Jump to content
BulForum.com

Kajete nqkoq programa za izrabotka na gotini Loga


bergkamp

Recommended Posts

За да не отварям нова тема, ще питам тук.

Със споменатата КСАРА може ли да се правят банери, нещо като това на Караман:

banner.jpg

Ако не, има ли програма, с която може да се направи?

Link to comment
Share on other sites

За да не отварям нова тема, ще питам тук.

Със споменатата КСАРА може ли да се правят банери, нещо като това на Караман:

banner.jpg

Ако не, има ли програма, с която може да се направи?

mogat da se pravqt banneri i to mnogo qki :D opredeleno : Super Banneri stavat :D ;)

Link to comment
Share on other sites

Щтом искаш да правиш Logo ти трябва векторна програма.Както казаха това може да е Ilustrator но може да се ползва и Corel Draw както и Adobe Photoshop който въпреки че не може да се нарече векторна програма все пак разполага с необходимите инструменти за векторна графика :rolleyes:

Дори и с Macromedia Flash може да се рисува изключително лесно просто си избираш програмата която щте ти е най-удобна

Link to comment
Share on other sites

da ama kade da e namerq tazi ADOBE ILLUSTRATOR nikade nomoga da e namerq

tuk q ima sigurno i v data.bg 6te q ima

 

offtopic

Kude pa sia naburkahte i photoshop )

pa i flash ) to i s exel moje6 da sinapravi6 logo togaava

 

moga samo da ti kaja 4e za na4inae6 e mnogo po lesno da si narisuva logoto vuv flash i pak 6te e vektorno otkolkoto vuv Ilustrator 4oveka pita za progarmi i az mislq 4e moje da probva i da vidi koq mu e nai -lesna.ne iskam pove4e komentari logo moje da se pravi i na Flash i na Photoshop i na Corel kakto i na drugi programi.Tova za exela moje6 da si go spesti6 ....... aman ot zaqdlivci kato teb :devil

Link to comment
Share on other sites

Flash-а е доста подходящ за тази цел при това има експорт към много други векторни формати (eps, ai, wmf). С него се работи лесно, но работата с векторни обекти е по-различна в сравнение със стандартните програми за тази цел. Аз бих предложил CorelDRAW 9 за тази цел, защото работата с него е даста по-лесна за начинаещ в сравнение с Illustrator, а има доста по-мощни инструменти от Flash. Моето лично мнение е, че Photoshop не е за тази работа, а когато някой ми донесе лого на Word ми иде да го гръмна! :angry1

Link to comment
Share on other sites

GIMP (мисля че го има и за уин). А имаше нещо много елементарно за правене на логота в интернет страница тук.

Link to comment
Share on other sites

Macromedia - what the web can be ;)

 

Fireworks определено е по-аматьорска от Photoshop, следователно и по-лесна.

 

Иначе за лого - определено CorelDraw. Разните като Xara са си чиста бозлива работа, освен ако не обичаш да правиш нещата по шаблон... :sick

Link to comment
Share on other sites

Всеки е свободен да прави лoгото си на каквото поиска. Дори и на Paint, стига да може.

Иначе моето лично мнение е, че Корела и Илюстратора са най подходящи за целта.

Фрийхенда е страхотен инструмент, много колеги биха се гръмнали, ако ги накарат да ползват горните програми. Флаша е най страхотната програма, която съм ползвал, но не е за тази работа.

//off

А МАCRОМЕDIА заедно със несъществуващите вече Metacreations са може би най-новаторските и креативни софтуерни компании въобще, тъй че изказвания за аматьорство на техните програми са меко казани несъстоятелни.

Просто Fireworks не са предназначени да конкурират Фотошопа. Да казвам ли тук, че са с класи над ИмиджРедито - което е техният аналог от страна на Адоб.

//off

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...