Jump to content
BulForum.com

Марка твърди дискове


Recommended Posts

Преди да станат известни масовите проблеми със сигейтите аз си взех Seagate 500GB .11 тъй като от 500ките беше най-бърз за момента, независимо че не я тача тази марка. Но след като се случиха тия неща с firmware-ите и Seagate най-нагло заявиха, че това е проблем само при няколко човека и няма вероятност да се изгуби информация. Да, но не би - след като се прецака харда и да сложиш актуалния биос няма оправия. Ако го сложиш преди да спре да се вижда в биоса - нещата са ок. За щастие пуснаха биоса преди да ми се прецака моя.

 

На сайта преди да го пуснат тоя биос публично пишеше - не даваме биоси и затова ни пишете мейл със серийни номера и всичко и ще ви го дадем. Да, но никой не благоволи нито да ми отговори на мейла, нито да ми прати биос. Седмица или две след което пуснаха публично биосите.

 

Такова отношение на някаква си фирма дето е решила, че е велика въобще не ми хареса и не смятам повече да им давам пари. Същото се отнася и за NVIDIA...

 

Иначе имам:

2x250GB Samsung SP2504C на 2-3 години - никакви грижи.

500GB Samsung T166 на около 1.5-2 години - никакъв проблем.

500GB Seagate .11 на под година - след и преди биоса - без проблеми.

1TB Hitachi .B на 4-5 месеца - всичко е тип топ.

 

Следващия ми десктоп хард ще е Samsung F3 1TB (7200).

 

Ако си купя 500gb за лаптопа харда ще е WD Scorpio Blue 500GB WD5000BEVT (5400) - без да се замислям.

Link to comment
Share on other sites

Оо и раид контролер. Я гледай

 

Старо, но златно. Най-много ме кефи как идиота скачаше на батут с дисковете в ръка :)

 

 

Следващия ми десктоп хард ще е Samsung F3 1TB (7200).

 

Защо? Питам защото не си от хората които ще вземат нещо без да са проучили алтернативите и се заинтригувах. Диск бих гледал Seagate или WD но не и Samsung (освен за SSD) но наскоро не съм се интересувал та може да съм изостанал с материала.

 

 

Преди бях с едни дискове на IBM с една плоча само и бяха доста тихи и студени. Сега съм със Seagate 320ки 7200.9 или 7200.10, но NS серията (сега ES), но след като си поиграх с едни SCSII-та (noname 15krpm или поне не виждам производител - подарък от един приятел в щатите) и ми направи впечатление че въпросните 2 диска работат почти толкова бързо колкото 6 диска SATA съм в почуда дали да не съгреша и да взема няколко SCSII-та като междувременно може и SSD-тата да напреднат с материала... Но тъй и тъй не съм на зор поне колкото повече време минава толкова по-хубави излизат :)

Link to comment
Share on other sites

Интересното е, че току-що за първи път видях ревю на 1TB F3, но мненията на хора имащи харда явно са били верни и харда е трепач: http://www.bit-tech.net/hardware/storage/2...f3-1tb-review/1

 

Единствено в IOMeter се представя зле, както и всеку друг самсунг, но на всички останали тестове смазва конкуренцията на един дъх :)

 

Average Read: 124,8 mbyte/sec!!!

Average Write: 96,7

 

Но е малко странно, че в това ревю няма maximum и minimum стойности за да сравним колко му е макса на тоя хард.

Link to comment
Share on other sites

In short the F3 is an awesome hard disk drive, and while an SSD will still give you a bigger boost in performance and response times, the F3 is very much the next best thing and at a fraction of the Ј/GB. Get One.

 

С други думи за мен 4 SSD-та че да ги пусна в R5 и 4 такива за данни на останалите 4 канала (щото areca-та ми поддържа само 8 диска) :)

 

 

вариант 2 - минавам тънко с 2 ssd-та в R0 и си оставям настоящите 6 диска... айде пак се зарибих...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

От всички мнения дотук, почнах да се убеждавам за WD Black :) А искам само да ми кажете, за такъв диск с капацитет 640 GB, трябва ли да имам по-мощно захранване от 400 W или няма голямо значение??? Щото в момента съм с един такъв 400-ватов Delux, а пък и системата ми не е кой знае какво, та се чудя дали да сменям и захранването... :unsure:

 

 

EDIT: Харесах си един CHIEFTEC 550W, цена 118 лв. Струва ли си? :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...