Jump to content
BulForum.com

Problem4e s temperaturkata:)


Recommended Posts

Na kratko mainborda mi dyrji 10 gradusa po visoki temperaturi ot procesora :blink:

Ideq si nqmam 6to e taka. Ako ne sym natovaril procesora temperaturite na CPU-to i dynoto sa gore dolu ravni. Ako pusna ne6to temperaturata na dynoto ska4a s 5 gradusa :confused . I za tva ne moga da si clockna procesora, za6toto v mometa v koito go napravq temperaturata pa ska4a s 10 otgore :angry1. Dori ne znam to4no tozi dat4ik kyde q ot4ita tazi temperatura. I vyprosa mi e tva 100% li se dylji na ohlajdaneto (6toto tva e lesno za opravqne :rolleyes: ) ili v Hardware ili v dat4ika????

tva e izvadka ot AIDA32

Температури

Дънна платка 52 °C (122 °F)

Процесор 46 °C (115 °F)

Aux 48 °C (118 °F)

A ina4e konfiguraciqta mi e

CPU- 2.0GHz Celleron

MB- Soltek SL-85DR3-C

VC-GForce 3 Ti

Link to comment
Share on other sites

Според мен АИДА-та се омотва и разменя местата на температурите за процесора и дъното.

 

А иначе тва не са ли много високи температури за Celeron 2GHz ?????

Link to comment
Share on other sites

Според мен АИДА-та се омотва и разменя местата на температурите за процесора и дъното.

 

А иначе тва не са ли много високи температури за Celeron 2GHz ?????

Am da ti kaja ne me motae s tazi na CPU-to 6toto i Soltek HM (ot driverite edna programka za hardware monitoring) mi pokazva takiva stoinosti za cpu-to no razmenq tezi na AUX i dynoto(makar tam da pi6e samo RT1 i RT2 taka 4e ne znam kvo zna4i da gi razmenq :P )

Link to comment
Share on other sites

Crazy_Hamster restart pc-to веднага щом влезеш (не стартирай никви игри и т.н.) и виж CPU usage ... Може да имаш и вирус... На един приятел му се лепна такова нещо и постояно беше CPU USAGE 100% и темепературата до небето..

Link to comment
Share on other sites

Crazy_Hamster restart pc-to веднага щом влезеш (не стартирай никви игри и т.н.)  и виж CPU usage  ... Може да имаш и вирус... На един приятел му се лепна такова нещо и постояно беше CPU USAGE 100% и темепературата до небето..

Mi ne v momenta ne mi e i na 5% usage.

Link to comment
Share on other sites

при загрят компютър, запомни температурите, рестартирай и влез в BIOS-а, там погледни какви температури показва - би трябвало по-високата да е на CPU

недей вярва на Aida или Sandra

 

освен това, има вероятност това 52 ° да е от висящия трети датчик който отчита произволна стойност

дори след това което казваш за оригиналната програма на Soltek, май това е най-вярно - за да провериш дали е така - пусни си нещо да натовари яко процесора и виж коя температура ще скочи най-много, ако съм прав тогава това 52 ° ще си остане толкова или ще играе нагоре надолу неадекватно, а пък истинската температура на CPU-то ще се покачва бавно и стабилно нагоре, също и тази на дъното ще се покачва стабилно без да играе.

 

след това, като ги научиш кой датчик коя температура показва, може да си сложиш програма като hmonitor и да си смениш имената на датчиците там - да ти показва вярно температурите и да не се бъркаш

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...