Jump to content
BulForum.com

LAN network за 18 clients


CyberHill

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Искам да ми помогнете малко , че не съм запознат много много.

Та искам да включа в LAN мрежа 18 клиента.

Имам нужното окабеляване до всеки един с FTP кабел и т.н.

Нуждая се от евтин вариант , защото това няма да е профисионално начинание.

 

Ако примерно взема един Такъв switch + наличния ми рутер D-Link DI524 ( 4 ports ) , мога ли да захраня всеки компютър с нет или по точно да се ползват общи ресурси. Нета е както се казва да се провери пощата , няма да се експлоатира почти.

 

Не искам да се изхвърлям със стотици левове. Проекта е любителски :)

 

Благодаря Предварително.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Да можеш! Включваш суича към рутера и ти остават точно 18 Lan гнезда за мрежата - 15 на суича и 3 на рутера! само че ако се появи 19-ти увисваш! Така че ако все пак за в бъдеще плануваш евентуално включване на още някой по добре вземи един 24 портов суич! Но от друга страна винаги можеш да добавиш още един 8 портов ако потрябва!

Link to comment
Share on other sites

Само още нещо - ефтините бробанди се мъчат да разпределят натоварването поравно върху 4-те вътрешни порта, така че е необходимо да знаеш кое ще ти е по важно. Ако външната връзка е приоритет тогава е добре да сложиш 8-портови switch-ове на всеки от портовете на рутера и да разпределиш поравно комютрите. Ако във вътрешната мрежа се пренасят постоянно големи масиви информация, за да не се товари слабичкия процесор на рутера, е по добре всички да са на 1 switch. Или пък шефа и още 2-ма по важни направо в рутера а всички останали да се борят за оставащите 25% капацитет от външната връзка B)

Link to comment
Share on other sites

Благодаря за наистина полезната информация!

Значи е по добре да се разпределят по възможност по равно м/у четирите на рутера...

Общо взето трансфера който ще се осъществява ще е малък. По мой сметки не повече от 700мб на ден :)

Ако съществува такава мерна единица :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...