Jump to content
BulForum.com

SoundBlaster Live! 5.1 problem


Recommended Posts

zna4i mnogo e dalgo za obqsnenie za tva 6a sa opitam da bada kratak i qsen .. zna4i do 2-3 meseca bqh sas dano MSI i zvukovata mi karta Creative SoundBlaster Live! 5.1 si raboti bez problemi oba4e naskoro se naloji smqna na danoto i mi be6e slojeno Gigabyte P4 Titan series i to si ima vgradena sound karta i kogato mi donesaha pcto mi bqha mahnali soundblastera sas argumenta 4e taq karta bila po qka i t.n. .. oba4e az vednaga si slojih soundblastera i ka4ih mu draiverite i tragna normalno .. oba4e sled 1-2 sedmici mi sa precaka ne pomna kak i nqmah drug izbor osven da karam na taq vgradenata v dunoto.i predi 1-2 dena si format izcqlo pc-to i si ka4ih driverite za dunoto (vklu4itelno vgradenata lan karta i sound karta) i kogato pusna da si install driverite i programite za soundblastera si4ko sa instalira i kogato restartiram mi dava gre6ka ot programata za nastroiki tam na soundblastera (AudioHQ) .. i ne tragva ... a ina4e si4ko e instalirano ot diska kakto trqbva programi mrogrami .. sa6to taka kato otvorq kontrol panela i ot tam da izbera audio device-a da mi e soundblastera a ne tva vgradenoto gomno prosto nqma soundblaster .. molq vi hora pomognete mi ot4aqn sam taq vgradenata karta e ujasno gnusna otvra6tava ma i na si4koto otgore kat pusna winampa i mi rabotqt samo dvete ot 4te tonkoloni ..

ako se seta o6tene6to 6te edit ... a ako vie ne razbirate ne6to,koeto e dosta veroqtno,molq pitaite da vi kaja i da go opravim tva ;] mersi predvaritelno na si4ko jivo det 6sa otzove ;]

Link to comment
Share on other sites

вчера точно се сблъсках с подобно нещо, като сложих за малко на моя компютър един Live!, наистина яко се омазват драйверите, появяват се няколко Direct Sound Devices и става една каша... не бачка creative mixer-a и AudioHQ-то, но иначе вадеше звук

има един tool - creative diagnostics - даваше ми грешки

 

мисля че трябваше да изключиш вграденото аудио от биос-а и чак тогава да инсталираш драйверите които са към дъното, после и драйверите на Live!-a

между другото, официалните драйвери ли ползваш или kX ?

 

За твоя случай, когато вече се е омазало, май първо трябва да деинсталираш колкото можеш повече неща от Device Manager / Sound and multimedia и след това при рестарта изключваш вграденото аудио (за да не си го детектне пак) и инсталираш драйверите на soundblaster-а.

 

Виж случайно да нямаш инсталиран Total Recorder и го махни и него ако го имаш - той бърка доста грубо из звуковите настройки на Windows-а, слага си собсвено Playback Device и пренасочва всичко да минава през него.

Link to comment
Share on other sites

hmm ami kicko mnogo se zaradvah kat pro4etah tva det si go napisal 6toto e napalno logi4no i bi trqbvalo da stane (makar 4e hubavo 4e me svetna 4e ina4e sam nikoga nqma6e da se seta) oba4e sega tukmo go probvah i bqh siguren 4e 6a stane ama ne stava .. zna4i ot device managera tam moje6e samo ac97 audio da se iztrie koeto sa6nost e vgradeniq sound i posle restart i vednaga pod bios izklu4ih vgradeniq sound pusnah posle xp-to (ni6to ne mi kaza xp-to pri startiraneto koeto spored men ne e hubavo .. qvno ne zasi4a kartata) i si install driverite na sounda (originalnoto cd si polzvam) .. si4ko mina normalno i kogato restart i pusna xp-to mi dade sa6tite gre6ki kakto predi .. i sega daje nikaf sound nqmam i na device managera ni6to ne mi pi6e kato sound karta i xp-to ne zasi4a ni6to .. nqkoi ima li predstava zakvo e tva molq za pomo6t ;] ina4e kicko mnogo mersi za saveta se pak jalko 4e ne stava .. aide izmisli o6te ne6to da go opraim a ? :woot

Link to comment
Share on other sites

Звучи ми така сякаш картата изобщо не е включена. Провери дали е вкарана както трябва на дъното. При инсталацията операционната система детектна ли ти я? Ако си с ХР, той си инсталира драйвери за креатива, така че трябва да тръгне без да инсталираш драйвери. Дай повече информация.

Link to comment
Share on other sites

още идеи :

пусни dxdiag и погледни на втората страница долу Notes - пише ли No problems found ?

след това отиваш на Sound страницата и гледаш дали Hardware Acceleration е на Full.

натисни Test DirectSound и виж дали ще даде грешка

последно - в страницата More Help има Sound Troubleshooter - виж дали няма да помогне.

 

друга идея : uninstall на драйверите на creative и на звуковата карта като хардуерно устройство (remove от Device Manager), след това преди да рестартираш, отиваш в Windows\Inf и намираш всички файлове които споменават Creative по някакъв начин, преместваш ги в друга папка така че да не може да си ги намери Windowsa, след това правиш рестарт и би трябвало да детектне звуковата карта, но да не намери драйвери за нея и да те пита от къде да ги вземе.

 

последна мярка преди преинстал : отваряш regedit и отиваш на HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Enum\ и се огреждаш там дали ще намериш нещо което да споменава Creative SoundBlaster. За мен понеже съм с nForce вграденото аудио, има ключ NVAX\NFORCE_VAD. Изтриваш там квото ти се стори подозрително (внимание, не се препоръчва на хора със слаби сърца :) ) и рестарт (изтриваш inf-овете на creative преди това).

Link to comment
Share on other sites

da Pesho i az tva si misla i zatva ne iskam da optivam da bazikam 6oto to qvno nqma da stane ne6to e povredeno 6a go zanesa v serviza i hem da mi oprai i edin drug problem .. ina4e kicko mersi otnovo za instrukciite.

@runner kvi po to4no sa teq driveri razkaji mi 4e neznam za kvo staa vapros ;]

Link to comment
Share on other sites

Това са драйветите за Audigy2, но са преправени така, Зе да вървят на Live серията. Проблема е там, че са на китайски и исталацията става малко на посоки, но пък като ги инсталираш първия път и след това няма да имаш проблеми. Ако искаш ще ги кача да не ги търсиш и сваляш, защото са около 200МБ.

Link to comment
Share on other sites

Kicko perfektno ti e obqsnil kak da si reshish problema,ostava da dobavq che sled kato mahnesh vsichki stari driveri i programi svarzani sas sounda i izkluchish sounda na danoto ot BIOSa,premesti si kartata na drug PCI slot,mislq che tova shte pomogne za avtomatichnoto razpoznavane na kartata.Ako pak ne stane opitai ot control panel s add/remove hardware.Naistina e jalko che takava ubava karta ne moje da q podkarash,chak i men mai qd :cry

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...