Jump to content
BulForum.com

мнение и препоръки относно конфигурация на персонален компютър


Recommended Posts

здравейте колеги,

сигурен съм че в този раздел влизат много еродирани и запознати навътре с нещата относно компютърните технологий хора. смятам да се доверя на вас относно закупуването на новата ми машина. имам една примерна конфигурация, която я дават като доста добра. компютърът ще се ползва за гейминг затова трябва да е достатъчно мощен и сталибен. ето я и въпросната конфигурация:

 

GB M52L-S3 /NV 520LE/AM2

KIT 2X1GB SUPERT DDR800

ATHLON64 6000+ X2 /AM2 /BOX 250GB

250GB SEAGATE SATA2/7200/16Mb

1.44 MB NEC

ASUS DRW-1814BLT LS SATA

GB NX86T256H-ZL/8600GT/GDDR3

case

FORTRON SAGA

 

+ някое добро охлаждане

 

Бих помолил вас, да си дадете мнението за тази система + ако имате нещо по-добро за добавяне от въпросните изброени компоненти, само цената да не фръкне неимоверно нагоре, горе доло във същия диапазон от пари да е конфигурацията която ще предложите.

 

Поздрави, и ще очаквам компетентното ви мнение :)

Link to comment
Share on other sites

Добре е конфигурацията само видеото е "дърво". Не си писал с какви пари разполагаш?

Link to comment
Share on other sites

тази конфигурация на един приятел му е излезнала 760 лв. аз мога да си отпусна джоба до 800-900 лв. но за нещо наистина добро.

 

П.С: и след като казваш, че видеото е "дърво", ще е добре да предложиш някоя добра видео карта стабилна при игра на най-новите игри :)

Link to comment
Share on other sites

Погледни конфигурацията в подписа на Deluxe горе. Аз бих само заменил видеото с 8800 GT и ще си лети. Можеш да сложиш примерно и 2*2гб памет. Хард диска е перфектен за парите си, но можеш да си вземеш и 640гб-вият вариант, който е малко по-бърз.

Link to comment
Share on other sites

Ако ще прави като моя, по-добре да вкара малко промени, защото моя вече остаря примерно...

 

MB: Jetway I35-SG Intel P35 - 136.87лв

CPU: Intel Core2Duo E4600 BOX - 193.98

RAM: Corsair XMS 2x1GB DDR2 800 - 112.57лв

HDD: 500GB 7200 SEAGATE 32MB SATA2 126.56лв

GPU: Sapphire HD 2600XT DDR4 133.56лв

DVD-RW: ASUS DRW-1814BS LS IDE BLACK 41.47лв

PSU: FORTRON 400W PNF - 56.60лв

 

Излиза към 800лв като добавиш кутия се вместваш в парите. Може и повече ватове захранване, но ако няма да клокваш не си заслужава.

Link to comment
Share on other sites

Еее не бива така. Няма голям смисъл от 4600-а, по-добре да вложи парите както казах в 640гб-ов WD. Две плочи по 320гб ше е по-бързичек и по-голям от въпросният Seagate.

Link to comment
Share on other sites

Еее не бива така. Няма голям смисъл от 4600-а, по-добре да вложи парите както казах в 640гб-ов WD. Две плочи по 320гб ше е по-бързичек и по-голям от въпросният Seagate.

Защо да няма смисъл, повече кеш и повече мхз-и. или поне един Е2220 да вземе щом няма да клоква. А това за уестърна едва ли е по-бърз от 7200.11 освен ако не е някой раптор на 10к и нагоре обороти.

Link to comment
Share on other sites

Кеша не важи толкоз, а повечето мхз са много лесни :ph34r: . Аз имам два 7200.11 и до 640гб вариант съм се докосвал, гарантирам че е по-бързичък.

Link to comment
Share on other sites

Ако ще прави като моя, по-добре да вкара малко промени, защото моя вече остаря примерно...

 

MB: Jetway I35-SG Intel P35 - 136.87лв

CPU: Intel Core2Duo E4600 BOX - 193.98

RAM: Corsair XMS 2x1GB DDR2 800 - 112.57лв

HDD: 500GB 7200 SEAGATE 32MB SATA2 126.56лв

GPU: Sapphire HD 2600XT DDR4 133.56лв

DVD-RW: ASUS DRW-1814BS LS IDE BLACK 41.47лв

PSU: FORTRON 400W PNF - 56.60лв

 

Излиза към 800лв като добавиш кутия се вместваш в парите. Може и повече ватове захранване, но ако няма да клокваш не си заслужава.

 

и тази конфигурация казваш, че е по-добра от въпросната която съм дал, така ли?

Link to comment
Share on other sites

и тази конфигурация казваш, че е по-добра от въпросната която съм дал, така ли?

Цена/качество да. А защо не и по-добра като цяло :)

Link to comment
Share on other sites

@xciter - Желаната конфигурация е за гейминг. За каква бързина на твърдия диск говорим тук ? Нали точно до нея не трябва да се стига :) И как обемът на твърдия диск ( и броя плочи ) определя бързодействието му, че и кешът не бил важен ? :)))

@cafu'wE - Препоръчвам ти интел конфигурация. Имайки предвид, че употребата му ще е само в игри, то нещото, върху което трябва да се наблегне е видео картата.

 

ПП

"Мегахерците" не са определящи ( освен при равни други условия ) за бързодействието на машина.

Link to comment
Share on other sites

@Enfer, конфигурацията която Delux ми е предложил удачна ли е? като се има в предвид, че бих заменил видеото със XPert 9600GT 512MB DDR3 PCI-E 216.24лв.

Link to comment
Share on other sites

@Enfer, конфигурацията която Delux ми е предложил удачна ли е? като се има в предвид, че бих заменил видеото със XPert 9600GT 512MB DDR3 PCI-E 216.24лв.

То, че е удачна удачна е, но не съм казал оп зимай точно такава. В спора се ражда истината, 9600 е добре всичко зависи от това какви игри ще играеш... Тук ти предлагаме някакви комфигурации ти трябва сам да определиш коя най-добре ще ти свърши работа и какво може да допълниш или да промениш проред нуждите и възможностите ти.

Link to comment
Share on other sites

Нямам добри впечатления към Jetway, но и отдавна не съм ги ползвал. Corsair оперативна памет не ми се вързва с бюджета отделен за машината ( за същите пари можеш да вземеш почти 4GB ОП с по- скромен надпис на панела :) ).

Относно видео картата, към която си се насочил - не мога да ти помогна. По- добре да те посъветва човек, който има поглед и опит върху този среден клас.

Личният ми съвет е да изчакаш седмица- две заради новата 4та серия от ATI, да видим коментарите и оценките, крайните цени, пък току виж средният клас на новите ATI се окаже по- стойностна покупка.

 

ПП

Все пак говорим за началото в средния клас видео карти ( както и машина като цяло ), така че за парите, които си отделил получаваш, кажи речи еквивалентни продукти по възможности.

Link to comment
Share on other sites

Те като се появят 4000-та серия на ATI, няма да са 200лв със сигурност, затова има ли смисъл изобщо да се чака?

Link to comment
Share on other sites

Еее не бива така. Няма голям смисъл от 4600-а, по-добре да вложи парите както казах в 640гб-ов WD. Две плочи по 320гб ше е по-бързичек и по-голям от въпросният Seagate.

Прав си за Е4600, по-добре е да вземе Е7200 (+30лв), а за WD-то какво да кажа... хубави са(евтини са), ама не са достатъчно надеждни (поне за сега)! 500GB Seagate, Hitachi май е най-доброто. РАМ-та Корсара е добре (да може да вземеш 4GB PQI или ADATA и после през месец да тичаш да ти ги сменят с други)

Link to comment
Share on other sites

Прав си за Е4600, по-добре е да вземе Е7200 (+30лв), а за WD-то какво да кажа... хубави са(евтини са), ама не са достатъчно надеждни (поне за сега)! 500GB Seagate, Hitachi май е най-доброто. РАМ-та Корсара е добре (да може да вземеш 4GB PQI или ADATA и после през месец да тичаш да ти ги сменят с други)

E,как да не са надежджни. WD имат най-малкият процент на брак/скпани хард дискове от трите посочени компании.

Link to comment
Share on other sites

E,как да не са надежджни. WD имат най-малкият процент на брак/скпани хард дискове от трите посочени компании.
Още едно позитивно мнение за WD.

Също така, препоръчвам да си вземеш и cardreader. Много хора подценяват необходимостта от такава джуджавка до момента, в който им потрябва :) А е 10-15 лв..

Link to comment
Share on other sites

E,как да не са надежджни. WD имат най-малкият процент на брак/скпани хард дискове от трите посочени компании.

+1 за WDC

преди бях с в къщи с WDC, сега съм с WDC и никога никъв проблем не съм имал

на работата имам много важна машина която е с 520МБ WDC и не е спирала от 4 години (пък преди колко е ползван диска не знам :) ), пък функцията и е да пише постоянно данни ;)

 

до сега съм виждал свършили дискове на тая марка само под 10гб, както в следствие на потребителска намеса.

колкото до Seagate не знам колко са ви минали през ръцете и колко са ви измрели, ма тъй като за дискове ползвам Seagata, WDC и Hitachi мога да заявя че със сеа-та съм имал най-много дертове, и то говоря нови модели, старите са си ок.

 

едно е да разопаковаш диска и той да не работи, съвсем различно е една седмица нормално и след тва да земе да трака и да вие. всъност няколко пъто поради липса на други съм слагал и самсунг и от тях нито един не е имал къвто и да е проблем

 

http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=876

GB p35-ds3 за дъно ~110$

http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=530039

http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=530453

2x2gb a-data ~120лв

http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=529757 640 варианта е по-добър, но и малко по-скъп

двд по избор, но препоръчвам пайнер макар и по-високата му цена, просто имам наблюдения в/у двд-тата от както беха 200$ и до ся пайнер не съм видел да се скапе, а са ползвани може би над 1000 пъти повечето, някой над 10к пъти (в смисъл не спират ;) )

http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=937

кутия, клавура и плъх по избор

 

не съм ги смятал и не знам колко излиза, просто ти предлагам нещо което няма да смениш поне 3 години

тука има доста хора които следят редовно пазара, нека те произнесат свободно върху предложението ми

 

пс: баси такъв дълъг пост на трезво не знам от кога не бях писал

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

за да не отварям нова тема, ще използва тази (дано автора й няма нищо против)

 

значи един съсед иска да си взима нов комп и някакъв му е предложил следното:

 

MB - MBMSIK9A2CFF - 144 лв.

CPU - Athlon64x2 5200 BOX - 135 лв.

RAM - 2x1GB DDR2 800MHz Corsair TWIN2X2048 - 91 лв.

VGA - GF 9600GT 512MB 256bit DDR3 - 218 лв.

HDD - WD 320GB SerialATA 7200, 16MB - 103 лв.

Supply - 400W Fortron ATX-400PNR, Silent - 59 лв.

CASE - ATX 460W, JNC 4JA H7650 Черна, 6U2X - 56 лв.

DVD - LG GSA-H55N/58N - 40 лв.

 

... някъде към 840 лв. излиза всичко.

 

аз на първи взгляд не бих взел такава карта и не бих дал толкова пари за подобно дъно. също така бих предпочел seagate пред western digital, а и кутията ми изглежда прекалено скъпа (вчера гледах някакви asus и доста ми допаднаха, а и цените бяха около 40 лв.) .... corsair е наистина добра марка за памет, ама не съм много сигурен дали си заслужава 90 лв. за 2gb, след като от "масовите" памети за 90 лв. взимаш 3GB ...

та, какво е вашето мнение?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...