Jump to content
BulForum.com

Проблем с PC


angel94

Recommended Posts

Имам един компютър,работи си наормално но понякога изведнъж изгасва монитора,CDто спира да работи,копчетата за старт и рестарт не отговарят :confused .Единственият начин за изключване е натискане и задържане(5-10сек.)на копчето за старт.

Компютърът е:

MB:Gigabyte GA-7vmm

CPU:AMD Duron 750

Ram:(2 плочки)384mb sdram PC133

HDD:Maxtor 20GB

VGA:вградено в дъното(8mb)

CD:sony 52x

CD-RW: teac 52x

FDD

PSU:230W max

LAN:10/100

 

Понякога си работи OK,но има моменти когато го включвам и изгасва по 5-10 пъти(тъкмо зареди Windows и изгасне :confused ).От 2 дена ми гасне и по време на зареждането на Windows и след рестарта ми вади (бяло на черно :lol: ):сейф мод и тн.(аз и избирам "start Windows normaly")

 

Ако някой знае от какво може да е да пише.

Благодаря предварително!

 

П.П.Забравих да напиша,че когато изгасне лампичката на диска свети постоянно.

Link to comment
Share on other sites

Имам един компютър,работи си наормално но понякога изведнъж изгасва монитора,CDто спира да работи,копчетата за старт и рестарт не отговарят :confused .Единственият начин за изключване е натискане и задържане(5-10сек.)на копчето за старт.

Компютърът е:

MB:Gigabyte GA-7vmm

CPU:AMD Duron 750

Ram:(2 плочки)384mb sdram PC133

HDD:Maxtor 20GB

VGA:вградено в дъното(8mb)

CD:sony 52x

CD-RW: teac 52x

FDD

PSU:230W max

LAN:10/100

 

Понякога си работи OK,но има моменти когато го включвам и изгасва по 5-10 пъти(тъкмо зареди Windows и изгасне :confused ).От 2 дена ми гасне и по време на зареждането на Windows и след рестарта ми вади (бяло на черно :lol: ):сейф мод и тн.(аз и избирам "start Windows normaly")

 

Ако някой знае от какво може да е да пише.

Благодаря предварително!

 

П.П.Забравих да напиша,че когато изгасне лампичката на диска свети постоянно.

 

 

 

Ти сериозно ли ве смятай с ткъф кашон разбирам те ами провери ПСУ то ти наред ли е :)

Предполагам че вече е за смяна няма как да е от нщо друго това е от недостиг на ток и от това се скапва :) :D

Link to comment
Share on other sites

Ако не знаеш как да диагностицираш проблема .. сменяй термопасти , вентилатори и захранване . Даже и бонус ще има - по-малко шум :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Било е от кондензаторите на дъното(лко подути),след смяна(от мен) си работи идеално...

11кондензатора по 26ст.-2,86лв.и е като нов!

П.П. не е от захранването или от пасти и вентилатори,защото като нов беше много скъп и е с качествени части(избирани от професионалист в областта)

Все пак мерси за съветите.

Link to comment
Share on other sites

Кондензаторите по дъната не са от по 20ст, трябва да са топ серии с ултра ниско вътрешно съпротивление. В противен случай няма да филтрират както трябва, ще греят и ще се скапят рано или късно (понеже са в импулсни стабилизатори).

Това го казвам за да не се очудваш ако пак се надуят.

За ремонт най-добре да се ползват от развалени дъна или да се поръчат от чужбина (идва скъпо).

 

За сравнение новите solid capacitors са със ESR 1.6mohm, най-доброто, което се продава в БГ с доставка от фарнел е 15-20mohm, ти си сложил 150mohm примерно.

Link to comment
Share on other sites

В противен случай няма да филтрират както трябва, ще греят и ще се скапят рано или късно (понеже са в импулсни стабилизатори).

Незнам какви са,но изобщо не греят,даже и не се затоплят,за разлика от старите.

Link to comment
Share on other sites

Незнам какви са,но изобщо не греят,даже и не се затоплят,за разлика от старите.

И аз незнам какви са ама 20 ст.парчето много подозрително звучи.Дали не са се надули от захранването предните?Какво ти е?

Link to comment
Share on other sites

Asti-230W слабичко е,но не прави проблеми.

Смени го това Asti звучи ми като Пасти :laughing:.По 60 лв има fortron.Или има вероятност пак да даваш 3 лева за кондензатори.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Като не му пука, за какво си сменя кондензаторите?

Към автора - разтърси се из форума, има фортрони 300 вата по за 20 25 лева. Вземи си едно не мощно, а стабилно захранване.

Link to comment
Share on other sites

Като не му пука, за какво си сменя кондензаторите?

Към автора - разтърси се из форума, има фортрони 300 вата по за 20 25 лева. Вземи си едно не мощно, а стабилно захранване.

Брато ти гледаш ли датата на постовете?Автора не е писал в темата от месец-ето за това явно не му пука.А кондензаторите си е сменил,защото не му пали кошницата.В крайна сметка всеки си преценя.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

А кондензаторите си е сменил,защото не му пали кошницата.

Точно :lol:

 

Не че не ми пука, просто си работи идеално за тези параметри на хардуера. Не му сменям захранването, защото щом е карал 10 и повече години само с една смяна на кондензатори........

 

Имам един Codegen 300W може да му го сложа.

 

EDIT:След дълго търсене го намерих и му го сложих.Единственото с което се различава от старото е, че ми паднаха температурите с 2-3 градуса, защото има по силен вентилатор

Link to comment
Share on other sites

Сега предполагам всичко хвърчи :lol:

Въобще не хвърчи.Това, че съм казал , че работи идеално означава, че работи идеално за 750MHz процесор.В сравнение с новите 2 и 4 ядрени е нищо. През 1999-та беше върхът на сладоледа,а сега е щаига, която става само за филми,интернет и някои игри като CS, Half-Life, Quake,Doom и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...