Jump to content
BulForum.com

Сваляне на видео от камера!?


RIP

Recommended Posts

В хардуерния раздел никой не ми помогна,ще пробвам и тук.Ето цитати за да не пиша едно и също.

 

Аз пък имам проблем с декондинга.Значи към камерата върви Ulead VideoStudio 7 SE DVD.С нея мога да свалям записаното в следните формати - DV,MPEG,VCD,SVCD,DVD,AVI,WMV.Останах с впечатление,че DV е най-добрият,но не мога да разбера защо при всички се получават едни черти при движението.Не знам това от камерата ли е или просто така се записва.Това е единият проблем,а другият е,че 1 мин запис във който и да е от форматите се равнява на 60-70МБ.След това пробвам да кодирам сваленото с друга програма с лошо качество (подобно на VCD),но не пада с повече от 30МБ,т.е. 1 мин е към 35-40МБ.Идеи как ще стане?

 

П.С.По-късно ще кача и филмче за да видите чертите.

 

http://www.warez.ru:8080/FTP/Videos/@TEMP/1.AVI - сваляно в DV формат,нямаги тези черти за които говорех,но филмчето е с доста голям обем за продължителноста си (13МБ).

 

http://www.warez.ru:8080/FTP/Videos/@TEMP/2.MPG - сваляно в DVD формат,има ги тези черти за които ви говоря,обемът е сравнително малък,но качеството е лошо (3МБ).

 

Ето и снимка:

http://www.warez.ru:8080/FTP/Pictures/RIP/uvs040613-134.BMP

Link to comment
Share on other sites

Това с чертите се нарича Interlacing тук В програмата трябва да имаш нещо от рода De-interlacing. А относно мегабайтите знае6 как е - свали резолюцията, увеличи компресията...

Link to comment
Share on other sites

hamm,мерси много!Лошото е,че точно при най-качествения формат DV тази опция я няма или поне не я откривам.Странното е,че това филмче което съм качил (13MB-овото) е на DV и няма Interlacing.

За размера знам,но препоръчай програма за прекодиране,защото тази не работи с никакви кодеци от сорта на DivX и XviD и има много малко настройки за резолюция,мисля че само две.Virtual Dub-a пише,че не разпознава формата и то при всички видове - DV,MPEG,VCD,SVCD,DVD,AVI,WMV.

 

dinko,това което съм качил е най-доброто качество,защото е сваляно в DV (13MB),а другото е в DVD - качество средна работа,но доста по-малко като размер.

Link to comment
Share on other sites

RIP ти как връзваш камерата към компютъра, когато сваляш?

Пробва ли с Dr.DivX да видиш какво ще стане? Там си има опции за Digital Video и за Live Capture.

Link to comment
Share on other sites

Вързвам я с FireWire.Купих я от ТЕХНОМАРКЕТ за 39лв. (комплекта включва платка,1м кабел и диск със софтуер).През USB-то мога да прехвърлявм само снинмки и не ми вършеше работа.

С Dr.DivX не съм пробвал,но не мисля,че ще ми е от полза.Все пак ще проверя.

Link to comment
Share on other sites

Пробвай все пак с Dr.DivX би трябвало да стане. Аз досега съм свалял само с Live Capture. Ето какво пише за Dr.DivX.

 

Hardware tested (Live Capture and DV)

Live Capture

 

Hauppauge WinTVGo

ATI TV Wonder

ATI All in Wonder 8500

Osprey 220

Dazzle DVC50

Dazzle: DVC100

PixelView

Logitech Webcam

Creative Webcam PD1001

Generic USB web cam

Generic FireWire web cam

 

DV

 

Sony DSR-11

Cannon ZR 70 (NTSC)

Cannon ZR 60 (NTSC)

Cannon GL1 (NTSC)

Cannon Elura (PAL)

Panasonic PB-DB53D

Sony DCR-TRV103

Sony DCR-TRV33

Sony TRV72

 

Ако ти свърши работа пусни един reply.

(Само не знам дали ще може да се пусне кодирането на 2-pass. Когато свалях от видеокамера, първо кодирах на MPEG-2 и чак после на MPEG-4.)

Link to comment
Share on other sites

Ами уж настроих всичко както трябва.Първо пускам Digital Vdieо,нагласям между коя и коя минута да сваля,нагласям аудиото,кодека (не може 2-pass) и като дам Encode пише - Could not seek to the mark-in point of Samsung DV Device.Вероятно е да не поддържа моя модел камера...

Link to comment
Share on other sites

Да, възможно е и да не поддържа модела. Може следващата версия да я поддържа, знам ли. Ти нали пробва с версия 1.04? Ако ти се занимава можеш да питаш за този проблем на форума на Dr.DivX.

Пробвай и на Live Capture, ако е възможно, така би трябвало да избегнеш проблема със seek-a.

Link to comment
Share on other sites

RazorGL,Live Capture-a доколкото разбрах е само за сваляне от TV Tuner.С версия 1.04 пробвах.

 

ZGAN,Samsung VP-D31i.

Link to comment
Share on other sites

Може ли да попитам едно нещо значи имам една камера "Polaroid PDC 301"

Дали може да записва видео ?

А ся де!?

Доколкото знам камерите правят/снимат/записват видео (+ опция за снимки),а фотоапаратите снимат...или аз не съм ти разбрал въпроса,но всяка камера записва видео...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...