Jump to content
BulForum.com

Abe hora, malko help s procesorite?


Recommended Posts

Sq 6te upgrade-vam kompa i se 4udia kvo AMD da si vzema i za kolko $ ako sega sam s ADM Atlon XP 1700+?

Link to comment
Share on other sites

И на мен ми трябва малко Help с тия процесори.Искам да питам каква производителност дават двупроцесорните машини.В смисъл примерно ако имам 2 процесора Celeron по 1GHz дали ще дават производителност като на един 2GHz или съответно по-малка или по голяма и дали изобщо си струва.

Link to comment
Share on other sites

И на мен ми трябва малко Help с тия процесори.Искам да питам каква производителност дават двупроцесорните машини.В смисъл примерно ако имам 2 процесора Celeron по 1GHz дали ще дават производителност като на един 2GHz или съответно по-малка или по голяма и дали изобщо си струва.

Производителността на двупроцесорна машина е по-малкa (дори не е равна) на производителността на единия от нейните процесори умножена по две.

Link to comment
Share on other sites

Производителността на двупроцесорна машина е по-малкa (дори не е равна) на производителността на единия от нейните процесори умножена по две.

А колко по-малка е точно,защото си мислех за такава алтернатива на ъпгрейта.Каква производителност(приблизително) сравнена с удвоената честота на единия процесорите,ще даде двупроцесорна машина.Примерно2Х1GHz=1,7GHz(Примерно)

Link to comment
Share on other sites

Производителността варира, така че как да се каже колко е точно. Ще ъпгрейдваш на двупроцесорна система?! :confused

Ти какво искаш да правиш с тоя компютър? Ако ще работиш на 3D Studio Max, LightWave, Maya нещо от този род правилно си се ориентирал, но ако ще гледаш филми, слушаш музика, играеш игри просто няма смисъл. Ъпгредвай си на еднопроцесорна система.

Link to comment
Share on other sites

Sq 6te upgrade-vam kompa i se 4udia kvo AMD da si vzema i za kolko $ ako sega sam s ADM Atlon XP 1700+?

В момента най изгоден цена/качество е AMD ATHLON XP2500+ 333 MHz Barton,512k :) - около 79-80$

 

PS:Въпроса е дали дъното ти може да работи с този процесор :)

Link to comment
Share on other sites

А колко по-малка е точно,защото си мислех за такава алтернатива на ъпгрейта.Каква производителност(приблизително) сравнена с удвоената честота на единия процесорите,ще даде двупроцесорна машина.Примерно2Х1GHz=1,7GHz(Примерно)

Реал Вижън е твоята фирма, отиваш и си вземаш един Compaq с два процесора и МНООГООО Рамбъс памет /към 1GB/ със SCSI диск и спи града.

Link to comment
Share on other sites

Реал Вижън е твоята фирма, отиваш и си вземаш един Compaq с два процесора и МНООГООО Рамбъс памет /към 1GB/ със SCSI диск и спи града.

И колко струва тва удоволствие ако мога да попитам.Това ще струва много пари.Аз бях си харесал едно дъно Acorp 6A815EPD , Dual , ATA 100 , Raid.Цената и през 2002 година е била $77.Но въпроса е дали ще мога да намеря тва дъно сега и колко пари ще струва.

Link to comment
Share on other sites

Mi dunoto mi e K7S5a i think.

Link to comment
Share on other sites

Mi dunoto mi e K7S5a i think.

Прилично дъно НО..........Мисля , че държи до 2Г процесори.AGP-то му е 4х и от там идва по малката производителност.Ако питаш мен....задръж си процесора и си смени дъното.Този чип-сет "SiS730Т" не е от най-доброто което може да се желае.

Link to comment
Share on other sites

Thanx, ama ako 6a smeniam duno, moje i processora da go podmenia.

Link to comment
Share on other sites

Thanx, ama ako 6a smeniam duno, moje i processora da go podmenia.

Еееееее приятелю :) Ти сам разполагаш със финансите си.Щом си решил и дъно и процесор......добре.Обаче аз немога да ти дам приличен съвет за тези компоненти"в смисъл какво наааааай-добро да вземеш" :blink: . малко съм поизтървал края и вече несъм актуален :sick

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...