Jump to content
BulForum.com

GSM


Recommended Posts

Pritejatel sum na Nokia 5100 i sum si svalil dosta melodii v .midi format.Problema e,4e ot tuk na tatuk ne mi e mnogo qsno kakvo to4no trqbva da se napravi.Molia,koito znae da mi obiasni kolkoto se moje po-podrobno.Do kolkoto znam mi trqbva niakakuv kabel,no kakuv to4no,ot kade mog da go kupia?,niakakuv dopulnitelen software 6te mi trqbva li? i t.n.Na te zi,koito 6te mi pomognat predvaritelno blagodaria!!!

Link to comment
Share on other sites

Pritejatel sum na Nokia 5100 i sum si svalil dosta melodii v .midi format.Problema e,4e ot tuk na tatuk ne mi e mnogo qsno kakvo to4no trqbva da se napravi.Molia,koito znae da mi obiasni kolkoto se moje po-podrobno.Do kolkoto znam mi trqbva niakakuv kabel,no kakuv to4no,ot kade mog da go kupia?,niakakuv dopulnitelen software 6te mi trqbva li? i t.n.Na te zi,koito 6te mi pomognat predvaritelno blagodaria!!!

Мога да ти дам схема на универсален кабел за ГСМ...само трябва да си намериш необходимата букса за телефона.А колкото до софтуер...има достатъчно из НЕТ-а :) Незнам за какво точно ти трябва.За флашване на ГСМ-то или просто експлорер??? Ако е за второто ти препоръчвам Nokia Logo Manager 1.9 ili 1.24 или Nokia PC Suite4 "имам оригиналното ЦД" . А за флашване единсвено от Dejan flash software съм доволен.УСПЕХ

Link to comment
Share on other sites

batko32, човека иска да качва мелодии не да флашва, освен това така като гледам става дума за полифонични мелодии, май това изхвърля LogoManager-а като възможност (не съм много сигурен в това).

Само за мелодии ако става дума, бих препоръчал програмата Oxygen Ringtone Workshop for Nokia phones http://www.oxygensoftware.com, която е freeware.

Ако вече се налага качването и на Java games и картинки, тогава вече - Oxygen Phone Manager (тука скоро Dreamer качи една версия) или MobiMB.

 

За кабела - мисля че Germanos е последното място което трябва да посетиш, заради цената, първо се гледа някъде другаде дали няма да се намериш кабел и чак тогава Germanos.

 

Според help-а на OPM тази Нокия 5100 работи с IR, F-BUS и DKU-5 кабели. Не е като да няма избор...

 

И една добавка от опит - не си мисли че тези мелодии дето си си ги насвалял в midi формат ще засвирят на нокията ти в пълния си блясък така както на компютъра, ако въобще засвирят.... Телефона има ограничение към големината на файла и към броя на едновременно звучащите инструменти. Така че ще трябва да изрежеш само някое интересно място от песента което става за мелодия на звънене, и да си поиграеш да сменяш и махаш инструменти докато зазвучи прилично на телефона. Също е добре понякога да жертваш автентичността, заменяйки да речем инструмент китара с флейта, за да постигнеш по-силно звучене, така че да можеш да чуваш че телефона звъни дори когато си на улицата. Верно, няма да е като оригинала, но ще се различава главната тема на мелодията.

Link to comment
Share on other sites

Kabel moje6 da si vzeme6 ot bul.Ruski.Tam vav vsqko magazin4e ima.Az moq si go namerih za 12 leva a ina4e na vsqkade be6e po 15-20(stva vapros za DATA kabel).V Germanos ne ti prepora4vam da hodi6 4e 6te ti oderat kojata.A za software sa6to nqma6 problem.Osobeno za Nokia v neta ima mnogo software.Eto moeto mnenie.Tova e. :allien

Link to comment
Share on other sites

1 kabel s softwere struva ot roda na 29-32 lv.

 

nqma smisal da se rovi za programi i drugi gluposti vmesto da si gi vzeme komplekt.A i ne se znae kakvo e ka4estvoto na tezi kabeli koito se prodavat na ruski itn. no vse pak vseki sam izbira.

 

:P

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

nqma nikakva razlika v ka4estwoto na kabelite bez zna4enie dali e ot GERMANOS ili ot bul.Ruski v krajna smetka vsi4ki sa praveni v nqkoj kitajski garaj.Imam USB kabel i struva 12 leva ako te interesuva ICQ96499953

Link to comment
Share on other sites

мен ако питаш много по-лесно ще ти е да си свалиш мелодиите през ГСМ-ския интернет.А и ще ти излезе по-евтино, няма да имаш и нервиране по въпроса с кабела. Независимо дали си на глобул или мтел си направи настройките за WAP достъп и влез в някой сайт, например http://tagtag.com/biotech . цената и при двата оператора е 6 ст. на минута, тоест около 1 лев за 15 минути. А за 15 минути можеш да издъпраш страшно много мелодии. Кофтито е че няма български:( , но ако ти се занимава прес РС-то можеш да влезеш в tagtag.com, да си нашравиш собствен сайт за ГСМ, да си качиш твоите мелодии и после да си ги дръпнеш през телефона.

Успех!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...