Jump to content
BulForum.com

Външен твърд диск


Leper_Messiah

Recommended Posts

Здравейте добри хора! :)

 

Налегнаха ме тежки мисли, че трябва да си купя външен хард диск. След кратка справка с основните фирми за компютърни компоненти ми се изразиха 1-2 фаворита в главата. След малко по-дълга справка с впечатления на клиенти от разни форуми обаче, стана ясно, че един от фаворитите е жив зян според някои и супер според други. Обаче американците са си прости парчета принципно и викам да попитам тукашните хардуер гурута и не чак такива гурута какво биха ме посъветвали :)

 

Като обем си мисля за 1ТБ поне. Финансовото ограничение е 300 лъва плюс минус известно количество ако нещо много го препоръчате.

Ще се радвам ако някой сподели свой опит с такава шукария или поне да преразкаже чужд такъв пак със същото устройство :)

Link to comment
Share on other sites

На скоро един познат си взе 500 gb , мисля че за 250 или 350 лв., не помня. Върши прекрасна работа, той си го взе понеже има доста проекти и постоянно от офиса до вкъщи и обратно... Иначе 300 лв. за 1 терабайт, май ще са малко.

Link to comment
Share on other sites

На скоро един познат си взе 500 gb , мисля че за 250 или 350 лв., не помня. Върши прекрасна работа, той си го взе понеже има доста проекти и постоянно от офиса до вкъщи и обратно... Иначе 300 лв. за 1 терабайт, май ще са малко.

 

За каква марка става въпрос? То щом е наскоро обаче едва ли ще си е показал магариите, а това е от което най-много се опасявам.

 

Ами то точно тва е шокиращото, че 1ТБ вървят към 220-230 лв и за моделите на WD и за тези на Seagate. Та просто ми се вижда прекалено хубаво, за да е истина :)

 

Да е WD те съветвам.

 

На характеристики/цена са страхотни, обаче като погледнах в един сайт за ревюта какви са им потребителските оценки и какво са писали хората....50% са доволни, но другите дават минимални оценки и изтъкват пълно прецакване на устройството със загуба на цялата информация...

Link to comment
Share on other sites

Където намеря. Примерно amazon.com...

 

Не ми е самоцел да ги критикувам, нито съм предубеден към продуктите им, просто търся най-добрия вариант и стигнах до тези коментари :)

 

Е, друга марка не значи друг клас. Самите WD и Seagate си имат различни класове, но особено за вторите оценките са крайно негативни опирайки до издръжливост. Иначе функционалност перфектна.

 

Засега като издръжливост на големи обеми (над 500ГБ) чета добри неща само за Тошиба, но те нямат нито eSATA нито Firewire, което доста намалява трансферната скорост...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Където намеря. Примерно amazon.com...

 

Не ми е самоцел да ги критикувам, нито съм предубеден към продуктите им, просто търся най-добрия вариант и стигнах до тези коментари :)

 

Е, друга марка не значи друг клас. Самите WD и Seagate си имат различни класове, но особено за вторите оценките са крайно негативни опирайки до издръжливост. Иначе функционалност перфектна.

 

Засега като издръжливост на големи обеми (над 500ГБ) чета добри неща само за Тошиба, но те нямат нито eSATA нито Firewire, което доста намалява трансферната скорост...

За seagate съм съгласен но WD не ми се вярва.Аз преди година си купих Verbatim и е супер пушка.Разгледай по-обстойно преди да си купиш.Моя съвет е да не е Seagate.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...