Jump to content
BulForum.com

Ако бях кмет или шеф на КАТ


PlayMate

Recommended Posts

__smirnoff__ не е точно така, защото когато моята кола е мислена, еко-нормите са били едни. Когато твоята е правена нормите са били тотално различни. В днешно време са много по-взискателни и това разбира се е много хубаво. Тоест, ако прагът на техническия преглед бъде прехвърлен към последните няколко години моята и твоята кола ще отидат точно на майната си. Ако ги сравняваме естествено в един и същи клас - разбира се, че някой двигател съвременен с 250к.с. ще гори при всички положения повече от моя със скромните си 103к.с.

 

Ако трябва да го удряме на екология мисля, че трябва да има повече толерантност на държавно ниво към хибридните автомобили. На Приус-а бих му премахнал всякакви данъци и дори бих го субсидирал, ако имах финансов ресурс в графа "екология при автомобилизма". Но ни отвя в много идеалистична посока :)

 

Строг контрол му е майката - всичко друго е въпрос на време.

Link to comment
Share on other sites

да, имам го предвид и това, обаче засега доколкото знам в България нормата е една (ако се лъжа моля някой да ме поправи), Т.е. на всички коли, минаващи преглед, се гледат едни и същи стойности да са. Поне така си мисля. За тези норми говоря, че покривам абсолютно без проблеми. Иначе ясно, че нормите сега са различни от нормите преди 10 г, а да не говорим за преди 20.

Link to comment
Share on other sites

В момента изобщо ме съмнява, че в България има каквито и да е норми за газовете, които се изхвърлят от автомобилите. Карането на 20 годишни дизелови двигатели подкрепя теорията ми :)

Link to comment
Share on other sites

нямам нищо против еко норми на изгорелите газове.

направо предлагам за най-екологичните коли държавата да отпуска субсидии.

директно свалям резервоара и минавам един технотест за доказване,че колата гори само гас и съм в интригата :laughing:

кхахах,приусите да ми лапат ауспуха :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

в интерес на истината, като бях в Германия преди месец, ми направи вечатление, че и там има разни стари дръгели като тук. Естествено, не са всяка трета кола, и естествено, не са такива дрънгулници като тукашните. Вс мисъл гледаш голфче двойка, дизелче, тропа си, трака си, обаче като тръгва на светофара не остава кълбо дим зад себе си. Даже специално питах братовчедка ми и мъжа и, които живеят там по този въпрос, и ми отговориха, че колата стига да е в изрядно техническо състояние и да е минала т.нар. ТЮФ няма проблеми, ако ще и на 60 години да е.

 

Та по въпроса за по-високия данък - стига да имаме строги, и най-вече коректни технически прегледи, няма да има смисъл от по-висок данък, тъй като колата или покрива нормите, или не.

Link to comment
Share on other sites

Та по въпроса за по-високия данък - стига да имаме строги, и най-вече коректни технически прегледи, няма да има смисъл от по-висок данък, тъй като колата или покрива нормите, или не.

 

За съжаление тук няма как да стане това.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...