Jump to content
BulForum.com

Daite suvet za 2 konfiguracii


Recommended Posts

Iskam suvet kak shte e nai-izgodno za men i estestveno po vuzmojnost da ne se davat mnogo pari (nai-dobre shte e da ne se davat niakakvi)

 

Ta taka imam 1 pc:

 

- mainboard - Zida Tomato BX

- case - AT (malka)

- CPU - celeron 633 MHz, raboti na 799 bez niakavi griji, rabotil e okolo godina ta i pove4e sigurno (ima si hubav ventilator)

- sound blaster na ISA shina

- CD koeto e mnogo zle 32x TEAC

- a i monitor Belinea 14"

 

Ta tova neshto obrazno kazano e pc :D zashtoto poradi lipsa na niakoi jizneno vajni 4asti ne raboti v momenta :P

 

Tui drugoto koeto raboti e:

 

MB-Gigabyte GA-60XT

case ATX 250W

RAM - 256 SDRAM

CPU - Celeron 1.3 GHz

Creative soundblaster

GForce2 MX400 64 MB bez TV out

NEC RW 48x16x48x

HDD Maxtor 40GB (s ventilator :) 4e ina4e omlet moje da se izpurji na nego)

Floppy

LG Flatron 17"

 

 

Ta osnovnia mi problem e 4e iskam pove4ko RAM ama s tezi ceni na SD-to losho mi stava ve4e, a puk i dvete duna samo SD poddurjat da mu se ne vidi. Kakvo e po-dobre da napravia: da si kupia RAM i da overclockna i toia celeron i da si zapazia staroto pc , zashtoto tui ili ina4e shte se naloji skoro da se polzvat i dvete pc-ta, ili staroto da go prodam na niakogo, barabar s monitora i da vzema po-dobro duno ot segashnoto mi, koeto estestveno da poddurja DDR, i da vzema 512 DDR da kajem, no iskam da sa intelski 4astite ili s chipset na intel ako e duno, amd ne iskam (sorry na privurjenicite na amd ama li4ni predpo4itania)

 

Koe shte mi izleze po-izgodno spored vas kakakvi pari shte sa mi nujni v dvata slu4aia, toest v purvia s kupuvaneto na ram mi e iasno kakvo e polojenieto (tragi4no), vtoria slua4ai me interesuva. Kakvi pari shte sa mi nujni za razmianata: staroto duno sus vsi4ki neshtica po nego za novo s procesor i RAM

 

Abstrahiraite se ot fakta 4e triabva da se kupuva hdd, a i monitor sushto B)

Link to comment
Share on other sites

Priqtel pri pokupkata na novi 4asti shte platish +30% minimum na vsqka edna 4ast, koqto si prodal...govorim za ako sa edni i sushti. Ako sa po-novi modeli e vazmojno da se naloji da se bruknesh s po 50-60% sprqmo tova, koeto polu4ish ot prodajbata na mashinata ti. Ako debnesh ot nqkoi na staro da kupish neshto moje neshtata da se polu4at priblizitelno sushtite, no si mislq, 4e pak shte ti izlezne po-skup tozi variqnt.

Ako se reshish za na staro da kopuvash...po4vai da preglejdash ofertite vav foruma, do skoro imashe duna i procesori okolo i malko nad 1 GHz, a i RAM se prodava...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...