Jump to content
BulForum.com

букса за зареждане


Recommended Posts

значи един приятел ми донесе един дърт лаптоп, за който каза че предишния му собственик в невниманието си е прецакал буксата (като се е зареждал, не е видял кабела и ....) ... и твърди, че проблема е в точно в тази букса, а не в нещо друго. компа изобщо не пали, не подава и никакъв сигнал. на външен оглед наистина си личи, че буксата е леко счупена, но от вътрешната страна не знам точно кое се гледа и дали всичко е в ред. затова прилагам снимки:

 

dsc00258wa.th.jpgabcd0003y.th.jpg

 

въпроса ми е - ако наистина има нещо прецакано тук, може ли евентуално да се поправи :)

 

благодаря предварително

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

значи един приятел ми донесе един дърт лаптоп, за който каза че предишния му собственик в невниманието си е прецакал буксата (като се е зареждал, не е видял кабела и ....) ... и твърди, че проблема е в точно в тази букса, а не в нещо друго. компа изобщо не пали, не подава и никакъв сигнал. на външен оглед наистина си личи, че буксата е леко счупена, но от вътрешната страна не знам точно кое се гледа и дали всичко е в ред. затова прилагам снимки:

 

dsc00258wa.th.jpgabcd0003y.th.jpg

 

въпроса ми е - ако наистина има нещо прецакано тук, може ли евентуално да се поправи :)

 

благодаря предварително

 

Може да се поправи, в случая се вижда че целия пин, който влиза в буксата на зарядното липсва, дори с пластмасовата му прилежаща част...Букси от този сорт и в Комет електроникс и във Викиват във Пловдив...цените са от порядъка на стотинки....

Link to comment
Share on other sites

Пич нищо не е това. Навремето, така си чупих буксата на моят лаптоп. Никой не искаше да поеме отговорност да ми е поправят.Отидох във Викиват, купих си един готин тънък поялник, купих си вакумпомпа, купих си 7-8 букси, щото всички си приличаха и исках тази, която ще е слагам да е максимално близка до оригинала. И сам си го направих. Така, че не е болка за умиралка стига да имаш малко желание и леки познания може сам да си го оправиш.

Link to comment
Share on other sites

... ясно :)

 

да питам и още нещо ... вътре в лаптопа намерих някаква част, която явно е изпаднала от някъде. има ли нещо общо с буксата:

 

abcd0004ujv.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

ами не запоявам принципно, но имам човек, който може да свърши тази работа. просто се чудя дали буксата, която ще вземе ще пасне ... ама щом викате, че не е толкова специфично при нея, явно ще стане :)

Link to comment
Share on other sites

Половината букса я няма :)

Ако още не си ходил по магазините вземи зарядното с теб и на място мери. Най-добре ще е първо да свалиш буксата от дъното и да я носиш със зарядното.

Качи снимка на дъното от обратната страна.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Не е толкова проста работата колкото изглежда.

Буксата не може к'ва да е само да пасне по размер.От долу трябва да се видят броя крачета и съответно как са разположение, кое отива към + кое към маса, кое само захваща за стабилност ( евентуално ).

Аз когато търсих във Викиват и кажи-речи из половината магазини за чарколяци в Пловдив не намерих ( подходяща ).За сметка на това след пускане на тема тук във форума се оказа, че колега има части от същия лаптоп и ми я прати по Еконт с опция "отвори преди да платиш" за да мога да я сравня със свалената която носих.

Иначе самото запояване не е никаква филосифия и всеки който знае от коя страна се държи поялника би трябвало да се справи :)

 

П.С. Първо свали прецаканата и вземи зарядното (за да може да сравняваш).

П.С.2 За цялата процедура = 15лв( намиране на букса, взимане и доставка от офис до фис, смяна на буксата :) )

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

буксата определено май ще се окаже проблем. ходих във викиват, в кузмов електроникс, но и на двете места имат една и съща.

ето снимка на буксата, а на заден план там където се захваща за дъното :)

 

abcd0009u.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...