Jump to content
BulForum.com

Български е-зин за критика към политиците


Grimjaur

Recommended Posts

защо да я затварят ... ??? нека си пишем тук ... аз те харесвам :> искам да те попитам до какво доведе "Зимата на народното недоволство" ??? до по-добро или до по-малко зло.

ДА, аз съм антибългарин ... не ми пука кой ще управлява "българин", турчин или циганин стига той да управлява добре .. да не разделя хората на етноси и прочие, да не ми прави програми за социално подпомагане за да се намират хората на работа ... а реши един път за винаги проблема с безработицата, да реши всички проблеми. Пък ти ако искаш си прави твоята България и си цитирай които щеш и ходи пии една ракия.

ако мислиш, че някои от твоите днешни политици може да промени България, хубаво ще правим революция ...

Успех !!!

Link to comment
Share on other sites

:(

Няма да кажа нищо.Само ще се усмихна горчиво.Няма моя България.

Има НАША!Затова според мен сме длъжни да правим всичко по-добро.

И затова сме длъжни да се борим срещу "моите" политици.Те са и твои.Наши са.

И трябва да променим това.Да решим проблемите.

А не да чакаме. :(

Link to comment
Share on other sites

az predlagam tiq oligofreni i tehnite psewdo partiiki da priemat zakon spored koito neizpulnenie na predizbornata programa da stane podsudimo prestyplenie da gi widq togawa dali 6a demagogswat,i ewentualno kato wzemat wlasta dali 6a sa 3 4oweka w zala ot koito dwama spq6ti.mamicata im 6a sa razgoni ama 6a po4nat da za6titawat interesite na naroda koito gi e izbral. :punk :punk :punk

Link to comment
Share on other sites

мисля че нарпавата на такъв саит ще е много добре но просто е ужасно трудно усаществима

с този саит много чужданци ще научат интересни неща за бгрия а и ние за самата ни родина дано скоро нещо такова стане реалност

Link to comment
Share on other sites

бре батка ти чувал ли си че за богатите хора няма закони ... един политик не е осъден за придобиване на имущество .. а те всички без партиини принадлежности са крали и ще продължават да крадат. ти в вериги да ги оковеш, за столовете да ги вържеш те пак ще намерят начин да кръшкат от работа. дето има един лаф той човек като си има късмет ти на гърба да му го сложиш, то пак отзад ще му влезне.

аз имам едно предложение - създаване на еднозначни закони, които не могат да бъдат обръщани от адвокати. едини закони за всички, без изключения ... ама няма той беше много добър преди да заколи онова момиче .. или алабала .. като пише 10 години - 10 години, както е в математиката.

имам и второ предложение .. малко налудничаво .. ама си струва .. в момента каква е социалната политика държавата изкуствено подържа безработица, за да събира социални осигуровки ... и да прави някакви програми за социално подпомагане. ами добре защо не намалят работния ден на 6 часа (аз работя по 10 и вземам 250 лева), ако чорбаджията има нужда от 8 часово производство ... ще вземе нови хора, и няма да се плаща социално осигуряване ...

има хиляди такива неща .. дето могат да се направят аз не съм мислил над тях и не искам да ги натрапвам като идеи на никои, най-вече защото не съм ги обмислил. мислил съм над едно, дали аз ако някой ден имам власт ще се самозабравя и ще почна ... ще бъда политик.

Link to comment
Share on other sites

Дори и да успеем да въведем еднозначни закони по някакъв начин,ще трябва да се върне смъртното наказание.И да приложим законите(най-добре) на Крум Страшни.Вярно - драконовски мерки са това....Но по-добре сурови закони,които се спазват отколкото беззаконие. :(

oib това за осигуровките е много добра идея.Аз например работя по 10ч. и вземам само 120лв.На мен не ми се плащат осигуровки.Не съм и на договор.Това как ти звучи?

На мен-като пореден начин за скатаване пред закона. :angry:

Link to comment
Share on other sites

Смъртни наказания,хммм... А вие да сте чували за съдебни грешки?Ами ако някой невинен или наказателно неотговорен бъде осъден на смърт?

Не може да се прави аналогия с математиката при определяне на наказанията-ако разбирате от математика, коментирайте тази наука,а не правораздаването!

Не сме в Средновековието,че да прилагаме Крумовото законодателство.

"Еднозначни закони"(за първи път чувам подобен термин)... Какъвто и закон да бъде измислен ,винаги ще се намерят адвокати,които да го намерят вратички в него.

За да се прилагат и спазват законите е необходимо най-вече политическа воля. В момента няма такава...

Link to comment
Share on other sites

Смъртни наказания,хммм... А вие да сте чували за съдебни грешки?Ами ако някой невинен или наказателно неотговорен бъде осъден на смърт?

Не сме в Средновековието,че да прилагаме Крумовото законодателство.

 

Чували сме естествено.Пък и май сме в Средновековието,щом никой не зачита законите.Как ти звучи на тебе израза:"Законът е врата в полето-само глупаците минават през нея".И каква политическа воля.когато бивши осъдени за престъпления срещу държавата се награждават с орден "Стара планина"

I-ва степен?(говоря за Ахмед Доган) :angry1

Link to comment
Share on other sites

Този израз ми звучи самонадеяно ;) .Не е проблемът в самите закони,а в начина на прилагането им.А това се осъществява от изпълнителната власт.Колкото и да се приемат нови закони(били и те подобни на Крумовите) няма да има файда ,ако управляващите не ги прилагат.

ПС:за Доган сме на едно мнение :)

Link to comment
Share on other sites

Изразът е по-скоро глупав :P А изпълнителната власт е съвсем различна от законодателната.Пък и проклетите мазни депутати си мислят,че законите не ги засягат. :angry1 .Затова предложих Крумовите закони. :D

Link to comment
Share on other sites

Изразът е по-скоро глупав :P А изпълнителната власт е съвсем различна от законодателната.Пък и проклетите мазни депутати си мислят,че законите не ги засягат. :angry1 .Затова предложих Крумовите закони. :D

Мда,законодателната власт е различна от изпълнителната.Но освен депутатите мен ме дразнят и органите на изп.власт-министри,областни управители,кметове и прочее гадни твари :)

Link to comment
Share on other sites

Ндааа,малко се отклонихме от темата. :(

Нейсе.

Затова по гадовете - напалм.Или още по-добро решение- никво гласуване за тях

Link to comment
Share on other sites

първо не съм говорил за крумови закони ... нито за смъртно наказание ... за мен лично по голямо наказание да прекараш 10 години зад решетките. но да се върна .. написал съм .. че искам закони, които по никакъв начина да не могат да бъдат пречупвани от адвокати (съжалявам ама ако си адвокат оставаш без работа). батка това е фантастика .. също както в онзи разказ дето един търсеше кой го е изпортил и се оказа, че сам се е обадил и си е признал всичко .. това било подсъзнателно вложено в .. тама съзннието му.

ама да се върна .. и на топика .. аз не знам как се управлява вие също нали .. тези дето могат са мошеници до един. така че или немя да има нужда от управление ... или ще си имаме същите кретени квито си имаме и сега.

Успех !!!

Link to comment
Share on other sites

oib мисля, че и ти и аз можем да управляваме по-добре от властимащите в момента. ;)

Стига да не забравим корените си. Roots Bloody Roots(малко лирично отклонение) :P

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...