Jump to content
BulForum.com

надрасках си монитора


mmuto

Recommended Posts

взех си монитор обаче беше малко мрасен и реших да го почистя избърсах го с една салфетка обаче после видях 4е на места кадето сам натискал повече се е надрал и сега когато има нещто бяло стои размазано и като мокро мойе ли нещо да се направи и да се оправи

Link to comment
Share on other sites

Измий го с мека микрофибърна кърпа, леконавлажнена с евентуално чист обикновен тоалетен сапун. Ако и след това останат петната не виждам какво може да направиш повече. То не виждам и как ще го надереш със салфетка!? Да не е огледален?

Link to comment
Share on other sites

наи обикновена леко влажна салфетка и не мога да повярвам че стнана така от яд ми идва да изям клавиатурата но ще пробвам с микрофибара

Link to comment
Share on other sites

тоа монитор да не е от рускио пазар за пръв път 4увам некои да надраска монитор сас салфетка :laughing: ако иска6 мини го с водна 6курка и го лакираи с бесцветен лак спреи се пак микрофибара е голема работа проваи и мойе се опраи друго което се се6там е да си купи6 полире пазта за коли това серьозно мойе и да се полира добре и да се оправи ако друго не помогнье

Link to comment
Share on other sites

Това е някакъв прецедент. Случайно да не си пръснал ПРОНТО или друг препарат за почистване? Ако си, си замазал покритието и няма никакъв начин да го оправиш. Ще се наложи да седиш така или да го замажеш целия, за да изравниш цвета.

Link to comment
Share on other sites

Ама сте гадни... няма да му кажете следващия път като го чисти да не го мокри толкова и да го подсуши хубаво след това и най-вече да го чисти с някоя чиста кърпа а не да размаже по-хубаво мръсотията отгоре :)

Link to comment
Share on other sites

тъи като на никои не му се вярва се го снимах ама почти нищо не се вижда а монитора си е нормален COMPAQ и ми се струва че съм размазал някакво покритие и незнам дали ще има оправяне ама то може ли толкова лесно да се прецаква :angry: както и да е после ше си купя микрофибър и ще видя какво щте стане

Link to comment
Share on other sites

което ме подсеща че лаптопа от както го имам не мога да го почистя как трябва

все стои замазан особено пък с тия кърпички специалните така се замазва да си ебе мамата.....

Link to comment
Share on other sites

Е то има течност с микрофибърните кърпички. Аз останах само с нея, защото изгубих кърпата :P Почистват си много добре.

Link to comment
Share on other sites

тъи като на никои не му се вярва се го снимах ама почти нищо не се вижда а монитора си е нормален COMPAQ и ми се струва че съм размазал някакво покритие и незнам дали ще има оправяне ама то може ли толкова лесно да се прецаква :angry: както и да е после ше си купя микрофибър и ще видя какво щте стане

 

Това е някакъв прецедент. Случайно да не си пръснал ПРОНТО или друг препарат за почистване? Ако си, си замазал покритието и няма никакъв начин да го оправиш. Ще се наложи да седиш така или да го замажеш целия, за да изравниш цвета.

 

Ако няма да четеш, изобщо да не пишем викам аз...

Link to comment
Share on other sites

По-скоро от мръсотия не се е виждало надраното. Иначе с една салфетка не можеш да го надереш. Пробвай да го почистиш наистина добре и ако остане надраното почвай за друг монитор да мислиш.

Link to comment
Share on other sites

Щом е компак и е "нормален" може да някой от моделите с даймъндтрон тръба, които имат защитно фолио, което много лесно се надрасква, къса и тн.

Ако е така разглобяваш всичко, почистваш до стъкло и лепиш фолио за затъмняване на прозорци (не от най-черното). Може и да работиш на стъкло, но цветовете ще са малко нереални и колкото да опитваш няма да могат да се настроят. Освен това става лъскав екрана и отразява всичко като glossy lcd (които мразя).

Все пак напиши модела.

Link to comment
Share on other sites

Щом е компак и е "нормален" може да някой от моделите с даймъндтрон тръба, които имат защитно фолио, което много лесно се надрасква, къса и тн.

Ако е така разглобяваш всичко, почистваш до стъкло и лепиш фолио за затъмняване на прозорци (не от най-черното). Може и да работиш на стъкло, но цветовете ще са малко нереални и колкото да опитваш няма да могат да се настроят. Освен това става лъскав екрана и отразява всичко като glossy lcd (които мразя).

Все пак напиши модела.

пробвах и с микрофибърна и с какво ли не нищо не става а модела е COMPAQ P920 coloreal плосък екран е но ако има такова фолио ще го разглобя ако така ще се оправи но ще изчакам да ми пишеш ако е така за да не го разглобявам напразно мерси предварително

Link to comment
Share on other sites

наистина има фолио което се е надраскало но като обелих малко отдолу се вижда мн по светло и се 4удч дали нчма да ме болчт очите после

Link to comment
Share on other sites

наистина има фолио което се е надраскало но като обелих малко отдолу се вижда мн по светло и се 4удч дали нчма да ме болчт очите после

 

Може просто да намалиш яркостта.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...