Jump to content
BulForum.com

Проблем с WiFi


xXx

Recommended Posts

Днес си купих WiFi Router D-Link DI-524.Инсталирах го успешно-имам интернет на компютъра и през GSM-a си хващам WiFi сигнал от рутера.Но от лаптопа просто немога да хвана сигнал.Цъкам на Connect to a Network и ми казва Windows Cannot find any networks.Модела на WLAN картата е Atheros AR928x Wireless NEtwork Adapter.Свалих всички драйвери от сайта на Fujitsu Siemens и ги разархивирах.Дава ми Installing Device Driver Software-Failed ... Windows found driver software for your device but encountered an error while attempting to install in ... The requied line was not found in the INF ...

 

Кажете как да го оправя или кой драйвер да сваля??Аз лично свалих всичко от сайта на Сименс и най-новия драйвър от сайта на производителя,но уви....

Link to comment
Share on other sites

Пробвай да си преинсталнеш win-a, виж дали рутера не ти е wireless N а wifiто на лаптопа a/b/g трябва да съвпадат иначе не става , или ако и това не става виж дали картата на лаптопа ти е в изправност или нещо нз :D

Link to comment
Share on other sites

Аз лично не бих пристъпвал толкова директо към тази преинсталация, когато проблема може да е доста по-лесен за решение - рутера е с Wireless b/g и не създава никакви проблеми, особено щом си хващаш нет от него през други устройства. Допълнително грешката която дава инсталацията - "липсва такъв ред в ini файла" определено има омазване на драйверите - пробвай да деинсталираш всички драйвери свързани с интернет и сложи най-новите от сайта на Fujitsu-Siemens. Допълнително Atheros AR928x според характеристиките подържа Wireless b/g/N и може да е станала някаква грешка/неправилна настройка и да е настроено да вижда само Wireless N мрежи, а тъй като рутера е с b/g не може да го намери - разрови се из настройките и разгледай какъв точно Wireless стандарт е настроен.

Успех!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Също може ако имаш свалени драйверите за wifi-то, от device manager-a махни wireless-а и после го пусни да се инсталира пак, като му зададеш ръчно откъде да си търси драйвера. При мен (при проблем с драйверите) се оправя така на 95%. Преинсталацията на ОС е решение, но в последствие...

Link to comment
Share on other sites

Инсталирах драйверите,преинсталирах уиндоус и накрая ми казват,че проблема е в Quick Lunch бутоните...някой знае ли какво трябва да инсталирам,за да тръгнат тези Quick Lunch бутони щото уайерлеса на малоумния ми лаптоп се активира само с такъв бутон :wacko:

 

 

Edit:ОПРАВИХ СЕ!!!НАЙ-НАКРАЯ!След един месец родилни мъки го инсталирах.Собственоръчно сам си го направих!Проблема се оказа в BIOS-a.От сайта на Fujitsu Siemens свалих и инсталирах най-новата версия на Bios и всичко тръгна :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...