Jump to content
BulForum.com

Пренасочване на портове


sLOw_DaNCe

Recommended Posts

Ето я и постановката:

 

Имам рутер TP-LINK r460 . Зад него стоят 4 сървъра които изполват 80 ти порт и не мога да го пипам. Въпроса ми е как да изкарам сървърите пред света? Ясно ми е, че трябва да пренасоча даден порт в рутера към 80 ти на всяко ип на сървърите но къде точно трябва да пипна :) . Благодаря ви!!!

Link to comment
Share on other sites

В port forwarding на рутера разбира се :) Пишеш примерно "порт 80 -> xxx.xxx.xxx.001:80", "порт 8080 -> xxx.xxx.xxx.002:80" и т.н. според интерфейса на рутера ти. Никаква филосовия не е.

Link to comment
Share on other sites

A това най-вероятно става във forwarding -> Virtual Servers на твоя

 

На LinkSys-ите май беше в Applications нещо...

 

На тези на D-Link беше пак нещо с виртуални сървъри ако не се бъркам

 

Ако покажеш screenshot на менютата на рутера ще се сетим конкретно за твоя къде е

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ето я и постановката:

 

Имам рутер TP-LINK r460 . Зад него стоят 4 сървъра които изполват 80 ти порт и не мога да го пипам. Въпроса ми е как да изкарам сървърите пред света? Ясно ми е, че трябва да пренасоча даден порт в рутера към 80 ти на всяко ип на сървърите но къде точно трябва да пипна :) . Благодаря ви!!!

 

Колега, дефинирай първо "да изкарам сървърите пред света"? Как трябва да бъдат споделени нещата от сървърите? С какви операционни системи са същите и съответно физически сървъри ли са, или виртуални, работещи на една машина, или просто сервизни процеси за различни услуги върху една операционна система за различни задачи?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...