Jump to content
BulForum.com

VIA AC'97 Enchanced Audio Controller (WDM)


Recommended Posts

Дъното ми е Soltek kt-600-rl и има вградена звукова карта VIA AC'97 Enchanced Audio Controller (WDM). По принцип я дават за 5.1 канална. Опитах днес да я пусна квадро ама не става. От контрол панела -> sounds and.... -> speaker settings -> advanced -> advanced audio properties -> speaker setup -> [Quadrophonic speakers]. Не издава звук. Само предните си звучат а задните ги няма никакви. От AC3 филтъра също съм задал 2/2 Quadro но няма ефект. Ако някой знае как става да пише!

Link to comment
Share on other sites

Ами и при мен е така. НО въпреки че в конфигурацията на АЦ97 в КП ми вади тестов звук от другите канали, Медиа Плеър или Уинамп не вадят нищо. Едно от решенията е да се намерят plug0ins, които да включват многоканален съпорт за плеърите. Аз избрах друг вариант, при който използвам само единия канал, като раздвоявам сигнала. Естествено, така го няма софтуерния съраунд, но ако колоните ти така или иначе са около теб, ще го усетиш :) .

Link to comment
Share on other sites

Пуснах го !!! То си пише ама кой да чете. В книжката на дъното прочетох и там се казва от "SNDVOL32" да се избере "Advanced" на Front и Rear контролите и да се включи "Smart5.1 enable [x]". направих това и тръгна веднага и без рестарт дори. Изкъртих се на матрицата революции с АЦ3 звука и на властелина също. Жалко че трябва да си върна усилватела и колоноте който ги ползвах за задни. Това ми напомня да напомня една тема....

http://warez.ru/invision/index.php?showtop...77&hl=усилвател

Link to comment
Share on other sites

Ako ti e REALTEK ALC650 chipa , kakto si mislia 4e e ... otidi na www.realtek.com.tw i si drapni draiveri za ALC650 !!! Sled instala na draiverite , dolu do 4asovnika s taskbar-a , shte se poiavi edna kvadratna sinia ikona ( Sound Effect Manager) i ot neia si puskai zvuka na kolkoto kanala iskash !!!

Link to comment
Share on other sites

незнам за кви драйвери говорите, но и аз съм с АЦ 97 и като прочетох темата видях че драйвера ми поддържа 5+1 и 7+1.

само че това е само под win XP, pod 98 нищо не става, а съм си с най-обикновен драйвер. Единственото което ми липсва са колоните с които да слушам тва 5+1 :)

Link to comment
Share on other sites

Az imam drug problem s tazi karta. Sled format na win-a si drapnah driveri ot tozi sait no sled kato gi instalirah windows-a zapo4na sam da se restartira prez desetina sekundi :confused :blink:

S winXP sam. Ako problema e ot driverite moje li da mi kajete ot kade da si drapna 4itavi :)

Pls help.

Link to comment
Share on other sites

Az imam drug problem s tazi karta. Sled format na win-a si drapnah driveri ot tozi sait no sled kato gi instalirah windows-a zapo4na sam da se restartira prez desetina sekundi :confused  :blink:

S winXP sam. Ako problema e ot driverite moje li da mi kajete ot kade da si drapna 4itavi :)

Pls help.

А за "blaster" провери ли ;)

http://warez.ru/invision/index.php?showtopic=3694&hl=blaster

 

EDIT:

И НЕЗАБРАВЯЙ ДА СИ РАЗКАЧИШ НЕТ-а КАТО ПУСКАШ FixBlast-a

:) УСПЕХ

Link to comment
Share on other sites

Ne e virus. Proverih. Tova stava pri isklu4en modem.

Prosto do instaliraneto na tezi drivers si4ko si e nared i sled instala im win-a zapo4va sam da si se restartira. Ne izlizat nikakvi saob6teniq na errors i pr.

Taman se pokaje desktopa i op restart .

Link to comment
Share on other sites

аз си инсталирам драйверите от едим мнооого стар диск от някво списание и всичко ми е ок. Ако не манериш в нета хубави драйвери казвай да ги ъплоуд някъде

Link to comment
Share on other sites

аз си инсталирам драйверите от едим мнооого стар диск от някво списание и всичко ми е ок. Ако не манериш в нета хубави драйвери казвай да ги ъплоуд някъде

Mi mai dotam 6te se stigne. Az gi imah na harda, no mnogo bezrasadno napraih format i si4ko sa izpari.

Mnogo 10x ako gi ka4i6 :)

Link to comment
Share on other sites

OK няма проблем, тази вечер ще потърся диска, надявам се да е в къщи, и като ги намеря ще ги кача и ще дам линк

 

EDIT:намерих драйвера но в warez-a пише че няма място :(

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...