Jump to content
BulForum.com

Търси се електромагнит - малък и бърз


Recommended Posts

Доста относително... Дай по конкретни изисквания. Размер ,V .... За да измислим нещо.

Иначе от стартер на автомобил..... Има и бръмбари които са 5х10мм

Link to comment
Share on other sites

От хидравличен или пневматичен разпределител може да ти свърши работа. Ако нее тайна какво е приложението?

Link to comment
Share on other sites

От хидравличен или пневматичен разпределител може да ти свърши работа

Няма никакава разлика между двете.

 

DenisBeljata,

Мога да ти донеса в офиса и 24В и 220В но има значение размера на щока.

Също така и включвател за стартер(така нареченият).Дай размери и мога да помогна.Имам доста размери но те са на 12В DC.

Поздрави.

Link to comment
Share on other sites

А дали само не си мислиш че няма "никаква" разлика при положение че конструкцията и габаритите на двете е толкова различна колкото е и разликата между яйцето и кокошката...също има разлика и в механичното изпълнение на задействане на двата разпределителя!!!

Link to comment
Share on other sites

Господин v.parvosolov,тук не говорим за хидравличен или пневматичен разпределител и тяхната конструкция,

а за управляващата бобина,която е една и съща както за пневматика,така и за хидравлика.

Има значение вече модел,размер,производител и много други неща.

Ако си виждал само 2броя различни модули на хидравлика и пневматика това е твой проблем,но не е тема за разискване тук.

А дали само не си мислиш че няма "никаква" разлика при положение че конструкцията и габаритите на двете е толкова различна колкото е и разликата между яйцето и кокошката...също има разлика и в механичното изпълнение на задействане на двата разпределителя!!!

Не мисля че винаги трябва да си даваш "компетентното" мнение.

Ако можеш помагай,ако не - поне не спами темата.

 

DenisBeljata,

много е малко.

Аз вероятно няма да мога да помогна,но ще разпитам колеги от други заводи тук.

За момента отпадат бобини от стартери,както и от различни видове пневматични vs хидравлични разпределители(там няма възвратна пружина понеже е в щока)

Link to comment
Share on other sites

Денис, също може би е важен дебита. Дали някой газов клапан няма да ти свърши работа, или от газов инжектор - те са бързи, но дебита както питах е важен.

Link to comment
Share on other sites

Момчета, това което е дадено в спецификацията е времето за преместване на щока от едното крайно в другото крайно положение. Ако се търси механизъм който да има ход 7мм и да промена позицията си 100-200 пъти в секунда, то не е електромагнита този който ще свърши тази работа, повярвайте ми! То това ще заприлича на зумер.(макар че той вибрира с честота 50 Хц.) Все пак , ако искате помощ, и не е секретна разработката, защо не споделите каква е идеята?

Link to comment
Share on other sites

Не разбрах какво правя ?!?!?

 

Ако прочетеш това, може би няма да смяташ че се е...вам... Тригерът обръща на 10-20ms - това грубо прави 3000-6000 Hz на 20мм ход !!!

 

Въпреки че по принцип и на мен ми се струва малко прекалено. Сега го откоментирахме с моя човек и стигнахме до консенсус, че и 100-200Hz ще са достатъчни.

 

Благодаря все пак за мнението, така доуточнихме малко нещата.

 

Виждам те, че не си в час с това с което си се захванал, затова послушаи Пампоров ;)

 

Пампоров, така като го гледам момчето май иска да изчуква надгробни плочи :lol: Един вид компютърен каменоделец. Денис, не стават така нещата. Трябва първо да имаш някакъв бекграунд в девелопмънта и после да се захващаш. Не разчитай на безкористно ноу хау от форумити :pirate

Link to comment
Share on other sites

Преди време идва при мен едно момче, беше му се развалила "писалката" за правене на tattoo, това е една идея само, но си заслужава да се погледне!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...