Jump to content
BulForum.com

Овърклок на ASUS A7N8X-X


Recommended Posts

В момента съм с такова дъно, и още не съм го изпържил агресивно, така че ако някой има същото или знае нещо по въпроса, ще се радвам да сподели, най-вече за AGP/PCI лока... :confused

Link to comment
Share on other sites

Ми влез биоса го поразгледай поне. И какво конкретно за AGP\PCI lock това означава, че когато повишаваш честотата по шината, тези на AGP\PCI не се променят.

Link to comment
Share on other sites

Az sum s Asus A7V8X. Podobno na tvoeto. Imam overklok, no se sastoi v tova che sam posnal CPU-to da raboti na 166MHZx11 shina, a ne na 133MHzx11 kakto e podefault. Probval sam s uspeh da go pusna i na 166x12, no v takav sluchai triabva da vdigna i naprezenieto na CPU-to za da raboti. Inache se darzeshe stabilno.

AGP ne sam overklokval, ne mi e nuzno.

Link to comment
Share on other sites

mi purvo tva duno e s Nforce2 taka 4e moje da se klokva kaji procesora kakuv e

dokolkoto si spomnqm mai be6e Duron 1.6 mi probvai go na 175FSB na 1.7v

Link to comment
Share on other sites

@Backbone, процесора ми е Дюрон на 1.6, които в момента работи на 2гхц (12х166), и малко съм вдигнал напрежението. Та искам да го пусна на 200 шина, ама не пали, само включвам пц-то и нищо, монитора не ми се включва... :cry , та на дъното има само АGP лок, които съм го напраил да си държи 66Мхз колкото по принцип трябва да е, ама проблема е че не виждам PCI лок които да настроя на 33Мхз, и просто пак не пали жувотното :blink:

Link to comment
Share on other sites

Когато заключиш AGP, PCI сащо е заключен, в смисъл, че PCI върви винаги наполовина на честотата на AGP, и както е при теб по подразбиране АГП си работи на 66 а PCI e на 33 ako ако вдигнеш честотата на АГП-то автоматично се вдига и на PCI която винаги е 1/2 от тази на AGP. Така че в случая при теб PCI си работи на 33Mhz

Link to comment
Share on other sites

Тва исках да разбера, иначе имам и един друг въпрос... какво означава тва - FSB Spread Spectrum [Disabled] [0.50%] [1.00%] и AGP Spread Spectrum [Disabled] [0.50%] [1.00%] ... нещо маи ми казаха, че било да разсеива няква енергия или нещо такова, ама нешо не беше много сигурен човека..

Link to comment
Share on other sites

Тва исках да разбера, иначе имам и един друг въпрос... какво означава тва - FSB Spread Spectrum [Disabled] [0.50%] [1.00%] и AGP Spread Spectrum [Disabled] [0.50%] [1.00%] ... нещо маи ми казаха, че било да разсеива няква енергия или нещо такова, ама нешо не беше много сигурен човека..

Еееее, ама прочети малко и в упътването на дъното де, там е описано :-) точно какво прави. Все пак хубаво е човек да се опита първо сам да открие отговора :-) та грабвай упътването.

Link to comment
Share on other sites

Mahni go tva tva malko namalqva proizvoditelnosta na procesora ,ako ti pra6ti vgradeniq zvuk togava trqbva da go vklu4i6.

Ina4e zabravi za 2400mhz na po malko 1.9V osven ako ne be6e s Nforce 2 SPP

Link to comment
Share on other sites

Ai da ne na 1.6 a da na 2.6 vij markirovkata na 4ipovete winbond ili TwinMos

на 1,6V му е тръгнал процесора :)

на RAM-а май не е вдигал напреженията.

Link to comment
Share on other sites

Значи процесора го видях, пише следното:

 

AMD Duron™

DHD1600DLV1C T856755D40593

MIUHB0416WPMW 1999 AMD

 

А на рамта:

TwinMOS (стикерче)

P/N: M2G9108AIAMK9F081AADT

MODEL NO: M2G9108A-MK

S/N: 415M45M24182519

PC3200 (CL 2.5) 256MB DDR-DIM

 

Чиповете са: M.tec 0415D TTD7608F8E50D,

та какво викате трябва ли да дигам волтажа на рамта :confused

В момента бачка на таиминги 7/3/3/2.5

Link to comment
Share on other sites

Начи най-доброто за Нфорсе е 2-2-2-11 до 2.8-2.9 пускай не се плаши ако може да закрепиш тези тайминги на по малко си идеален аз моята я държа на 3.0В на 230 шина

Link to comment
Share on other sites

iskash da kajesh 11/2/2, i dunoto poddurja nai mnogo 2.7, kato na 2.5 e na default, a da pitam taka kato sum na po viskoka shina i po golqm voltaj (1.725) normalno sled igra primerno da gree ~50 gradusa ili ?

За първия ти въпрос ме изпревариха :)

 

11-2-2-2 има в предвид

 

и да нормално е да ти грее повече CPU-то.

 

Пробвай да дигнеш малко волтажа на RAM-a сигурно заради нея не ще да ти трагне машината като се опитваш да пържиш толкова много!!!!

 

И не забравяй, че винаги можеш да гръмнеш нещо!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...