Jump to content
BulForum.com

Коя версия на линукс да си сложа


dinko

Recommended Posts

Начи пичове кажете кой Linux е най-добре за слабо PC и за начинаещ щото дася само на Windows сам цъкал и сам халхабер от Линукс

Link to comment
Share on other sites

Ами момчета, виждам, че усилено давате предложения с коя дистрибуция е добре да се започне в началото. Аз не сняматам да давам предложения, за това пък ще кажа само, че аз започнах със Slackware и честно казано с него съм и до сега. Върши ми чудесна работа, има си всичко необходимо (не полезно, а необходимо), за да се работи с него и не правя сметка да минавам на друга дистрибуция (Може би ще сменя платформата с UNIX FreeBSD), но това са планове и лични пристрастия. Според мен, които иска истински досег с линуь е добре да избере Slackware или Suse, а който иска едно бегло запознаване, което вклиючва графики, оформление, игрички и т.н. мойе да си сложи Mandrake, Fedora и т.н. Но както казах това са мой предпочитания, не карам никого да се съгласява с тях. :)

Link to comment
Share on other sites

Наистина си е за свястна машина щото аз като си пусна JBuilder (с моите 256 МБ РАМ) и Tomcat и още някоя програмка и ми прави 450 МБ  swap и си е е.м.

 

m-m-m po otnoshenie na JBuilder ... toi si e pisan na Java ... niama kvo da go gledash ..... .....

 

Plus tova Linux ne preizchertava prozorcite kakto v Windows ... a polzva niakakva tehnika, koiato dosta zabavia neshtata ... ( pone taka mislia )

 

Hmm , a eto i lichnoto mi mnenie za Linux - :sick

( pone dokato e vse oshte mlada i nedodialana operaciaonna sistema ( po otnoshenie na prilojen softuer i igri ) - si e supe v gaza !... )

 

( Otgovora e orientiran kum onazi chast ot User-ite koito iskat DA SI GO SLOJAT

na PC-to , i da se razmajat ot Gamene .....

 

( Vse pak tova si e OS za server ) :sick

 

Za start sa nai-da Best - Mandrake :love

sledvan ot Red Hat :love i Suse

a po vaprosa s Slackware - :sick

Link to comment
Share on other sites

:woot Все повече и повече хора искат да си сложат LINUX от чисто любопитство, в което не виждам нищо лошо :rolleyes: . Имаше въпроси по отношение за компютъра. Аз лично на стария ми компютър ( Pentium Pro 200MHz 64 mb ram 4.3 GB H.D.D 4mb VC Matrox ) съм пробвал доста дистрибуции ( Knoppix , Mandrake, Slackware че дори и XandrOS ) и си вървяха. Така че мисля че това няма значение. Аз съм твърдо зад мнението, че трябва да пробват SuSE 9.1 този, който е качен м Warez.ru . Мисля, че последната версия е доста добра. Много шаренко и всичко можеш да си цъкаш само с мишката, а инсталацията и от лесна по-лесна. Така че за десктоп дистро съм за SuSE. Аз ползвам DEBIAN testing/unstable. :wub:

 

SuSE rulzzzz :)

Link to comment
Share on other sites

m-m-m po otnoshenie na JBuilder ... toi si e pisan na Java

знам че е писан на Java, но това не го прави по-малко удобен за работа, просто с си го пускаш под linux, win или mac os x

Аз съм фен на такива езици като java и python :allien

Link to comment
Share on other sites

I az iskam da si kacha Cedega (WineX 4.0) no neznam dali 38.8MB sa mnogo sviknal sum da gledam diskove ot porqduka na 700MB za WINDOWS ta nqkoi moje li da mi dade malko po podbrono info oshte sum nachinaesht :) 10x predvaritelno, a i moje li na edin komp ednovremenno da ima i Win XP i Linux 10x pak

Link to comment
Share on other sites

Може естествено. Аз не сам много запознат с Linux но на моя ком ( който е доста слаб за тези времена :( ) съм си инсталирал Linux. Вървяха ми и двете едновременно, но не успях да се пригодя към Linux :( . И даже малко сажелявам. Така че ниама проблем действай B) .

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...