Jump to content
BulForum.com

Малък проблем с LCD монитор


Guest Rumbata

Recommended Posts

Здравейте! Появи ми се проблемче. Имам 19" Самсунг LCD/TFT монитор. Като пъхна коаксиалния кабел от кабелната в TV тунера и се появява леко трептене. Не е кой знае колко, но след 10-на мин. започва да дразни. Вадя кабела - трептенето изчезва, Правя същата проба с 19" CRT монитор - няма никакво трептене, Смених кабела, проверих всички връзки от сплитера до входната букса и мисля че са наред.

Някой да има идея защо става така???

Благодаря предварително :)

Link to comment
Share on other sites

Смущенията идват от кабелната. Смятам че не можеш да направиш друго освен да ги накараш да си проверят трасето (също така виж да нямаш някой скапан сплитер, често китайските боклуци създават проблеми). Ако пък си на ЕК може и винаги да си трепти. При тях уникални щуротии съм виждал.

Link to comment
Share on other sites

Сложи си филтър на края на кабела. По коаксиалния на Еврокомци пристигат паразитни напрежения. На мене ми се е случвало да засеча и 220 волта - като допрях кабела до чешмата (мислех че това е утечка през голямо съпротивление) волтовата дъга стопи края на буксата.

Link to comment
Share on other sites

на ЕК съм и знам, че за тях качество е мръсна дума, сплитера ми е добър, не е от 1лв, но ме смущава факта че на TV-то няма трептене, на CRT монитора също, само на LCD-то ...... сега ми е важно да се ползва TV тунера щото почнаха разни брадъри и други подобни предавания от които получавам пришки и директно изстрелвам жената на компа да си ги гледа :D

 

Сложи си филтър на края на кабела. По коаксиалния на Еврокомци пристигат паразитни напрежения. На мене ми се е случвало да засеча и 220 волта - като допрях кабела до чешмата (мислех че това е утечка през голямо съпротивление) волтовата дъга стопи края на буксата.

и мен ме бъзна лекичко ток като завивах конектора към сплитера, ако обичаш светни ме малко повече за тоя филтър, че не съм в час - резистор ли, кондензатор ли и с каква стойност да е?

Link to comment
Share on other sites

.....ако обичаш светни ме малко повече за тоя филтър, че не съм в час - резистор ли, кондензатор ли и с каква стойност да е?

Галваничен разделител - Ето малко инфо за същия проблем

В темата от форума на kaldata.com има линкове към такива разделители. У дома съм с протектор на Sono от 10 лева. Замерих го - наистина разделя галванично въпреки че от описанието в сайта им това не става ясно.

Link to comment
Share on other sites

Галваничен разделител - Ето малко инфо за същия проблем

В темата от форума на kaldata.com има линкове към такива разделители. У дома съм с протектор на Sono от 10 лева. Замерих го - наистина разделя галванично въпреки че от описанието в сайта им това не става ясно.

 

много благодаря приятелю, че се разрови и свърши работата която аз би трябвало да свърша :) дори и да не се премахне проблема заслужаваш почерпка :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...