Jump to content
BulForum.com

4770 VS 4850


Recommended Posts

Малко противоречиви мнения срещам, та ако може лични впечатления?

 

За видеокартите говорим, ако на някой не му стане ясно. Макар че, ако не му става ясно, не му искам и мнението... :D

Link to comment
Share on other sites

Числото на 2рата е по-голямо, значи е по-хубава :laughing:

Кой те пита искаш ли, аз пак си казвам "мнението"...

 

4770 май е 128 битова, гледам са на кантар, като 4850 дърпа съвсем малко в бенчмарковете, но пък грее повече...

Аз бих взел 4850 и бих и направил вмод. Поне биосите им имат сума ти настройки и профили и може да се направи клокната и с вдигнати волтажи само за 3д и студена (на дефолт волтажи) за 24/7. Смятам, че 4850 ще се клоква повече, защото е с по-ниски дефолтни честоти

Link to comment
Share on other sites

4770 -40nm=по-хладна,по-малко ток харчи.Доста добре се OC-ва.Лично аз съм за нея,макар че ако и 4850 се клокне най-вероятно ще е по-добра откъм производителсност спрямо клокнатата 4770.

Link to comment
Share on other sites

Ама цената е една и съща на двете, а пък както чета 4770 е по-добра. Странно ми става някакси...

 

А относно клока, 4850 не се клоква много май, макар че аз нямам и намерение.

Link to comment
Share on other sites

4770 е 40nm и ужким излиза по-евтина от към производство. + Това излезе доста по-късно от 4850 (даже мисля че това е последната излезла карта от 4000 серията?).Те уж я пуснаха да си тестват бъдещата 40нм технология за 5000 серията,ма тя зе че стана bestseller при Ati :D

edit:

Току що прочетох една статия за 5770 и нов референтен дизайн от powercolor. Пише,че цената ще е към 210-230 лева и излиза на 30/11/2009. Ако това е вярно смисъла от 2те карти които мериш става напълно безсмислен :х

Link to comment
Share on other sites

4770 е 40nm и ужким излиза по-евтина от към производство. + Това излезе доста по-късно от 4850 (даже мисля че това е последната излезла карта от 4000 серията?).Те уж я пуснаха да си тестват бъдещата 40нм технология за 5000 серията,ма тя зе че стана bestseller при Ati :D

edit:

Току що прочетох една статия за 5770 и нов референтен дизайн от powercolor. Пише,че цената ще е към 210-230 лева и излиза на 30/11/2009. Ако това е вярно смисъла от 2те карти които мериш става напълно безсмислен :х

 

E къде го това? 5770 на Sapphire е 300 лв, Powercolor-ското е 320 лв.

Link to comment
Share on other sites

Ами може, ама аз трябва да я взема от Жар, защото ми свалят цената на старата карта. А те имат само Sapphire и PowerColor. Предпочетох Sapphire. В сряда ще има мощни тестове на игри.

Link to comment
Share on other sites

Мда, това е оферта в такъв случай. То разлика дали е Sapphire или нещо друго от първите доставки няма, всички карти са 1:1. Единствено далаверата ти е цена, опаковка и гаранция. То в опаковката всичко е едно и също май така че остава дали има Dirt II или не. Аз също имах подобна дилема преди между 4770 и 4850, но сега дилемата е между 5770 или 5750. 5770 май ще взема, но чакам Vali да получат Gigabyte, че цената там повече ме урежда, a и имам предпочитания към марката съответно нямам нищо против да си дам парите на тях.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...