Jump to content
BulForum.com

Запитване


Ghetto_Freak

Recommended Posts

Мисля да си купувам Лап Топ и не знам какво да гледам. Гледам три вида процесори даже мисля, че бяха и четири.

Core 2 Duo

Core Duo

Processor 64

Processor 64 X2

Кой от тях е най надежден (модел, марка, параметри).

Чудя се и с колко рам да е също така. Мисля да е с 2-3 ГБ рам. Каква е разликата между Дуал Чанел(или нещо от този род беше) с нормалната РАМ и коя е по добра естествено.

Ще го ползвам за програми предимно, но може и да му сложа някоя нова игрица.

Знам, че при лап топите видео картите са слаба работа за това ще е и добре да ми препоръчате някаква.

За сега цената не е определена, понеже ще се закупува това лято от чужбина.

Ще съм Ви и благодарен да кажете марка на лап топ от който сте доволни, понеже един човек беше споменал, че на Делл от една серия се самозапалвали(прегрявали) и не можело да се оправи (а и в гаранцията не влизал ремонта).

Благодаря ви.

Link to comment
Share on other sites

Вземи с процесор от първия тип, колкото е по-голямо числото на модела по-добре, примерно P8400 е по-добре от T5200.

Освен това е препоръчително да е по 45nm технология, защото са по-икономични (това дали е 65 или 45 се намира за секунди в гугъл).

 

Вземи с дуал ченъл памет.

Накратко - нормалната ширина на лентата е 64бита и рама не успява да смогне на бързината на процесора, при дуал ченъл има 2канала по 64бита и еднакви модули памет към всеки канал, тоест стават 128бита, което ускорява с някой процент бързината на комуникацията между рама и другия хардуер.

 

Видеото гледай да не е вградено и да не е "Up to **MB", тоест да си има отделна памет и да не ползва shared memory (взема от системната памет, което спъва целия компютър)

Link to comment
Share on other sites

А това Processor Speed: 166 MHz горе долу колко трябва да е?

Да препоръчаш марка/модел(аз нямам притенции).

Link to comment
Share on other sites

Кой чип сет да избера също? Гледам на Тошиба Сателит А-300 в Мултимара за 1000 и нещо лева с процесор Коре 2 Дуо, а чип сета е Т8300(този добър ли е)?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...