Jump to content
BulForum.com

Имам проблем с Дъно


Recommended Posts

Здравей те значи имам едно дъно Asus P5LD2 SE 775. и на него му сложих процесор E5200. Но ми дава че не разпозназа такъв процесор . Биоса е ъпдейтнат до последено и не ще . компа си работи разпознава го като Е5200 http://pianguri.hit.bg/proces.jpg но както виждате не го пише Intel Dual-Core E5200 . Видях в нета че това дъно няма директен съпорт на този процесор.

Дайте ми няква идея кво да правя, или ако тря да сменям дъното препоръчай те ми точен модел.

Link to comment
Share on other sites

Той така си се води по принцип Intel® Pentium® Processor.Няма как да пише Intel Dual-Core E5200 защото такова животно няма освен в ценовите листи на магазините.

Link to comment
Share on other sites

Той така си се води по принцип Intel® Pentium® Processor.Няма как да пише Intel Dual-Core E5200 защото такова животно няма освен в ценовите листи на магазините.

 

аха ми я виж на евереста кшо стаа май си работят и двете ядра

http://pianguri.hit.bg/daasf.jpg

Link to comment
Share on other sites

Щом даното е пуснало процесора си работят.То и в task manager-а също се виждат.Тя вистата мисля че имаше отделна скала за натовареността на всяко ядро.

Link to comment
Share on other sites

Той така си се води по принцип Intel® Pentium® Processor.Няма как да пише Intel Dual-Core E5200 защото такова животно няма освен в ценовите листи на магазините.

Брато всички интели двуядрени от 5 серия се водят dual core.От 7 нагоре са core 2 duo.

Към автора:Изобщо не трябва да излгежда така картинката от еверест.Аз съм с Е5200.Ето ти линк.

Пише в спецификацците не дъното че поддържа!Сложи еверест ultimate5,0(от замунда) и трябва да се оправи.

Link to comment
Share on other sites

Аз поне не видях в сайта на Асус поддръжка на този процесор от съответното дъно.

А и процесорите от Е6ххх си се водят точно Core 2 Duo (Conroe ядро),както и тези от Е4ххх серията.

Link to comment
Share on other sites

Аз поне не видях в сайта на Асус поддръжка на този процесор от съответното дъно.

А и процесорите от Е6ххх си се водят точно Core 2 Duo (Conroe ядро),както и тези от Е4ххх серията.

Ами аз под dual core rdy се ориентирах.Интересно че в съпорт листата са изброени малко модели.Няма логика да подържа core 2 duo а този не.Странна работа.Съгласен съм с корекцията просто предния колега твърдеше че intel dual-core нямало само така пишело в ценоразписите на фирмите :D

Link to comment
Share on other sites

Ами аз под dual core rdy се ориентирах.Интересно че в съпорт листата са изброени малко модели.Няма логика да подържа core 2 duo а този не.Странна работа.Съгласен съм с корекцията просто предния колега твърдеше че intel dual-core нямало само така пишело в ценоразписите на фирмите :D

вече незнам кшо да правя!

Link to comment
Share on other sites

вече незнам кшо да правя!

Ами отиди там откъдето си купил процесора с целия комп.Те да преценят.В най-лошия случай ще сменяш дъно.Сигурно не го поддържа процесора тъй като е 45нм по-нова технология не знам.Щом си флашнал биоса и си сигурен че е последна версия няма какво повече според мен.Има свястни прилични дъна по 120 130 лв.Успех и горе главата B)

Link to comment
Share on other sites

Хах, дъното си мисли, че е пентиум 4 с хипертриитинг :D

Според мен пусни 3-4 теста за производителност и ако изкарваш колкото хора с дъна, които го познават като Dual Core не се занимавай.

Не е важно как се познава, а дали работи правилно.

Предното ми дъно не "поддържаше" процесори с 533 шина (селерон Д), но така работих няколко месеца, сегашното ми не поддържа Xeon, но не виждам проблем в това - всичко си работи.

Link to comment
Share on other sites

Ами отиди там откъдето си купил процесора с целия комп.Те да преценят.В най-лошия случай ще сменяш дъно.Сигурно не го поддържа процесора тъй като е 45нм по-нова технология не знам.Щом си флашнал биоса и си сигурен че е последна версия няма какво повече според мен.Има свястни прилични дъна по 120 130 лв.Успех и горе главата B)

 

 

добре брат ти виждам от подписа ти че и ти си с такъв и като мойто ли ти пише или е така

 

http://img141.imageshack.us/img141/8779/re...ngprobvista.jpg

Link to comment
Share on other sites

добре брат ти виждам от подписа ти че и ти си с такъв и като мойто ли ти пише или е така

 

http://img141.imageshack.us/img141/8779/re...ngprobvista.jpg

Да сега всичко е нормално.Вчера обаче ти гледах скрийн от еверест късето ти го сравняваше с xeon.Както казах вчера версията на еверест е била мноо стара.Сега всичко си е наред даже си го клокнал ;).Това дъно подържа dual core не трябва да има никакъв проблем.Даже и резултата от windows vista ни е еднакъв.Всичко ти е точно.

Link to comment
Share on other sites

Да сега всичмо е нормално.Вчера обаче ти гледах скрийн от еверест късето ти го сравняваше с xeon.Както казах вчера версията на еверест е била мноо стара.Сега всичко си е наред даже си го клокнал ;) .Това дъно подържа dual core не трябва да има никакъв проблем.Даже и резултата от wondows vista ни е еднакъв.Всичко ти е точно.

 

Той не е казал, че това е неговото, пита те като последната картинка ли ти пише или като при него.

Link to comment
Share on other sites

Той не е казал, че това е неговото, пита те като последната картинка ли ти пише или като при него.

Вярно извинявам се.Не съм дочел.Така трябва да изглежда както е в последния ти линк.А при теб го отчита като някакъв xeon от едно време.Както казах най-вероятно ще сменяш дъно,но не е лошо да отидеш до компютърен сервиз да се консултираш.Може и така да го ползваш ама е крива работа.Както ти е предложил Overdrive сложи си еверест ултимат 5,0 и направи тест на CPU queen.Дай резултата да преценим.Моя на дефаулт с 4гб рам вади 10300 10400 точки.

Мога да ти предложа човек от форума със сервиз към който да се обърнеш.Може направо да дадеш твоето дъно и да доплатиш за някакво по-съвременно.Ако искаш пиши едно ЛС.

Link to comment
Share on other sites

Ето това е с Everest Ultimate Edition 5.00 я кажете по една добра дума че се почвам да се отчайвам.

с 2GB DDR2 съм

 

http://pianguri.hit.bg/p1.jpg

http://pianguri.hit.bg/p2.jpg

Ами видя ли че проблема е бил евереста.Всичко е добре хубав е резултата и процесора е както трябва.Предния еверест сигурно е бил от на баба ми времето.Със здраве да си го ползваш процесора много е хубав!

Link to comment
Share on other sites

Предния еверест е бил отпреди дуал коретата, затова си мислеше, че е с хипертреатинг.

Мога да закълна че в първия пост му казах да си сложи нов ама пича се беше притеснил което е обяснимо.Важното е че всичко е наред.

Link to comment
Share on other sites

Той така си се води по принцип Intel® Pentium® Processor.Няма как да пише Intel Dual-Core E5200 защото такова животно няма освен в ценовите листи на магазините.

 

Водят се Pentium Dual-core, Core 2 Duo...

Link to comment
Share on other sites

И аз това казвам, а братото твърди че това било само в ценовите листи :laughing:

 

По ценовите листи навсякъде ги блъскат Core 2 Duo. Щом и на кирливия Келешрон дуал к*р някъде му пишат Core 2 duo E1400.. какво да говорим повече. Съгласен съм, че клиента не трябва да бъде лъган най-нагло и безотговорно, защото понякога се пада по 1 клиент, който знае 3 пъти повече от продавача и го прави барлив от всякъде, но и 95% от клиентите си нямат хал-хабер какво е това Intel, AMD, pentium dual core, Core 2 Duo и прочие и имат ли почва те у нас и дали стават за ядене и пиене. Но са видяли, че съседа на техен приятел на техен братовчед си има такъв и те... търсят такъв... Да не говорим, че за 80 от тия 95% е важно как изглежда кутията ("искам красив компютър"), а не какво има в него.

Отплеснахме се от темата -

към автора - щом работи, не го барай.

Чипсета поддържа процесора, не виждам къде е проблема. Някои производители умишлено скопява дъната, но за твоето си поддържа Pentium Dual Core. В сайта последния е Е2200, може би защото по време на излизането на дънната платка е бил последния излязъл вид. Последния биос е от 2007/09/19 update, а тогава Е5200 нямаше (поне по спомен е от лятото на 2008).

Притесненията ти са излишни, ползвай си го със здраве.

лека вечер и приятна неделя.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...