Jump to content
BulForum.com

Продавам супер мини фото принтер


Recommended Posts

Продавам мини фото принтер HP Photosmart 375.

Ревюта и цени за ориентир:

http://www.steves-digicams.com/2004_reviews/hp375.html

http://www.amazon.com/PhotoSmart-375-Compa...r/dp/B0002MK9X4

http://reviews.cnet.com/inkjet-printers/hp...7-31006680.html

http://www.trustedreviews.com/printers/rev...hoto-Printer/p1

http://www.hp.most.bg/r.php?d_id=1992&p_id=9

Софтуер и драйвери

 

Чудесен малък принтер, печатащ на фотохартия 10х15 см, има цветен дисплей, кард рийдър (който може да се ползва и от компютъра ви), юсб букса. Може да печата и без компютър - директно от флашка, и директно от мемори карти (SD, MMC, MS, CF, XD, SM).

Може да печата без компютър директно от фотоапарат, ако има функцията PictBridge - повечето съвременни фотоапарати я имат:

hp375_pictbridge.jpg

 

Kaкво включва?

- принтер

- зарядно

- чисто нова запечатана фото глава HP97 оригинална

- чисто нов комплект мастила със спринцовки за пълнене (рефили)

- използвана глава (единият от трите цвята е свършил)

Справка за цените на оригинална глава HP97.

 

Цена (140) 45 лв!!!!!

 

hp375_front_blk.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Може ли малко информация относно консумативите - мастило г/д колко използва и на каква цена излиза една снимка. Също каква е цената за пълнене на патрона или за смяната му. Говоря за официалните мастила, а не т.н. заместители (по-ниско качествени, но брутално ефтини) :) Също така и цената на хартията която ползвате на каква цена излиза. Питам всичко това, за да си направя сметка дали има смисъл или фотото още остава по-изгодният начин :)

Link to comment
Share on other sites

Може ли малко информация относно консумативите - мастило г/д колко използва и на каква цена излиза една снимка. Също каква е цената за пълнене на патрона или за смяната му. Говоря за официалните мастила, а не т.н. заместители (по-ниско качествени, но брутално ефтини) :) Също така и цената на хартията която ползвате на каква цена излиза. Питам всичко това, за да си направя сметка дали има смисъл или фотото още остава по-изгодният начин :)

Качествена фото хартия 10х15 мисля че е около 10-20 ст./листчето. Има различни видове и различна степен на гланциране.

Тук пише че една оригинална глава ти позволява да отпечаташ 160 плътни качествени цветни снимки. Главата е около 40$, но в моя случай я получаваш подарък ако купиш принтера.

В Пловдив във повечето фото-ателиета снимката е 30/40 ст. (за утре / за днес).

Но както каза злобата, друго си е да си имаш собствено мини фото студио.

Принтерът работи и с нормални хартии, както и с нормални глави, т.е. не е задължително да купуваш винаги фото хартия и фото глава.

Link to comment
Share on other sites

това е супер, но като спомена нормални хартии и прочае - значи ли, че един фото принтер (никога не съм се занимавал с принтери... ако матричните едно време ги броим за принтери...) може безпроблемно да си ми печати txt черно-бяло - примерно пускам му 100 странички и след това (явно е изразходен част от черното т.е. сивото) може ли безгрижно да си ми драсне примерно 20-30 снимки на фото хартия.

Предварително се извинявам за въпросите, но си нямам и на представа от принтери, копирни машини, мастила/прахове и прочае, както и разликата между фото принтер и един лазерен принтер с висока резолюция в цветната гама (мисля си, че и тои може да печате върху фото хартия.. макар и тези принтери да са 10-20-30 пъти по-скъпи... offtopic) :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Без да съм наясно за конкретния принтер, обикновено фотопринтерите печатат на специална хартия която струва доста по-скъпо от 1 топче обикновена хартия за ксерокс. Като казвам доста имам предвид в десетки пъти - 1 топче хартия А4 за ксерокс струва около 5лв (грубо) и е 500 листа. Фотохартията обикновено се продава по 10-20-50 листа и струва от 20лв нагоре (последно купувах специалните касети за моя canon и хартията заедно с главите и беше около 100 кинта за 100тина листа всичко.

 

И понеже имаш мерак да печаташ текст - имай предвид че не е невъзможно но в спецификациите на принтера пише че максималния размер на листа е 4 in x 6 in или 10 см х 16 см a един обикновен лист хартия А4 е 21 см × 30 см

 

 

Фотопринтера е страшно удобно нещо колкото ще по-скъпо да е. Не, не е за вадене на стотици снимки а за единични бройки но когато ти трябват на момента или просто ако искаш да изкараш до 5 снимки за да не се разхождаш до фотото. Ако ще изкарваш цял албум със снимки много ясно че в някое фото ще ти е по-изгодно и евентуално дори по-качествени снимки може да изкарат. Само че за 1 снимка не си струва разхождането до там а и няма фото което да работи в 11 вечерта в неделя.

Link to comment
Share on other sites

Темата е най-отгоре, за това си позволявам да пиша, без да се приема за UP.

 

Принтерчето е разкошно, чудя се как досега никой не го е отнесъл...

 

Разсъжденията за това, че снимките излизали по-скъпи тези във фотостудио ми се струват странни....да не кажа по-остра дума...

Та нима когато ни се налага, не ползваме такси, независимо, че е в пъти по-скъпо на километър от карането на собствена кола?

 

Както каза и Дядото - несравнимо удобство е да си изкараш снимка когато ти кефне, по време на някой вечерен купон например...

Те Полароид нали с това навремето трепеха пазара!

 

Успех с продажбата, и го облазявам този, зето си го купи принтерчето!

Кеф цена няма! :laughing:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...