Jump to content
BulForum.com

problem s winxp


plamsky

Recommended Posts

Imam ka4en winxp sus sp2.Ot 3 dena nasam kato startiram winexplorera i kato dgitkam iz nego mi izliza suob6tenie win32error........Probwah repair od cd-to ama mi izlezna suob6tenie 4e nemoga da instaliram ili repairwam ni6to na ka4enia mi win.A az probwah s su6tia disc ot koito sum go instalnal.Opitah winubdate i izob6to ne6te da se kanektwa kum saita nito ru4no nito awtomati4no.Antiwirusnata programa ne nameri ni6to.Az sum sus AVG i seki den i praia ubdate.Niakoi imal li e podoben problem?Towa wirus li e ili prosto mi se e omazal wina :wacko:

10X predwaritelno :confused :confused :confused

Link to comment
Share on other sites

И аз стигнах до същия проблем и го реших с преинстал на бозата

Иначе пробвай ако искаш да махнеш SP и тогава repair от СД/не съм пробвал/

или систем ресторе- мен поне ме е спасявало много пъти

Успех

Link to comment
Share on other sites

Я напиши приди да си почнал (ако не си вече ;) ) какво е точно съобщението. Може и да е някой червейче промъкнало се покрай AVGто.

Link to comment
Share on other sites

Я напиши приди да си почнал (ако не си вече  ;) ) какво е точно съобщението. Може и да е някой червейче промъкнало се покрай AVGто.

suob6tenieto koeto mi izliza e slednoto:

 

Generic Host Process for Win32 Services has

encountered a problem and needs to close.

We are sorry for the inconvenience.

 

we have created an error report that you can send to help

us improve Generic Host Process for win32 Services.

We will treat this report as confidential and anonymous

Link to comment
Share on other sites

намери си хубав диск с windows и си го преинсталирай аз имах същия проблем и не успях да се оравя по друг начин... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Mom4eta ne e triabvalo da instalirate SP2, ottam idva problema.

awe to nikvi windowsi ne sa za instalirane shtoto sichkite sa pomii ama kato nqma druga alternativa :(

Link to comment
Share on other sites

Nito System Restore 6te ti pomogne nito Repair nito Pre-install B)

izpolzvai nai velikata komanda za takiva slu4ai format c: - priznal sam ia za nai podhodia6tiat izhod ot tosi rod problemi.... :lol: ;) B) :punk

 

BTW gre6ka ot roda s Win32 tova ozna4ava samo edno - vidial si smetkata na OS-to... :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Az opitah edna ot betite na SP2 i ne sam imal problemi. Neshtata si varviaha normalno.

Neka ne zabraviame che SP2 vse-oste e beta i po princip za service packove ne e preporuchitelno da se polzvat beti. Nali celta na service pack-a e da popravi greshkite v OS-a, a ne da dobavi novi. ;)

 

Kato izlezne finalnata versia ste go vidim shto za ptica ste e.

Link to comment
Share on other sites

Ami mai rabotata e zaradi wirus avgto go barna nai nakraia wuw win32 i go istri.Ama produlgawa da wadi tupoto suob6tenie 6te go iz4akam da se skape na cialo i togawa 6te go reinstal.Blagodaria na si4ki za otziwite.Ina4e otkakto e izleznal sp2 sum s nego i ne sum imal nikwi problemi. :punk

Link to comment
Share on other sites

hm Tyi kato ima takava tema a gledam i e zavyr6ena ve4e 6te postna tuk - na4i i az iam problem s XP-to .V4era sled instal na AVG-to (moje bi vyrhu po staro AVG koeto ne e bilo iztrito ) komp-a mi se restartva i pove4e ne moje da se vlezne v win-a v momenta v koito se poiqvi dekstopa - kompa se restartva ... s bootva6ta disketa izlezah i vidqh 4e v c-to imam 30mb svobodno mqsto :confused ..delnah avg-to i i o6te ne6ta i win-a trygna ,no namertih v c-to edni papki koito sa 1.5 GB i pove4e golemi - ot FOUND.000 do 008 - ima gi i v drugite partiti6yni no sa samo nqkolko k :confused . ta nqkoi moje li da kaje kakvi sa tezi found-ove , za6to sa tolkova golemi i dali moga da gi delna bez da stane probem s win-a 4e zaemat star6no mnogo mqsto za moq malyk hard :sayjin

Link to comment
Share on other sites

hm Tyi kato ima takava tema a gledam i e zavyr6ena ve4e 6te postna tuk - na4i i az iam problem s XP-to .V4era sled instal na AVG-to (moje bi vyrhu po staro AVG koeto ne e bilo iztrito ) komp-a mi se restartva i pove4e ne moje da se vlezne v win-a v momenta v koito se poiqvi dekstopa - kompa se restartva ...  s bootva6ta disketa izlezah i vidqh 4e v c-to imam 30mb svobodno mqsto  :confused ..delnah avg-to i i o6te ne6ta i win-a trygna ,no namertih v c-to edni papki koito sa 1.5 GB i pove4e golemi - ot FOUND.000 do 008 -  ima gi i v drugite partiti6yni no sa samo nqkolko k  :confused  . ta nqkoi moje li da kaje kakvi sa tezi found-ove , za6to sa tolkova golemi i dali moga da gi delna bez da stane probem s win-a 4e zaemat star6no mnogo  mqsto za moq malyk hard  :sayjin

pri tova polojenie ima dve komandi s koito trqbva da zapo4ne6

1.format c:

2.fdisk/mbr

Link to comment
Share on other sites

namertih v c-to edni papki koito sa 1.5 GB i pove4e golemi - ot FOUND.000 do 008 <snip> ta nqkoi moje li da kaje kakvi sa tezi found-ove , za6to sa tolkova golemi i dali moga da gi delna bez da stane probem s win-a 4e zaemat star6no mnogo  mqsto za moq malyk hard  :sayjin

Файловете се съхраняват на хард диска в т.нар. cluster-и. Когато файлът не може да се помести в един cluster, се използват няколко, като във File Allocation Table-а тези cluster-и се навързват, т.е. всеки с изключение на последния сочи към следващия. В нормални условия, към първия от поредицата cluster-и трябва да сочи запис от директория (в смисъл, че всяка директория си има списък от записи какво се съдържа в нея), но понякога, след неправилен рестарт, спиране на тока и т.н. връзката cluster—cluster или directory—cluster се прецаква. Така се получават навързани cluster-и-фантоми, към които не сочи нищо. Програмата ChkDsk превръща такива изгубени cluster-и във файлове от вида FILE####.CHK. ChkDsk се изпълнява при зареждането на Windows всеки път щом заподозре, че нещо с файловата система не е наред, и за всяка отделна нейна сесия се прави директория от вида FOUND.###, в която се слагат .CHK файловете.

 

С две думи: файловете, които споменаваш, са остатъци от или в по-добрия случай — цели файлове, които по-рано са си били съвсем редовни, но за които началният запис по една или друга причина е бил изгубен. Аз на твое място не бих ги трил, или поне не преди да съм прегледал какво има в тях. Иначе след това може да се чудиш "къде ми изчезна това или онова". Ако ще ги преглеждаш, ползвай някой hex editor. Но можеш и да ги изтриеш, разбира се, проблем с Windows няма да имаш.

Link to comment
Share on other sites

pri tova polojenie ima dve komandi s koito trqbva da zapo4ne6

1.format c:

2.fdisk/mbr

Сега остава и да обясниш защо според теб това е единственото решение... Както и за чий ти е изпълнението на fdisk /mbr след изпълнение на format c:?!? Много смело давате препоръки, от които обаче личи, че хал си нямате от нещата... Знаеш ли от къде и как се появяват тези папки found001-008? Защо се появяват и какво значат? Очевидно не. Аман от специалисти, за които единственото решение на какъвто и да било проблем е format c: и нова инсталация. А сега има и новост - след format c: - fdisk /mbr... Дали знаеш за какво служи обаче тоя ключ /mbr на fdisk? Едва ли. Но си го прочел някъде - и добре звучи...

Когато става дума за вашия компютър - правете си каквото си искате. Но когато ще давате препоръки за компютрите на хората - въздържайте се от отговори, освен ако не знаете какво говорите. Пък на който му стиска - нека да следва съветите ви. Да си загуби човека сега тонове информация от харда, която иначе би могъл да запази... Аз спирам да отговарям в този раздел - при толкова много "специалисти" не се чуствам достатъчно компетентен да давам акъл. Вие се справяте със замах - format c: и туй то... Свиркай си. Ма дали наистина се налага, дали няма по-добър вариант...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...