Jump to content
BulForum.com

Problem s Norton Antivirus 2003


fon_tomov

Recommended Posts

Ot izvesno vreme se mucha da se spravia s edin problem, no uvi ne mi se otdava.

Sta va pros za slednoto:

Sled kato instaliram NAV 2003 toku nema-nema i vzeme che pri sledvashtoto zarezdane na Win ne se startira i kazva che imalo greshtki i t.n. VAdi edna kupchina problemi, kato che li koi znae kakvo e stanalo. Estestveno, parvata mi rabota beshe da proveria za virusi - no niama, tova pone sam siguren. Slagam sled tova NAV 2002 i niama grizi.

Izliza che NAV 2003 e bugav neshto.

Niakoi da se e boril s takav problem? Moze bi ne sam parvia, koito se sblaskva s takova neshto. OS e WinXP Pro. Ako niakoi e reshil problema, neka kaze.

Ne me pitaite obache koia versia e toia NAV 2003, broi se za retail, no dali naistina e takav - neznam.

Link to comment
Share on other sites

i na men mi praveshe sashtiq problem. neznam zashto. preinstalirah i se opravi. Obache sega puk ne se update-va sam i ako nameri virus kazva, 4e ne moje da go popravi... Az sam s NAP2003 - ver.9.05.15 ot wareza. Neznam zashto taka...

Link to comment
Share on other sites

mi 6toto e Norton za tva... goliama 6arenia, mnogo izgazici v nego i slab KPD.... zalagaite na F-prot... po-stabilen i po seriozen... ne e tolkova 6aren, no pak si vir6i rabotata kakto triabva i ne pravi iznenadi...

Link to comment
Share on other sites

A be az usporedno s Norton-a si polzvam i f-prot za DOS. Dovolen sam i ot dvete.

Parvite versii na F-prot za win koito imashe predi niakolko godini sazdavaha dosta problemi i zatva go zariazah oste togava, no za DOS - nima grizi i skanira kato horata.

Badi siguren obache ov3rm4n, NAV ne e za podceniavane.

Link to comment
Share on other sites

sigurno - vij samo kolko hora go praviat... i vse pak. az li4no sam preinstaliral celi OS samo zaradi problemi sazdadeni ot Norton... da ne 6te da zaredi OS-a zaradi Norton, 6toto toi si e vaobrazil 4e mu lipsvat nam kakvi si failove - tova poznato li ti e? ako ne ti se e slu4valo, moli se da ne ti se slu4i i si pravi redovno back-up na ma6inite s Norton...

Link to comment
Share on other sites

Spored men malko sio se vmaniachil, ne sam imal takiva problemi s norton.

Polzvam softuer na norton ot dosta godini (oste ot erata na DOS-a) i chesno kazano zasega ne mi se e sluchvalo da preinstaliram zaradi nego.

Ne mi se e dunil taka ZDRAVO....... moze bi ne sam naletial na niakoi bug, neznam.

Link to comment
Share on other sites

ne be - lo6o niama. Norton praviat dosta polezen software, s ne pove4e bugs ot obi4ainoto... samo za

NAV mi e dumata - patil sam i ne bih raz4ital na nego nikoga ve4e. Problema e 4e kogato si izvoiuva ime edna marka i se nabludava spad v ka4estvoto - osobeno pri golemite firmi, primeri smiatam ima dostata4no i moje6 i sam da se seti6 za niakoi.... Ne znam - tova e moe mnenie. A i 4estno kazano se draznia ot programi napraveni da "hva6tat okoto" - za men (a i za vsi4ki mislia) e po-vajno kak si var6i rabotata edna programa, a ne kakav GUI ima. E NAV sigurno mnogo 6te postrada, ako ne ti varti animirana ikonka na ekrana dokato skanira, a? A 4e tova zabavia ne6tata dopalnitelno mainata mu... userite imat bol vreme i e mnogo vajno da ia vidiat taia animacia... A i znae6 4e kogato edna programa ( i ne samo- za ma6ini i za hora e sa6toto) ima mnogo funkcii nai-4esto nito edna ne var6i kato horata. Za kakvo mi e toia Norton Protected Bin?!? Kakvo ob6to ima s virus protection?! Za tva si ima specializiran software... vse edno R-Undelete da ima i antivirus funkcia... sme6no...

Link to comment
Share on other sites

Saglasen sam s teb na tema shareno. Az sam na mnenie che krasivia komputar e baven komputar. Viarno e i tva che NAV skanira dosta po-bavno ot F-prot-a naprimer. Hubavo e che ima funkcia da skanira maili dokato se downloadvat prez POP3, MS Office plugin i vav 2003 messenger protekcia.No che si ima i defekti niama da sporia, taka e.

Zasega obache ne mi e propuskal virus, koeto za men e nai-vaznoto.

E, moze bi zashtoto skaniram redovno i s f-prot, ta zatva ne sam imal grizi, no zasega pone ne sam imal sluchai ednata programa da hvane neshto deto drugata ne go hvashta.

Link to comment
Share on other sites

problema s golemite firmi vaob6te e 4e se goniat tvardi srokove za izlizane na software... mnogo hora go praviat - vseki svoiata si malka 4ast ot goliamata kartinka, i v rezultat zaradi taia gonidba na srokove ne se obra6ta dostata4no vnimanie na pasvaneto, testvaneto i ot tam - masa bugs... No tova e edna druga tema.

NAV e dobar 6tom ti var6i rabota i si dovolen.

Link to comment
Share on other sites

Za da se otstrani problema s Norton Antivirus, triabva da se instalira nanovo, no sled cialostno "premahvane na sledite" na starata instalacia - iztrivane na vsi4ko, koeto e svyrzano s Norton ili Symantec v C:\Program Files\... i dori v :\Documents and Settings\... (Stava vapros za XP). Za po-siguno moje da se iz4isti i vsi4ko, svyrzano s Norton Antivirus ot Registry.

Interesnoto e 4e tozi problem se poiavava dori pri na4isto preinstaliran XP.

Li4niat mi opit pokaza, 4e sled takova za4istvane Nortona si trygva bez problem i si raboti syvsem normalno. ;)

Uspeh!

Link to comment
Share on other sites

Loshoto e kogato imash instalirano oshte neshto na symantec. Ne e iasno koe kakvo e i moze da stane belia.

Az zatva predpochitam da si sloza 2002 i da ne se zanimavam s gluposti i da ne riskuvam izlishno. Niama smisal.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...