Jump to content
BulForum.com

Overclock na P4 ??


kNapp

Recommended Posts

Пак съм аз :) Искам да попитам (отново) .. процесора ми е Pentium 4 Celeron 2.4GHz .. Като влезна в BIOS имам опцич да вдигна честотата на процесора - CPU Host Frequency. В момента е на 133Mhz и се чудя мога ли да я вдигна, опасно ли е и ако мога, с колко мога ? благодаря :) btw дъното ми е ASRock P4I45E ако е от значение :)

Link to comment
Share on other sites

Виж колко ти е множитля.... мисля че беше х21 на този п4

направи си множителя на 20 и фсб мисля че без проблем до 155 ще се вдигне.

 

Ако не ще да тръгва дръпни си компа от тока и му извади батерията на биос, изчакай 30 сек и я пъхни пак и се зайгравай :)

 

не виждам смисъл от клока де, то ако машинката ти е слаба няма да помогне особенно.

 

Celeron d330 @ 2.66 съм го клоквал до 3.7 гхз на Gigabyte ga-8ipe1000 (никаква разлика не усетих :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Множителя ми е х18 ... Тоест сега ми работи на честота 18х133 = 2.4гхз Ако сваля множителя, а кача честотата на шината разлика голяма няма да има хаха едното за сметка на другото и обратно :) но мерси все пак. И на 155 да я направя не мисля, че ще постигна нещо кой знае какво

Link to comment
Share on other sites

Ако сваля множителя, ....

Би ли ми обяснил как точно смяташ да направиш това. :P

В случая можеш да играеш само с честотата на шината, но първо си осигури добро охлаждане на процесора и кутията.

Link to comment
Share on other sites

Не си купувай охлаждане - селерона струва 10-15лв (по-малко от свясно охлаждане).

Тези дъна мисля нямат заключване на пци/агп и тяхната честота се вдига с тази на процесора, до един момент в който не ще да пали компа и трябва да се занули биоса, така че не може да направиш нещо кой знае какво, но все пак пробвай. Честотата на пци/агп се фиксира на 33/66 само при стандартни шини на процесора - 100/133/166/200, така че ако може да го закараш на 166 може и да работи идеално.

Принципно целероните поради малкото L2 кеш са добри за клок, стига и дъното да е. Виж на колко бях пуснал един за с775 http://img201.imageshack.us/img201/3411/celeron5ghzbs5.jpg от тези имах 4 броя и най скапания се клокна до 4,8 :blink:

За да вземеш максимума от тази система най-добре го смени с P4 Prescott на 3.0-3.2

 

Едит: Що си мисля, че множителя може да се сваля на Core 2 Duo и по-новите само?

Сега видях, че дъното е с AGP 4x и не поддържа 200 шина, така че няма смисъл от P4, направо си е за смяна всичко...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...