Jump to content
BulForum.com

Счупи ми се аудио жака


cMoKo

Recommended Posts

По принцип едва ли щеше да е мн голям проблем ако ми се беше счупил аудио жака на слушалките.Проблемът обаче е , че малкото метално парченце остана в лаптопа и не мога да го извадя(пробвах си пинсети).Таа питам как да го извадя или някой да ми препоръча сервиз.Бтв лаптопа е в гаранция , ама не ми се ще да го пращам чак до София и да чакам със седмици да ми го върнат.Ако трябва да се разглобява по-добре да си го разглобя сам(кофтито в случая е , че си губя гаранцията).Така че бих бил благодарен на всеки отговор :)

Link to comment
Share on other sites

С много тънък свредел може да пробиеш дупчица в самия жак и после да го измъкнеш с тънка видия. Само че той не е фиксиран неподвижно та как ще пробиеш дупката не ми е ясно. Другия момент е да не повредиш лаптопа.

 

Най-лесно можеш да "заобиколиш" проблема като си вземеш USB звукова карта :)

Link to comment
Share on other sites

Тва трябва да е баси тънкия свредел :?.Иначе си мислех да пробвам с някъв магнит или пък да залепя останалата част от жака за тва дето е останало вътре и да го извадя.Ама първото ми се струва безрезултатно , а второто малко рисковано...

Link to comment
Share on other sites

Не пробвай нищо, има пружинна пластинка която задържа останалата главичка от жака. Само разглобяване и избутване от вътре навън е решението.А може да опиташ и набутване навътре, ако има место и не е затапен отвора на женската букса, но къде ще падне и каква беля ще направи ако окъси...

Link to comment
Share on other sites

Първи вариант - отзад пробиваш супер тънък отвор и избутваш с нещо.

Може да пробваш да нагрееш някаква игла, с която да пробиеш пластмасата.

Втори вариант - смъкване на жака от платката и да се опиташ да го разглобиш.

Трети вариант - намираш дъно от такъв лаптоп или подобен жак от някъде и сменяш.И при трите губиш гаранция.

Четвърти вариант - носиш го в официалния сервиз, ония ще те изгонят и пак губиш гаранция.

Извода е не ползвай евтини слушалки и не купувай евтини жакове никога.

Link to comment
Share on other sites

Абе това е лаптоп бе, Ники - мести се насам-натам, закачат се кабели. Всичко може да стане, а жакчетата са едни такива тънки и чупливи - "нормална" ситуация.

Link to comment
Share on other sites

Съвсем не е трудно да счупиш жак - вече са толкова калпави, че се разхлабват, предната им част се вади и остава в женския.

На мен ми се случи това със голям смесителен пулт, добре че вътре жака беше такъв

Jack-plug--socket-switch.jpg

и не се налагаше да го отварям.

 

Наскоро си правих кабел с 3 нови китайски жака по левче, за 2-3 включвания се бяха разхлабили толкова, че не правеха връзка angry1.gif

 

 

Link to comment
Share on other sites

Може да ви се стори малко налудничева идеята ...

но преди 1-2 седмици се натъкнах на едно секундно лепило което не залепна веднага имаше 1-2 мин време.

 

Идеята ми е да намажеш нещо тънко или другата част на жака със лепило, разбира се без да го оливаш целия а само ... капчица. След това да се допре до частта която е вътре и да изсъхне...след тва дърпаш и би трябвало да излезе.

Link to comment
Share on other sites

Много е рисковано - трябва да има доста спокойна ръка и силна лупа докато нацелва остатъка от жака в тая миниатюрна дупцица, а и не е много сигурно дали силата на лепилото ще е достатъчна, за да измъкне остатъка от жака, който може и да се е позаклещил....абе - по-добре не, според мен.

Link to comment
Share on other sites

http://img15.imageshack.us/img15/3123/photo00002.jpg

Слушалките не са евтини(май бяха някви Pleomax ,които май са на Samsung) и не е имало никакви издевателства над тях - нормална употреба.

Нали уж Toshiba имат no matter what guarantee или е просто за парлама?

Link to comment
Share on other sites

Ако има пластмасова част останала в счупеното парче, аз бих опитал с нагрята игла да го нацеля и оставя да изстине в него. След това леко да се издърпа. Ако не е игла а парче стоманена тел, с нарези накрая, за да се закрепи по здраво след изстиване е още по-добре. С лепило не бих опитвал и аз. Много е рисковано да се олее и женската букса и така да стане и тя за смяна.

Link to comment
Share on other sites

Метална е предната част на мъжкия жак, вътре през целия жак минава нещо като нит, който е забит към тази предна част.

img8716.jpg

Може да се вземе едножилен кабел, който влиза почти плътно в парчето вътре и да му се сложи съвсем малко лепило.

 

Това с гаранцията е нереално, по-скоро е някаква реклама.

Link to comment
Share on other sites

Всъщност точно това метално нитче е останало , само че вътре.И май няма платсмасова част(има само в това което е изваденето на снимката , ама в това вътре няма пластмаса).Иначе до колкото разбрах от нета toshiba имат 3 сервиза и 3-те в София.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...