Jump to content
BulForum.com

Малък проблем с домашна WiFi мрежа помогнете


Recommended Posts

Ами ползвам лаптоп Аsus еееРС 901 а рутера ми е Еdimax ВR-6504N и двете работят на N стандарта. Проблема ми е, че доста често напоследък връзката между тях се разпада и ми изписва Acquiring network address нещо такова беше. Кажете къде може да е проблема?

 

p.s. незнам дали темата ее за този раздел :blink:

Link to comment
Share on other sites

При мен го прави същия проблем като ползвам WPA2 , на WEP не го прави.

Просто бавно се инициализира нещо. Пробвай различните видове кодировки и виж при коя по лесно се connect-ва.

Link to comment
Share on other sites

Не ги помня на изуст всички KIP/WPA2/WPA/WEP , но при мен с WEP не ми прекъсва , но нали бил калпав , та съм с WPA в момента.

Пробвай ги ... но не е препоръчително да е WEP , не че някой ще тръгне да се занимава с някакъв нет , но все пак.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ТОва става при всички рутери но не е болка за умиране. Пробвай да си дадеш статично ИП и времето за обновяване от 120мин го направи на повече или го премахни. При мен така се оправи разпадането на връзката. Зададох си статично ИП и вече времето ми е на перманетно и нямам проблем.

 

Успех. Дано проработи и при теб.

Link to comment
Share on other sites

ТОва става при всички рутери но не е болка за умиране. Пробвай да си дадеш статично ИП и времето за обновяване от 120мин го направи на повече или го премахни. При мен така се оправи разпадането на връзката. Зададох си статично ИП и вече времето ми е на перманетно и нямам проблем.

 

Успех. Дано проработи и при теб.

Нещо не се получи така. Дадох му статично IP и нета въобще не тръгна а тва за времето не можах да го намеря в настройките.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...