Jump to content
BulForum.com

AGDL1Q0I IDE driver


Recommended Posts

за пръв път от много време се сблъсквам с проблем който ми се опъва... нчкой по светнат да обади...

 

пецето ненадейно отказва да си види сиди циганина... в дивайс управитея се наблюдава проблем с AGDL1Q0I IDE driver... що е това и как се фиксва?! нищо не намирам никъде. всичкото софт и драйвъри за дъното са свалени и инсталирани от сайта на производителя.

 

конфигурация:

 

CPU: Intel Core 2 Duo E4700 (Conroe-2M, G0) 2600 MHz (13.00x200.0) @ 2593 MHz (13.00x199.5)

Motherboard: ASUS P5B-MX/WiFi-AP

Chipset: Intel 946GZ (Broadwater-GZ) + ICH7

Memory: 2048 MBytes @ 332 MHz, 5.0-5-5-15 - 2048 MB PC6400 DDR2-SDRAM - Nanya Technology M2Y2G64TU8HD6B-AC

Graphics: Intel 946GZ Graphics Controller 0 [C1/C2] [AsusTek] Intel GMA 3000, 0 MB

Drive: ST3160815AS, 156.3 GB, Serial ATA 1.5Gb/s

Sound: Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio [A1]

Network: Attansic L1 Gigabit Ethernet 10/100/1000Base-T Controller

OS: Microsoft Windows Vista Home Basic Build 6001

 

това е късото описание. подробното описание прикачам на файл, че е прекалено дълго.

 

правилно ли си мислия, че става дума за побъркан фърмуеър на самия сиди циганин или да не се ровя в тая посока?

 

Идеи?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ако си инсталирал софтуер за виртуален цеде-ром може да е от него - обикновено си кръщават устройствата в дивайс мениджъра с някакви произволни имена.

Link to comment
Share on other sites

Ми де да знам - може да е умряло, може и софтуерно нещо да е - пусни си еверест и виж дали го пише във Storage-ATA.

Също влез в биоса виж дали се детектва и пише ли го в списъка на детектнатите устройства при стартиране (обикновено се показва за кратко таблица с хардовете и изобщо сториджа).

Ако това не стане закачи го на друг канал/смени кабела. ИДЕ или САТА е?

Принципно дали си инсталирал драйвъри или не няма значение - от няколко години насам повечето от контролерите се поддържат от уиндоус, особено сторидж контролерите, а интелския се казва примерно "Intel ICH7 STorage Controller", не AGDL1Q0I

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...