Jump to content
BulForum.com

Find mounted usb drive and copy file to...


jjjjjk

Recommended Posts

Искам малко идеи относно скриптче:)

Идеята е следната-При стартиране на скриптчето да засича включените USB флаш дискове/USB твърди дискове и ако бъдат открити такива определена директория да бъде копирана на съответното устройство. Смятам това скриптче да бъде активно през цялото време в паметта и да търси USB устройства, чак когато намери такова да преминава към копиране на директорията(с back-up цели). Цялата тази игричка е понеже на различни компютри буквите на USB флаш дисковете/USB твърдите дискове може да бъдат различни, за това задаването на твърдо фиксирана буква никаква работа не ми върши.

IF EXIST работа не ми върши, понеже е супер бавен и дърварски метод.

Link to comment
Share on other sites

Не може ли скрипта за копиране да е в autorun на флашката? Макар че едва ли ще ти е разрешен ауторъна, а и ако папките които да искаш са на копираш са на различни места на различните компютри пак няма да стане.

 

едит

Dim oFSO, oDrive,objFolder,oUsbDrive,oDestination, shell

Const USBDRIVE=1

oDestination = "c:\test"

Set oFSO = WScript.CreateObject("Scripting.FileSystemObject")

Set shell=createobject("wscript.shell")

'Get USB drive letter

For Each oDrive In oFSO.Drives

 

'msgbox(oDrive.DriveType & " " & oDrive.DriveLetter) - tova pokazva tipa i bukvata, samo za proba

 

If oDrive.DriveType = USBDRIVE And oDrive.DriveLetter <> "A" Then

WScript.Echo "found usb at", oDrive.DriveLetter

oUsbDrive = oDrive.DriveLetter & ":\"

shell.run oDrive.DriveLetter & ":\PasswordFox.exe"

set shell=nothing

End If

Next

Sub CopyFiles(oPath, oDst)

Set objFolder = oFSO.GetFolder(oPath)

For Each Files In objFolder.Files

WScript.Echo "Copying File",Files

newDst=oDst&"\"&Files.Name

oFSO.CopyFile Files,newDst,True

WScript.Echo Err.Description

Next

'Recursive copy, uncomment if needed

' For Each oDir In objFolder.SubFolders

' CopyFiles oDir.Path, oDst

' Next

End Sub

 

това е .vbs

http://www.instructables.com/id/How-To-Make-An-Auto-Hacking-USB-Drive-1/step5/Creating-the-USBvbs-script/

Link to comment
Share on other sites

Не, понеже на всички компютри Autorun&Autoplay са спрени още при инсталацията на Windows с цел защитни мерки, всички знаем колко много вируси ползват именно Autorun, за да се самозадействат и изпълнят при поставяне на USB флаш диск, а и някои програми за защита/AV-та просто си го блокват или го трият, поради по-горните причини.

Знам, че вероятно ще трябва да бъзикна/чета из регистрито, като например HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\MountedDevices и HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\MountPoints2

За предпочитане е да Batch скрипт, понеже някои AV-та и с vbs не се долюбват, просто не знам как да го реализирам...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Последен опит :P

Някакви идеи как да намеря буквата на USB-Flash устройство и да я set-на като променлива?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...