Jump to content
BulForum.com

Въпрос към разбирачите на лаптопи


Recommended Posts

Попадна ми много интересен античен Thinkpad с разгъваща се клавиатура и 486DX4 xmas.gif

Дъното беше залято от батерията и много писти прекъснати, това го оправих, пали, обаче подсветката ту я няма, ту е супер слаба и едва се вижда.

Ето колко свети лампата като я извадих:

 

img0023dk.jpg

Това дали е от инвертора ли е или лампата е заминала?

Ако е от лампата дали ще стане лампа от някаква по-съвременна матрица, че малко трудно 10.4" DSTN да се намери...

Link to comment
Share on other sites

Имах случай, в който подсветката лека полека беше започнала да свети червено докато изгасна напълно. Оказа се че е от лампата, но имах късмет, че матрицата е 15.4". DVDRW ми даде счупена матрица, от която взех само лампата, за което съм му много благодарен!

След смяната всичко е ОК, с изключение на няколко прашинки, който попаднаха между слоевете...

Та, потърси за счупена матрица със същия размер и експериментирай! Би трябвало да стане.

Link to comment
Share on other sites

А по принцип цялата ли трябва да свети или като намаляш яркостта част от лампата изгасва както е при мен?

Направи ми впечатление, че матрицата има капаче с болтчета за лампата - явно не са имали голям живот и било консуматив :)

Link to comment
Share on other sites

Трябва да си свети по цялата дължина, независимо че намаляш яркостта. Според мен - лампата е заминала. Продават се вече светодиодни ленти с достатъчна яркост и цветова температура които заменят CCFL ламите.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Все пак ако решиш да ползваш CCFL лампа в Кузмов се продават чисто нови за по 12лв.

Алтернативата на pamporov е перфектно решение,но тук ти си знаеш.

Вече на 2 лаптопа съм монтирал светодиодни ленти и съм очарован от резултата,

а живота на батерията се удължи с около 25 мин.

:))

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...