Jump to content
BulForum.com

Токоизправител 220V


Recommended Posts

Здравейте, търся си токоизправител от старите, понеже е отоплителния сезон и като се включат на комшиите климатиците, монитора ми почва да мига зверски и ме изкарва извън нерви, да неговорим колко ми дразни очите, бях чул за един подобен случай, когато след включване на някакъв стар, прашасъл токоизправител 17-ка LCD спряла да трепери, ако някой му се намира такова нещо на прилична цена да ми пише, за UPS не искам да чувам, защото съм пробвал и поне с по-ефтините няма файда :).

Link to comment
Share on other sites

Имаш предвид стабилизатор ли (ония дето ги слагаха на руските телевизори), защото токоизправител има всяко импулсно захранване на входа си - и компютърното и на монитора.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, търся си токоизправител от старите, понеже е отоплителния сезон и като се включат на комшиите климатиците, монитора ми почва да мига зверски и ме изкарва извън нерви, да неговорим колко ми дразни очите, бях чул за един подобен случай, когато след включване на някакъв стар, прашасъл токоизправител 17-ка LCD спряла да трепери, ако някой му се намира такова нещо на прилична цена да ми пише, за UPS не искам да чувам, защото съм пробвал и поне с по-ефтините няма файда :).

Това, за което говориш се наричаше стабилизатор и се използваше за старите лампови телевизори. За устройства с импулсно захранване, каквито са компютрите и мониторите, няма да ти свърши работа. Моя съвет е, ако имаш DVI вход на монитора да преминеш на такъв кабел, а ако нямаш да смениш обикновение тънък кабел, който си върви с монитора с качествен такъв - дебел и с ферити, това би трябвало ако поне да намали трептенето, а много вероятно и да го премахне. Успех!

Link to comment
Share on other sites

:blink: То не е лошо,да погледнеш под капака на монитора...нещо не в ред...то иначе мога да изровя входен филтър и т.н.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...