Jump to content
BulForum.com

За и против паравоенните формирования


Grimjaur

Recommended Posts

Всички сме наясно,че двамата български заложници е малко вероятно да бъдат освободени.Но да се откъснем от този момент и да погледнем насам-в родна България.

Има ли терористични групи у нас?Как действат?Кой ги подпомага?Какви са целите им?Защо го правят?

 

1.Кратка дефиниция на "терористична организация":

биват два основни вида:

-религиозни-най-често мюсюлмански,но има и други(ИРА,"Черния октомври")

-политически-най-често бивши военни,недоволни от правителствената политика(обикновено свързани с "подземния свят")

2.Според мен терористи в България има!!!

Link to comment
Share on other sites

Ми то като се замислиш- и Ботев е бил терорист. Цял кораб е отвлякъл, барабар с пътниците, че ги и заключил даже...

Link to comment
Share on other sites

Аз защо казах,че има тероризъм у нас,а? ;)

Ахмед Доган също е терорист,нищо че сега е във властта и се прави на репресиран по време на Възродителния процес. :angry:

Link to comment
Share on other sites

opredeleno v balgariq ima terorizam dori imame 240 otqvleni teroristi v sofiq v narodnoto sabranie a za tva 4e Botev e bil terorist ne moga da se saglasq za6toto toi se e boril za blagorodna kauza a dne6nite cigani teroristi sami neznaqt za kakvo se borqt :sayjin

Link to comment
Share on other sites

Какво значи дали има терористи в България ? Терористи може да има навсякъде , въпросът е да се създадът предпоставки. Иначе за България главният проблем не е тероризмът , а мафията. Тук просто не са нужни терористи за постигатнето на дадени цели - всичко се прави по "законен" път. Ако мафията беше по-слаба, а системата за сигурност по-добра , тогава може би щеше да се говори за тероризъм и в България. Засега според мен тероризъм няма ,а по-скоро организирана престъпност... А да се нарече Ботев терорист ми се струва доста смешно - това е все едно да кажа ,че баба ми е терорист ,защото използва капан за мишки и ги дави след това ... Просто времето е било различно и международната обстановка също. Не можем да пренасяме съвременни понятия в миналото или обратното, защото тогава илиза ,че Спартанците са били камикадзета , а Троянците са били хакнати от най-новия вирус , койти им повредил hardware-а ...

Link to comment
Share on other sites

Имах намерение да започна сериозна тема,пък то се оказа лигавщина.

Хора просто исках да ви кажа,че в България има терористични училища,подкрепяни от ДПС и мюфтииствата!!!!

Ама нейсе,нека си бъбрем за Ботев и международната ситуация :cry

Link to comment
Share on other sites

има тероризъм в тази държава.няокй може и мафия да го наричат но както и да си го погледнем си е тероризъм...най-малкото повечето от тези хора наричани мафиоти са свързани по някаквъ начин с терористични организации.

@agarvaen-къде си ги видял такива училища?откуде знаеш за тях?защото аз за пръв пътъ чувам..

Link to comment
Share on other sites

agarvaen-къде си ги видял такива училища?откуде знаеш за тях?защото аз за пръв пътъ чувам..

 

 

Училището в Устина,до Перущиша.Училището в Селча,до Пещера.И още много из Родопите. :angry:

Знам защото имам достъп до "класифицирана" информация. :P

 

И какво би казал ако откриеш в интернет хиляди ислямски фирми,които инвестират в родния ти край,а ти не знаеш за никакви фирми и никакви подобни инвестиции? :confused

Link to comment
Share on other sites

Nai loshoto v Bulgaria e che stavame kato Italia pred 80-te godini na minaliq vek, kogato mafiata i prestupnite gropirovki sa se srastnali s vlasta. Shte mine dosta vreme dokato neshtata si doidat na mestata, a moje i voobshte da ne se opravqt.

Link to comment
Share on other sites

kogato mafiata i prestupnite gropirovki sa se srastnali s vlasta

Никога не са били разделени,че да се срастват.Това е една своебразна симбиоза характерна за посткомунистическите и -тоталитарни държави.

Просто средата е изключително добра за възникване на паравоенни организации и най-лошото е,че в повечето случаи те са покровителствани от високопоставени лица.(Защо никой не пита кои са спонсорите на мохамеданските училища в Родопите и къде отиват парите от всички тези фирми,които уж са регистрирани у нас?) :angry:

Link to comment
Share on other sites

spored men v Balgariq nqma terorizam,a mafiq,za6oto mafiqta opravlqva vsi4ko,tq komandva ministrite kakvo da pravqt,opravlqva6tite sa prosto pionki.I nai malkoto ne6to se opravlqva ot mafiqta.Za sajeleniq nikoi ne moje da opal4i za6oto znaete kakvo sledva...

Link to comment
Share on other sites

Divaka wij gorniqt mi post. ;)

A pak ako misli6 4e nqma koi da se opal4i vij tezi linkowe

 

Link 1

Link 2

 

I o6te ne6to - sega se sazdawa grupirowka nare4ena B.P.E.D.A.=>abrewiatura ot

Wzwod za Raru6eniq,Entropii i Drugi Awarii.Towa e parawoenno formirowanie ;)

Cel - re6avane na problema w twoeto zakliu4enie =>

I nai malkoto ne6to se opravlqva ot mafiqta

 

Skoro,mnogo skoro... :evil

 

Izvinqwam se za 6liokawicata :sick

Link to comment
Share on other sites

В България Мафия има , то тва е ясно, но-тероризъм ?

Не знам тук да е имало някакви терористични актове.

 

Но училища за терористи е напълно възможно и логично да има като се земе предвид състоянието на държавата и това че никой не ни обръща някакво особено внимание.

 

А тази "класифицирана" информация достоверна ли е ? Или е просто още нещо, което се окачествява с строго секретно и никой не може да докаже че съществува ??

Link to comment
Share on other sites

Основата на тероризма колкото и странно да звучи е,е тук,на Балканите.

:)Благодарение на убииството на австрииския престолонаследник започва I-вата световна война и тогава за пръв път е ползван термина "терористи".

А иначе теростични актове има много по-рано:)

 

А тази "класифицирана" информация достоверна ли е ? Или е просто още нещо, което се окачествява с строго секретно и никой не може да докаже че съществува ??

 

Достоверна е,да.Ако си желаещ,мога да те запозная с нея.

Link to comment
Share on other sites

България беше "официално" заплашена с атентати. Правителството ни, а също и това на Полша , е получило заплаха за атентати в случай, че не изтеглим контингента си от Ирак.

 

Честито НАТО на всички!

Link to comment
Share on other sites

Ако не се лъжа ултиматумът на Осама засягаше цяла Европа.Него не го вълнуват домогванията ни до НАТО и ЕС.За него ние сме една от наи-лесните мишени.Замислете се защо. :angry:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...