Jump to content
BulForum.com

проблем с дъно


gretz

Recommended Posts

Здавейте, имам проблем с дъно Asus A7V880 , video ATI GV-R9550 , CPU Athlon 2200+.

При Shut down и последващ рестарт всичко е наред , но при изключване на захранването ресва биоса. Батерията е подменена 3.0v, кондензатори издути няма. Приемам идеи каде може да е проблема.

Link to comment
Share on other sites

А когато ресетне биоса, всъшност не тръгва ли 2 пъти? Сякаш тръгва веднъж неуспешно, рестартира и после тръгва с ресетнати параметри? След вторият път писва веднъж.

Пробвай да разкачиш всичката периферия. С друго захранване пробва ли? Странни звуци от харда?

Link to comment
Share on other sites

OK.....ще опитам, наистина правеше двоен рестарт, но след преинсталиране това изчезна. Oпредевено не се сработва с ATI-то, направи ми син екран с GF5200 нямам син екран. :angry:

Link to comment
Share on other sites

БИОСа коя версия е?

A7V880 Release BIOS 1009

Patch CPU frequency error detection issue.

Patch DirectX 9.0 AGP texture problem.

Patch few systems with shutdown problem

От тук може да провериш и дръпнеш необходимото.

 

 

В comexgroup има ревю за дъното и там пишат:

Game тестове:

..... нещо любопитно написано в книжката приложена към ASUS A7V880. Там се казва, че при ползването на ATi 9500 или ATi 9700Pro Series VGA карти, версията трябва да е : PN xxx-xxxxxx-30 или по-късна, за оптимални резултати и оверклокинг...

Link to comment
Share on other sites

Четеш ли изобщо?

Батерията е подменена 3.0v

 

И не ресва биоса, а настройките на биоса, ако ресваше биоса нямаше да запали повече.

Link to comment
Share on other sites

Ми незнам как му викате на това, ама датата и часа стават 00.00.00 , а годината 2002 ....все едно че съм реснал биоса , за батериата 2 смених все нови и замерени /поставени на дъното/......... май ще диря pdf за чипа на биоса. Това става само като дръпна щепсела от контаkта.По вапроса за биоса , вече е с 1010.005.

Link to comment
Share on other sites

ОК, засега не се оформя някакво логично обяснение за проблема. Но имам един въпрос - колко често ти се налага да дърпаш щепсела от контакта и защо?

И втори въпрос - само часът и годината ли се зануляват или всякакви други променени настройки също се сменят с първоначалните "по дефолт"?

Link to comment
Share on other sites

Добре за подути кондензатори огледа ли го?Може и да се замислиш за някое работещо дъно 2ра ръка обзалагам се че ще е евтино.

Link to comment
Share on other sites

Парво - ПС-то е на колега, най-малкото докато го занесе до апартамента ще е изключено от мрежата, второ- при вкючване в мрежата се чуват 2 бързи сигнала и излиза надпис CMOS Setting Wrong, CMOS Date/Time Not Set, Pres F1 to Run Setup, Pres F2 to load default. и като вляза в биоса всичко е default.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Проблема е отстранен, рам-а е от две различни плочки, като едната упорито отказва да работи на 133MHz/DDR400/, независимо дали е сама или с друга, тествах и на друго дъно - същия ефект.......... да го е*** :angry1 .Подведе ме това, че го прави само при изключване от 220в. Благодаря на всички отзовали се. Отивам да шибна една :beer: няколко пъти.

Link to comment
Share on other sites

Проблема е отстранен, рам-а е от две различни плочки, като едната упорито отказва да работи на 133MHz/DDR400/, независимо дали е сама или с друга, тествах и на друго дъно - същия ефект.......... да го е***

 

Sorry, става въпрос при настройка на множителя 15х133 , за да работри като 2400+ , а не 1800+........

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...