен LG, поразгледай и на Samsung от същия ценови клас. Те поне възпроизвеждат DTS. :)

 

Като толкова те притеснява картината - отиваш в някой от по-големите техномаркети. Там ще ти ги пуснат да видиш за какво става върпос.

Link to comment
Share on other sites

Значи спрял съм се на следните модели LED SHARP LC-46LE705E , LED LG 42LE5500, LED LCD Sony KDL46EX710AEP , LED LCD PANASONIC TX-L42D25E , кой от тези модели бихте ми препоръчали ,като се има предвид че при мен водещото е добра картина при цифрова на Булсат и да не замазва на спортните предавания.Благодаря предварително !!!

 

Аз бих предпочел Sony-то. Разглеждах за 32" телевизори скоро и видях, че Sony просто доминират с голяма част от моделите си. EX710 серията е един пример. EX720 е още по-добре.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...