Jump to content
BulForum.com

Уголемяване на снимки


Recommended Posts

Момчета аз искам да направя точно обратното. Голяма снимка искам да я смаля не като пиксели а като КВ. Някой може ли да ми обясни с коя програма и как става точно. Благодаря ви много предварително!

Link to comment
Share on other sites

Момчета аз искам да направя точно обратното. Голяма снимка искам да я смаля не като пиксели а като КВ. Някой може ли да ми обясни с коя програма и как става точно. Благодаря ви много предварително!

Предполагам, че снимката е в JPEG формат. Можеш да ѝ намалиш файловия размер като я съхраниш наново (от някой image editor, кат' например Photoshop), пак като JPEG. Но имай предвид, че JPEG е формат със загуба на информация. С всяко съхраняване на снимката файловият размер намалява, но заедно с това се губи информация и качеството на снимката се влошава (в началото може и да не се забелязва много-много, но ако горепосоченото действие се повтори достатъчен брой пъти резултатите от загубите стават видими). В случай, че т'ва не те притеснява — go on :).

 

P.S. И още нещо — не overwrite-вай началния файл, съхранявай си новите "версии" на снимката като нови файлове, да не се окаже в даден момент, че влошеното качество (заради загубената информация) не те устройва, пък вече да си пратил оригинала в небитието с overwrite-ването.

Link to comment
Share on other sites

gledam mnou filmi.... obache iskam da razbera dali edna programa v deistvitelnost sashtestvuvva ili e samo na film :P , nachi choveka si prai uvelichenie na snimkata 10 puti :evil , i kartinata stava nqkakva super razmazana i natiska edno kopche i izvednuzh stava perfektna :confused Prelivane na pixeli li..bali mu maikata, ako ima takava programa shte e mnogo qko da si q imame. Vuprosniq software sum go vizhdal da go polzvat nai veche v kriminaletata :D

Link to comment
Share on other sites

ima takuv variant pri koito JPG-to se kompresira i pri 60 x 60 pixela +zoom se polu4ava super ka4estvo ama :

 

1. Zaema mqsto kolkoto golemite

2.Trqbva ot golqma da se napravi malka s PS-primerno

Link to comment
Share on other sites

imah eidn poznat i toi mi vika6e 4e s neznam si koq programam razmera na faila se namalqval 10 puti a puk ka4estvoto se zapazvalo.Estestveno posle se okaza 4e se zagubi mnogoo ka4estvoto ama aide. ;) 6tom e rasterno izobrajenieto nqma na4in da ne se gubi ka4estvoto ina4e i men mnogo me kefi onova uveli4enie do bezkrainost s perfektnoto ka4estvo ama nqma na4in pone az ne moga da si predstavq tova da moje da stane realnost :P

Link to comment
Share on other sites

lady_small.jpg                                        lady_big.jpg

 

То се е видяло, че трябва да се покаже. Ето каво направих: намалих снимката първо на ширина 3 см. х 72 точки и после я раздух на 10 см. х 150 точки и ето резултатите! На втората съм дал доста unsharp mask, защото се блурна отвратително. Ако някой си е намерил програма, която да направи нещо по-добро от това, което съм направил с Фотошопа, да се пробва. Успех!

Kakvi sa tiq pypki, deto sa se poqvili po bradata i? :)

 

Ето какво направих с Paint Shop Pro v8

 

lady_small.jpg lady.small.jpg

 

edit: забравих да кажа как:

1. Resize до 591x396

2. Adjust -> Blur -> Average -> filter aperture "7"

3. Script "OneStepPhotoFix"

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми каже как мога да уголемя снимки( с размер 60 на 60 пиксела) без да разваля качеството?

 

Благодаря предварително!

Аз си ги увеличавам и намалям с пейнт-а

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Някой може ли да ми каже как мога да уголемя снимки( с размер 60 на 60 пиксела) без да разваля качеството?

 

Благодаря предварително!

 

 

:excl: ima edin plugin za PS - na Genuine Fractals e i se kazva Altamira Paint Pro

probvai... dava gore-dolu dobri rezultati ;)

 

vijdala sam kartinka 13x9cm uveli4ena do 30cm na 6irina s dosta dobro ka4estvo

... no nai veroqtno ima nqkakav special na4in po koito se pravi tova...imam predvid uveli4enie na razmer sprqmo ppi ... za6toto probvaiki sa6tata snimka

ne polu4avam dobar rezultat ...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...