Jump to content
BulForum.com

Rabotaveu job-street.biz писмо


Nitro

Recommended Posts

Получих следното писмо в е-майла си:

"Zabelejka: V sluchai che imate zatrudnenie sas shrifta, molia prochetete nasheto pismo na sledniq link: http://rabotaveu.com/mail/1frst_g.html

 

Поздрави от RabotavEU.com !

 

Благодарим за Вашата кандидатура, която попадна при нас посредством колегите от международния посреднически сайт.

 

Следващите стъпки, които предстоят:

 

- Бихме желали да информираме, че в процеса на осигуряване на работодател и въобще в хода на предварителните процедури, често се налага да отговаряме на много детайлни запитвания относно конкретните качества на даден кандидат. В тази връзка понякога се налага да попълваме подробни application - форми, които изискват далеч повече данни, отколкото разполгаме (засега ние разполагаме само с данните, които сте попълнили при Вашата регистрация).

 

Тъй като вече стартирахме работата по Вашата кандидатура, ние бихме били значително улеснени, ако още отсега разполагаме с подробни Ваши данни.

От известно време западноевропейските работодатели започнаха да изискват значително количество данни от своите кандидати за работа и е много вероятно и във Вашия случай да попаднем в подобна ситуация. Ние сме съставили подробен формуляр, който се намира на следния линк:

 

http://jobs-100.co.cc/letter/details.html

 

Формулярът е на английски език, поради което неговото попълване от Вас НЕ Е наложително. Разбира се, ние ще бъдем много улеснени в по-нататъшната си работа, ако разполагаме предварително с Вашите подробни данни. Това ще спести най-вече време, особено ако в хода на работата по Вашата кандидатура се наложи да попълваме подробни и сложни application- форми, или пък данните бъдат поискани в директен разговор с даден работодател.

 

- Ние вече стартирахме процеса на осигуряване на работодател. Обикновено тази процедура отнема няколко дни. В случай, че Ви бъде осигурен работодател, за обявеното свободно работно място при него той ще е съгласен да приеме служители и от Република България. Работодателят сам ще посочи необходимите за кандидатстване документи които трябва да предоставите. Списъкът ще Ви бъде изпратен незабавно.

 

- След подготовката на необходимите документи, изисквани от работодателя (документите ще осигурите Вие самите - самостоятелно или ако решите - чрез специализирана фирма), следва изпращането им във фирмата в чужбина.

 

- "Замразяване на трудовия трансфер". Обикновено работодателят изисква работното място да бъде заето възможно най-скоро. Възможно е след като изпратите документите си в чужбина, да се наложи да заминете до 1-2 седмици след тази дата. Поради тази причина е от особена важност добре да прецените момента на стартиране на процедурата по осигуряване на работодател. И така - ако не сте готови да заминете на работа незабавно, ние препоръчваме т.нар. "Замразяване на трудовия трансфер". В този случай молим да ни пишете на service@job-street.biz и да поискате "замразяване" Вашата кандидатура ще бъде временно спряна до момента, когато отново чрез e-mail ни уведомите, че вече не съществуват причини за отлагане.

 

- След започване на работа, ние ще отдържим комисионна от работодателя, която обаче няма да се отрази на Вашето възнаграждение.

 

Още веднъж благодарим за Вашата регистрация и Ви пожелаваме успех във Вашето начинание!

 

 

С уважение,

 

Екипът на rabotavEU.com"

 

След като направих един Гугъл сърч за адреса на подателя ми излезе, че е scam. Баси гадовете!

Търся си работа в момента и се чудя дали са ми хванали адреса от някоя обява по бг сайтовете?

Link to comment
Share on other sites

Доста народ изгърмя, вързвайки се на такива получени писма...които между другото дори имат и правописни грешки, което пък още повече ме учудва - като ще правиш далавера, поне я прави както трябва. ;)

Link to comment
Share on other sites

 

 

След като направих един Гугъл сърч за адреса на подателя ми излезе, че е scam. Баси гадовете!

Търся си работа в момента и се чудя дали са ми хванали адреса от някоя обява по бг сайтовете?

 

 

И на мен поне 3 пъти ми изпращаха подобно писмо.И аз си търся работа и след малко ровене из нета се оказа, че фирмата е "ЕКСПРЕС ТРАНСЛЕЙШЪН - БЮРО ЗА ЕКСПРЕСНИ ПРЕВОДИ ЕООД", която периодично публикува нереални обяви в сайтовете за работа и си търси "рибки".Ето тук има изписано доста по въпроса: http://m.karieri.bg/forum/rabota/posrednici/204253_za_rabotaeucom/page7/ Дано все по-малко хора им се вързват, защото този начин за печелене на пари е меко казано подъл.

Link to comment
Share on other sites

И на мен поне 3 пъти ми изпращаха подобно писмо.И аз си търся работа и след малко ровене из нета се оказа, че фирмата е "ЕКСПРЕС ТРАНСЛЕЙШЪН - БЮРО ЗА ЕКСПРЕСНИ ПРЕВОДИ ЕООД", която периодично публикува нереални обяви в сайтовете за работа и си търси "рибки".Ето тук има изписано доста по въпроса: http://m.karieri.bg/forum/rabota/posrednici/204253_za_rabotaeucom/page7/ Дано все по-малко хора им се вързват, защото този начин за печелене на пари е меко казано подъл.

 

Благодаря за полезният линк. Жалко, че още има такива утайки, които се гаврят с на хората надеждите.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...