Jump to content
BulForum.com

DDR2 800 vs DDR2 1066


Recommended Posts

Въпросът ми е колко е по-лошо дъно с Р35 чипсет, което обаче не поддържа ддр 1066 от такова, което поддържа. Много ли ще спъва процесор около C2D E2200 или Е5200 ?

Link to comment
Share on other sites

Нищо няма да спъва при тоя процесор. Даже аз не бих си дал парите за 1066 при условие че има А-дата 800+ за 80 кинта 4 гб кит. Ако толкова много те притеснява или не си доволен слагаш още един 4 гб кит и си готов, дори ще ти излезне по-евтино от по-скъпо дъно с по-скъпа рам.

Link to comment
Share on other sites

Въпросът ми е колко е по-лошо дъно с Р35 чипсет, което обаче не поддържа ддр 1066 от такова, което поддържа. Много ли ще спъва процесор около C2D E2200 или Е5200 ?

Няма да го спъва освен това като клокнеш процесора клокваш и рама.Моя работи на 900 без да му барам волтажа.Все пак съм сигурен че разликата в цената на 2 те дъна е смешна така че оптималния вариант ще е ддр2 на 1066.И между другото Е5200 е dual core C2D са малко по-скъпички.Кита 2x2 gb corsar 1066 е 120 130 лв.Разликата с ддр2 на 800 е осезаема.Въпроса е колко пари си готов да дадеш.

Link to comment
Share on other sites

...

 

 

...

 

Благодаря и на двамата. Пари винаги съм готов да давам оптимално малко :) или оптимално много т.е. да си заслужава, в случая не става дума да гоня рекорди, а да стане прилична машина. Иначе става дума за ТОВА дъно, което е от оферта тук във форума. В момента е с Е2200, но това винаги мога да го сменя, докато ако ще сменям и дъното заради тази ддр1066, по-добре да не го вземам изобщо.

Та в общи линии май ще го взема, и ще бодна както казвате един кит 2X2GB DDR2 800+ A-DATA, за 100-на лева.

 

raptor2721 a тая Адата 800+ за 80 лв. къде я има ? Или имаш предвид без ДДС ?

Link to comment
Share on other sites

Направо съм изумен. Преди месец и нещо беше 80 лева А-дата кита сигурен съм. Каква е тая инфлация незнам :blink: . Дъното е офертно вземи си и Е5200 заслужава си.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря и на двамата. Пари винаги съм готов да давам оптимално малко :) или оптимално много т.е. да си заслужава, в случая не става дума да гоня рекорди, а да стане прилична машина. Иначе става дума за ТОВА дъно, което е от оферта тук във форума. В момента е с Е2200, но това винаги мога да го сменя, докато ако ще сменям и дъното заради тази ддр1066, по-добре да не го вземам изобщо.

Та в общи линии май ще го взема, и ще бодна както казвате един кит 2X2GB DDR2 800+ A-DATA, за 100-на лева.

 

raptor2721 a тая Адата 800+ за 80 лв. къде я има ? Или имаш предвид без ДДС ?

Добре защо А Data за тези пари има корсар xms2 в ресета и jar.При всички положения е по-добре.Доживотна гаранция това онова.Ето ти линк.И мисля че разликата между Е5200 и 2200 няма да е толкова фрапираща.Това дъно съм почти убеден че няма да подкара 1066 mhz ддр2.Пише 800+ което значи че може да клокнеш малко ддр2 на 800.Варианта за 1066 отпада направо.Слагал съм ддр2 на 667 на дъно което уж я поддържа и работеше на 533.Внимавай преди да купиш нещо ненужно.И не че искам да си налагам мнението но предпочитам gigabyte или asus.Колко пари ти го предлагат това дъно?

Link to comment
Share on other sites

За тоя процесор дъното е идеално. Не е сериозно орязано. Не набутвайте човека със стара генерация процесор. Разликата между 2200 и 5200 се покрива достатъчно от производителността. 5200 има двойно кеш, и е по-хладен и множетеля му е примамлив.

Link to comment
Share on other sites

И мисля че разликата между Е5200 и 2200 няма да е толкова фрапираща.

 

Е2200 е куц кон - рязнато до безобразие конро.

Е5200 не съм имал, но съм сравнявал пълно конро (Е6600) с пълен волфдейл (Е8400), двата пуснати на 3гхз и разликата в производителността беше значителна в полза на 2рия, който освен това е по-студен и по-подходящ за евтини дъна като това (със слаби стабилизатори).

Клокърски бяха Е2140 и Е2160, 2180 и 2200 ги развалиха и повечето едва се крепят на 3гхз, докато за 5200 не съм чул да са ги разваляли

 

Моя съвет е да си купиш най-евтината марка памет на 800, защото няма смисъл за нисък клас процесор корсари или каквото и да е скъпо.

 

Като си вземеш памет на 800 90% е сигурно, че ще може да я караш на 900-950 без екстра волтаж.

Аз съм си подбрал от няколко комплекта на 800, такава двойка, която върви на 1100 с 2.3V, така че може и ти да имаш късмет :blink:

А-дата с чипове hynix са между другото, А-дата с А-дата ходеха до 960 и не им влияеше волтажа.

 

А колкото до дъното, може би няма да можеш да я пуснеш на 1066 без клок, защото биоса няма да има такава опция.

С клок може би няма да има проблем, защото P35 официално поддържа DDR2 1066, на предното ми дъно пишеше че поддържа DDR2 1200.

Link to comment
Share on other sites

Е2200 е куц кон - рязнато до безобразие конро.

Е5200 не съм имал, но съм сравнявал пълно конро (Е6600) с пълен волфдейл (Е8400), двата пуснати на 3гхз и разликата в производителността беше значителна в полза на 2рия, който освен това е по-студен и по-подходящ за евтини дъна като това (със слаби стабилизатори).

Клокърски бяха Е2140 и Е2160, 2180 и 2200 ги развалиха и повечето едва се крепят на 3гхз, докато за 5200 не съм чул да са ги разваляли

 

Моя съвет е да си купиш най-евтината марка памет на 800, защото няма смисъл за нисък клас процесор корсари или каквото и да е скъпо.

 

Като си вземеш памет на 800 90% е сигурно, че ще може да я караш на 900-950 без екстра волтаж.

Аз съм си подбрал от няколко комплекта на 800, такава двойка, която върви на 1100 с 2.3V, така че може и ти да имаш късмет :blink:

А-дата с чипове hynix са между другото, А-дата с А-дата ходеха до 960 и не им влияеше волтажа.

 

А колкото до дъното, може би няма да можеш да я пуснеш на 1066 без клок, защото биоса няма да има такава опция.

С клок може би няма да има проблем, защото P35 официално поддържа DDR2 1066, на предното ми дъно пишеше че поддържа DDR2 1200.

Добре къде отиваш на е 8400.Сравни го с core i7 най-добре :D.И разликата в цената на нова a data и нов corsar е 10 15 лв.Нека да няма смисъл.

Link to comment
Share on other sites

Казвам ти, че съм сравнявал 65нм с 45нм на еднакви честоти от еднакъв клас.

Ако си работил на 2200 ще усетш, че е много спънат, както са и всички 65нм спрямо по-новите 45 от същия клас.

 

Едит: 10-15лв са си 10-15лв. Бюджетно орязано дъно с Е5200 и Корсар ми звучи като лада с джанти 19ки :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Казвам ти, че съм сравнявал 65нм с 45нм на еднакви честоти от еднакъв клас.

Ако си работил на 2200 ще усетш, че е много спънат, както са и всички 65нм спрямо по-новите 45 от същия клас.

 

Едит: 10-15лв са си 10-15лв. Бюджетно орязано дъно с Е5200 и Корсар ми звучи като лада с джанти 19ки :bgrin:

 

Ако можеш да си по-конкретен как точно ще усетя разликата, с удоволствие бих си взел един Wolfdale.

Иначе това Е2200 го пуснах на 3100 (283*11) и 900 памет и засега спи. За стабилност освен разни игри съм му пускал и System Stability Test-а на Еверест. Предполагам, че и още може защото това беше първи опит, но е с боксов охладител и 45 градуса в айдъл ми се виждат повечко.

Link to comment
Share on other sites

Ако можеш да си по-конкретен как точно ще усетя разликата, с удоволствие бих си взел един Wolfdale.

Иначе това Е2200 го пуснах на 3100 (283*11) и 900 памет и засега спи. За стабилност освен разни игри съм му пускал и System Stability Test-а на Еверест. Предполагам, че и още може защото това беше първи опит, но е с боксов охладител и 45 градуса в айдъл ми се виждат повечко.

Колегата вече е направил своя избор.На system stability test на еверест колко градуса ти качва Е2200?

П.С Дъното е частта с която не бива да се правят компромиси-лично мое мнение :D

Link to comment
Share on other sites

Колегата вече е направил своя избор.На system stability test на еверест колко градуса ти качва Е2200?

П.С Дъното е частта с която не бива да се правят компромиси-лично мое мнение :D

 

70-71 градуса. A показва и температура на двете ядра, която се върти около 60-62, което не ми е ясно какво е.

За дъното съм съгласен, но това не е кой знае колко лошо, а за цена да не говорим. :)

 

Едит: В стаята е 26 градуса.

Link to comment
Share on other sites

70-71 градуса. A показва и температура на двете ядра, която се върти около 60-62, което не ми е ясно какво е.

За дъното съм съгласен, но това не е кой знае колко лошо, а за цена да не говорим. :)

 

Едит: В стаята е 26 градуса.

Брато тая температура е височка.Трябва да се замислиш да смениш охлаждането (пастата) че тепърва предстоят жегите.

Link to comment
Share on other sites

Брато тая температура е височка.Трябва да се замислиш да смениш охлаждането (пастата) че тепърва предстоят жегите.

 

Напълно съм съгласен. Имам вече един ТАКЪВ на А64х2 и май май пак такъв ще сложа, и е тих и охлажда мн. добре и е без пари.

Някой ако има обаче друго мнение ще се радвам да го чуя.

 

Едит: даже ще взема да мина през Ресет да си взема един, че ме притесни нещо. :)

Link to comment
Share on other sites

Напълно съм съгласен. Имам вече един ТАКЪВ на А64х2 и май май пак такъв ще сложа, и е тих и охлажда мн. добре и е без пари.

Някой ако има обаче друго мнение ще се радвам да го чуя.

 

Едит: даже ще взема да мина през Ресет да си взема един, че ме притесни нещо. :)

Няма място за притеснение ако има нещо ще се рестартне най-много и за тези пари едва ли има нещо по-добро.Забравих да те питам волтажа дигал ли си го?

Link to comment
Share on other sites

...Забравих да те питам волтажа дигал ли си го?

 

Нищо друго освен шината и делителя на паметта. По принцип не пипам волтажите, ако ходи до някъде без да пипам волтаж добре, ако не, не.

Link to comment
Share on other sites

Нищо друго освен шината и делителя на паметта. По принцип не пипам волтажите, ако ходи до някъде без да пипам волтаж добре, ако не, не.

И аз съм така друго нещо крачетата на интел малко педалски се защипват едно да не захапе и процесора отзява и грее.Преди време ми се случи на мен.Крачетата не се въртят а се натискат в заключено положение.

Link to comment
Share on other sites

Всичко е много добре обаче за да докараш Е5200 на 70 градуса трябва да си го клокнал на 3.5 Гиги. Просто си е по-хладен и не си струва да се стиска за 10 лева спрямо Е2200

Link to comment
Share on other sites

Всичко е много добре обаче за да докараш Е5200 на 70 градуса трябва да си го клокнал на 3.5 Гиги. Просто си е по-хладен и не си струва да се стиска за 10 лева спрямо Е2200

Моя е на 3300 и повече от 50 не съм го виждал+ момчето си е взело 2200 и не е барал волтажа ако правилно съм разбрал.Или пастата му е в гъза или не е прилепнал бокса.

Link to comment
Share on other sites

Всичко е много добре обаче за да докараш Е5200 на 70 градуса трябва да си го клокнал на 3.5 Гиги. Просто си е по-хладен и не си струва да се стиска за 10 лева спрямо Е2200

 

Да разбирам ли, че C2D Е5ХХХ е по-добре, ако ъпгрейдвам от Е6ХХХ заради по-новия производствен процес - 45 нанометра. А иначе този Е2200 не съм го купувал в точния смисъл на думата.

 

Моя е на 3300 и повече от 50 не съм го виждал+ момчето си е взело 2200 и не е барал волтажа ако правилно съм разбрал.Или пастата му е в гъза или не е прилепнал бокса.

 

Ами напълно възможно защото го взех готов сглобен, като ми подчертаха, че паметта е в двуканален режим, а беше в едноканален. Та може и процесора да не е монтиран добре, затова утре ще му сложа един Alpin 7 и ще видим. А като го продам ще си взема едно 5200 примерно.

 

Едит: като сложа новия фан ще пиша за температурата.

Link to comment
Share on other sites

от тоя алпине7 не дей да очакваш чудеса даже ако бокса е с медна вложка разлика няма да има

това все пак е нисък клас кулер

Link to comment
Share on other sites

Да разбирам ли, че C2D Е5ХХХ е по-добре, ако ъпгрейдвам от Е6ХХХ заради по-новия производствен процес - 45 нанометра

 

....затова утре ще му сложа един Alpin 7 и ще видим. А като го продам ще си взема едно 5200 примерно.

 

От Е6ххх направо ще е добре да се отиде на Е8ххх, смяна от стар висок модел на нов нисък може да се окаже даунгрейд.

Е5200 не се води Core 2, Е6ххх е на по-висока шина и сигурно с 4мб кеш.

 

За бюджетно охлаждане добри са едни титани, които наподобяват арктик фризер, но са по 25лв, тауър с няколко хиитпайпа (мисля че 6).

Алпина е много по-тих от бокса, но на охлаждане е същата работа.

 

edit: точния модел е TTC-NK34TZ

63493_v01_m.jpg

14 долара в Адроит

Link to comment
Share on other sites

от тоя алпине7 не дей да очакваш чудеса даже ако бокса е с медна вложка разлика няма да има

това все пак е нисък клас кулер

 

 

...За бюджетно охлаждане добри са едни титани, които наподобяват арктик фризер, но са по 25лв, тауър с няколко хиитпайпа (мисля че 6).

Алпина е много по-тих от бокса, но на охлаждане е същата работа...

 

Аз чудеса не очаквам от кулър за 18 лева :) . Но разлика има. В айдъл свали с 4-5 градуса (от 45 на 41), а full load с 10 градуса (oт 70 на 60), като добавим и, че е по-тих, ме устройва напълно. А към Титан нещо съм предубеден и не бих си купил.

 

 

 

От Е6ххх направо ще е добре да се отиде на Е8ххх, смяна от стар висок модел на нов нисък може да се окаже даунгрейд.

Е5200 не се води Core 2, Е6ххх е на по-висока шина и сигурно с 4мб кеш.

 

Аз имам предвид от 2200 дали е по-добре на 5200 или на 6750 - примерно.

Link to comment
Share on other sites

Аз помислих, че сега си със 6750, а искаш да се даунгрейднеш на 5200.

Това се опитах да ти кажа - 6750 е най-високия модел с ядро conroe, 4мб кеш и 1066 шина.

5200 е най-ниския модел от следващото поколение, 2мб кеш, 800 шина и орязано ядро.

Сам прецени кое е по-добре.

Единственото предимство на 5200, което се сещам е по-малкото греене и това, че някой стигат 4,5GHz, докато Е6ххх стигат 3,8-4.

 

Кулерите на титана единствения недостатък им е шумната перка и като цяло ментеливата марка, но за тези пари не можеш да намериш по-добро.

Един колега кара с такова Е8400 на 4.5GHz, като е сложил и нискооборотна перка!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...