Jump to content
BulForum.com

Продавам гривни Power Balance


Recommended Posts

Колеги земах от момчето 2 броя мн са готини ако иска някой от Пловдив мога да му е продам 1-та като си слагам и парите за еконт.Имам черна М размер 17,50лв

Link to comment
Share on other sites

Пичуи, някой може ли да даде разумно обяснение защо да дам 30 лв за това парченце гума като ги има по $1-2 http://shop.ebay.com...5&_stpos=&gbr=1 ?

Въпроса ми е сериозен и живо се интересувам от това как най-евтино да си балансирам пауъра.

 

Ето ти разумното обяснение - оригиналните пауър баланс гривни (както всяка оригинална стока) са по-скъпи от имитациите. Наблюденията ми са, че независимо коя страна ги продава и претендира, че нейните са оригинални - почти всичките се произвеждат в Китай, в което няма нищо лошо, тъй като от доста години всички реномирани фирми имат клонове на заводите си там. Работата е, че покрай клоновете на фирмите има много независими китайски производители, които правят реплики и/или ментета на оригиналните стоки (независимо за какъв род стока говорим). Сигурно ще го кажа вече за десети път, че по молба на съфорумци съм им поръчвал такива гривни на цена от 5 лева бройката, които на външен вид бяха 1:1 както оригиналните гривни, барабар с холограмите им. Разликата е, че пристигаха в найлонче, за разлика от оригиналната опаковка на пауър баланс гривните. Срещал съм пауър баланс гривни като тези на продавача от тази тема - продава ги английска фирма и се доставят със същите картонени опаковки, както на снимката по-горе, но тези гривни бяха на по-висока цена, спрямо онези в найлончетата...ако и да изглеждат идентично. И тъй като двамата съфорумци нямаха претенции за автентичност, понеже поръчаха гривните повече като моден аксесоар, отколкото да очакват някакви чудеса от тях - затова им поръчах от евтините копия.

По принцип за такъв род стоки каквото и да пишат в рекламите, че правят това и онова и че еди кои си известни личности ги носели непрекъснато - реалният резултат (ако го има) е много трудно да се докаже, тъй като не е ясно изявен, а и тук вече се намесва факторът самовнушение (което някои хора го имат дори в излишък). Така че нека в тези теми да престанат коментарите "това не работи" или "това е супер, откак го взех съм нов човек" - имаме си специално отворена тема в другия раздел за тези гривни...който има желание да коментира, да го прави там.

Тука всеки да си преценя дали го урежда сложената цена, истинността на гривната по дадените снимки и информация и ако го урежда - да си купува, ако не - да не се възмущава защо цената била такава и онакава и да не се превръща в борец за правда, спасяващ съфорумците си от измами. Такава е ситуацията с тези гривни - тези с картонените кутийки от Англия струват по-скъпо (проверил съм го) - нямам представа защо, но е факт....различни фирми - различни цени, в свободния пазар цените на стоките от различни производители могат да варират.

 

П.П. Наистина - спрете вече с коментарите, защото не ми стига, че тук трябва да обяснявам надълго и широко, в темата за коментиране на проблемите трябва да правя същото....ами и на ЛС трябва да пиша фермани пак по този повод. Предупреждавам, че времето ми е доста кът и вече ще спра да се обяснявам, а направо ще трия без обяснения всичко излишно, което преценя, че не му е мястото в тема за продажба!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...