Jump to content
BulForum.com

Странен проблем с компютъра.


Recommended Posts

Работещ до изключвнето му и преместване в друго помещение.Включен след това не се пявява картина на дисплея а работи /чуват се вентилаторите на проц. и захранването/.

Проверих като сложих нова видеокарта , друго захранване ,излючване от тока и свалена за опр.време батерия и освобождаване от всякаква периферия.Една важна подробност -първоначално не се чува бипкането на говорителчето /като не знам преди това дали е го е имало този звук щото друг е работил с компа.

Къде се е прецакало-процесора или чипсета.Или друго.От къде да почна.Знам, че накрая ще го дам на човек дето си изкарва хляба с това,но до сега съм оправял доста и различни повреди.Разбира е с Ваша помощ.

Забравих,дъното е на 2 год.и няма надути кондензатори Р4М900-М4,видях на него и една 512 DDR2.Друго не се сещам.

Нека ако темата не е за тук,модераторите да я преместят където трябва-но ми трябва помощ.

Link to comment
Share on other sites

За съжаление варинтите различни от "проба-грешка" при такива проблеми не са кой знае колко. Общо взето вариантът е да пробваш да намериш съвместимо дъно и да си накачиш всичко останало на него... Ако не е това пробваш със друга рам, с друг процесор.. докато не намериш джаджата, която прави мизериите

Link to comment
Share on other sites

Преди няколко месеца и аз имах същия проблем ,след изключване от ел мрежата щайгата не искаше да пали ,само въртеше перките и нищо. Оказа се че единия слот за рам паметта прави мизерии и когато на него има рам дъното не пали. Тъй като не видях да си писал нищо за рамта пробвай я на друг слот

Link to comment
Share on other sites

Пробвай и на друг монитор за всеки случай. Почни от дъно, процесор, рам и видео, като завърти рама на други слотове или пробвай с отделни плочки ако са повече от една. Все нещо ще излезне. Друго така, без да ми е пред очите, не мога да предположа.

Link to comment
Share on other sites

Извади и сложи наново видео, процесор, рам и ще се оправи laughing.gif

Ако имаше от китайските диагностични платки на pci или пък дъното имаше диагностични светодиоди щеше да ти е по-лесно, но това не са често срещани неща...

ccab868e748bce1da0dbf33415b4bc3b.jpg

Link to comment
Share on other sites

Работещ до изключвнето му и преместване в друго помещение.Включен след това не се пявява картина на дисплея а работи /чуват се вентилаторите на проц. и захранването/.

Проверих като сложих нова видеокарта , друго захранване ,излючване от тока и свалена за опр.време батерия и освобождаване от всякаква периферия.Една важна подробност -първоначално не се чува бипкането на говорителчето /като не знам преди това дали е го е имало този звук щото друг е работил с компа.

Къде се е прецакало-процесора или чипсета.Или друго.От къде да почна.Знам, че накрая ще го дам на човек дето си изкарва хляба с това,но до сега съм оправял доста и различни повреди.Разбира е с Ваша помощ.

Забравих,дъното е на 2 год.и няма надути кондензатори Р4М900-М4,видях на него и една 512 DDR2.Друго не се сещам.

Нека ако темата не е за тук,модераторите да я преместят където трябва-но ми трябва помощ.

 

На мен ми се случи абсолютно същото нещо и се оказа прецакан биос. след препрограмирането му всичко е на 6.

Link to comment
Share on other sites

Смених и рама.Повторих всички варианти с проба грешка освен с процесора.Днес ще го сменя.А биоса как като за да стигна до него ми трябва видео.Аха майстор.Ок.Накрая и там ще ида.

Link to comment
Share on other sites

Пробвай и процесора и освен това провери дали нямаш някъде разбутани кондензатори, дето да са долепени един с друг. Щото и това се е случвало, не е като да не се е случвало.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...