Jump to content
BulForum.com

DLNA server с transcoding


THE STORM

Recommended Posts

Здравейте,

 

Закупих си наскоро телевизор LG. Като цяло съм доволен, но има малък проблем... Въпреки, че декодиращият му чип поддържа DTS аудио поток от LG са го спрели, защото не са си платили за DTS лиценз... :X

 

От няколко дни си търся DLNA сървър който може на .mkv филмите аудиото от DTS да го транскодира в AC3. Пробвах Wild Media Server, TVersity, Mezzmo, но все без успех. Незнам дали аз не съм упял да настроя правилно сървъра или авторите имат кофти бъгове но неможах да подкарам .mkv филмите, които са с DTS.

 

Ще ви бъда много благодарен ако ме насочите към свястен DLNA сървър с опция за транскодиране, и ако може кратко обяснение как да му кажа да транскодира само и единствено DTS в AC3.

Link to comment
Share on other sites

Не става. Сървъра транскодира само видеото. Вземи си телевизор Самсунг, тазгодишните модели поддържат ДТС. Или някаквъ външен мултимедиен плеър.

Link to comment
Share on other sites

Тези сървъри, които писах, че съм пробвал, имат настройки за транскодиране на аудио.

 

Така каза вземи си Samsung все едно всеки ден се купуват телевизори. :D

Link to comment
Share on other sites

Не видях да има DLNA сървър на този сайт. А ако си имал в предвид да си прекодирам аудиото на филмите, то това ми е ясно как става, но не ме устройва. :)

Link to comment
Share on other sites

Не видях да има DLNA сървър на този сайт. А ако си имал в предвид да си прекодирам аудиото на филмите, то това ми е ясно как става, но не ме устройва. :)

 

Като не те устройва, то се чете преди да купиш, точно защото телевизор не се купува всеки ден. Сега ще прекодираш аудиото в АЦ3 и ще стискаш зъби.

Link to comment
Share on other sites

На Samsung над 40" инча с DLNA и LED струваха доста повече, а пък и като купувах този ми казаха, че поддържа DTS. Е Явно не поддържа, но и да ида, да го върна не бих додал още 600 лева за Samsung, така че както каза, щом се налага ще си прекодирам и ще стискам зъби.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...