Jump to content
BulForum.com

Тест на Celeron 600MHz/128/66/1,7V


Recommended Posts

Та имам дъно и процесор, ама е гръмнло нещо /май е дъното/.

Ако някой може да помогне да тествам CPU-то дали е в изправност, нека да помогне -та да знам дали да си търся дъно за него.

Link to comment
Share on other sites

Та имам дъно и процесор, ама е гръмнло нещо /май е дъното/.

Ако някой може да помогне да тествам CPU-то дали е в изправност, нека да помогне -та да знам дали да си търся дъно за него.

glei sq ko 6a prai6

1.opitai da instalira6 win na ma6inata

2.ako blokne-izkly4i ke6a na procesora ot biosa sigorno znae6 kak

3.ako tragne da instalira -no imai predvid 4e ste stava mnogo bavno

4.to togava ke6a na procesora e oti6al da pie stydena voda-zna4i nov

5.yspex

Link to comment
Share on other sites

Sorry, явно не съм се изразил както трябва.

Сега като го прочетох пак и аз не можах да се разбера :)

 

Значи търся някой който има дъно за този процесор да го тествам дали ще запали.

Иначе аз връзвам сичко - както му е реда и като натисна PWR-SW нищо не става.

Да добавя, че още като включа буксата за захранването на дъното CPU-fan-a започва да се върти и затова ме съмнява да е гръмнало дъното.

Link to comment
Share on other sites

Айде де - няма ли експериментатори в този форум ;)

Има....и то много :) Не е критерий за изгоряло дъно ако при включване на захранващия кабел тръгва да се върти вентилатора на захранването "при мен тръгват всичките".Това което неразбрах е дали тези 2 компонента "CPU+MB" са работили досега заедно или са от 2 отделни места?Ако са от 2 различни места по-голяма вероятност е да е БУМнало CPU-то.Видими причини за изгоряло дъно са надути кондензатори"пак не е 100%сигурно че е гръмнало",изгоряли пътечки, стопени елементи.Разгледай го по-внимателно дъното и виж дали няма нещо от по-горе споменатото.

Link to comment
Share on other sites

Sorry, явно не съм се изразил както трябва.

Сега като го прочетох пак и аз не можах да се разбера :)

 

Значи търся някой който има дъно за този процесор да го тествам дали ще запали.

Иначе аз връзвам сичко - както му е реда и като натисна PWR-SW нищо не става.

Да добавя, че още като включа буксата за захранването на дъното CPU-fan-a започва да се върти и затова ме съмнява да е гръмнало дъното.

За момента имам няколко дъна(докато несъм ги продал) може да се пробва, ако разбира се все още търсиш :)

Но от това, което пишеш мога да гарантирам, че със сигорност имаш проблем с дъното, тъй като ако дъното работеше а процесора е изгорял при натискане на PWR ще се вкючат захранването,вентилатора на процесора и...... , само монитора няма да светне и ще се получи едно саморестартиране на машината на всеки 2 сек. все едно натискаш постоянно RESET бутона, което естествено не значи че процесорати е здрав може и двете да са ти изгорели :( но от това, което казваш мога да кажа само за дъното със сигорност.

Има възможност и двете да са здрави (но това е само при положение, че дъното и процесора са от две различни машини и никога не са работели заедно) просто има дъна, които не подържат Coppermine CPU-та и ако твойто е от тях това да е причината да не трагва.

Всасщност има оше 1001 възможности но спирам до тук защото вече е 5 часа сутрента и смятам да поспя. :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...